Piyasalar : N/A
 
 
Foto Galeri WebTV

11 Ağustos 2012 Cumartesi  10:12
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çalışmaları
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açık...
 Paylaş
QR Kodu
 

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

     Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açıklamada, kentteki köklü sağlık kuruluşlarından olan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmet ağında gerçekleştirdiği yeniliklere fiziksel ve teknik yapılanmayı da ekleyerek sağlık hizmetlerini her zaman A sınıfı anlayışla sunmayı hedeflediğini belirtti.

     Daima yenilikçi bir sağlık kurumu olma yolunda ilerlerken radyoloji ve görüntüleme hizmetlerini de değişikliklerle geliştirerek ilklere imza atmaya devam ettiği dile getiren Bülbüller, radyoloji bölümünde hasta memnuniyeti odaklı çalışmalar sonucu sağlıkta kalite hedefi ile belirgin düzelmeler yaşandığını kaydetti.

     Hastaneye giren hastaların yaklaşık yüzde 70'inin radyoloji bölümüne geldiğini ve günde 2 bin hastaya hizmet verildiğini bildiren Bülbüller, açıklamasında şunları kaydetti:

     ''Hastanemizde röntgen, ultrason, mamografi, tomografi, ilaçlı tetkikler aynı koridorda yapılıyordu. Öğle saatlerinde kalabalık nedeniyle koridorda yürümek bile mümkün olmamaktaydı. Kapasite yetmediği için de hastalara ertesi sabah çok erken saatlerde gelmeleri ve sıra almaları söylenmekteydi. Radyoloji bölümünün değişim ile çalışmayan numaratörler yenilendi ve hasta sırası konusunda yaşanan tartışmaların tamamen önüne geçildi. İki yıl önce ultrason randevuları 6 ay sonrasına verilirken, günümüzde bu 7 iş gününe kadar düşürüldü. Bununla birlikte acil ve gebe hastalara ise randevu dahi verilmeksizin hemen bakılıyor.''

     Yapılan çalışmalar ile yeni ultrason ünitesi oluşturularak daha önce 3 olan US oda sayısının 8'e çıkartıldığını bildiren Bülbüller, ultrason tetkiki yapılan hasta sayısının da günde 150 iken bugün 350'yi bulduğunu vurguladı.

     Yakın zamanda 3 yeni ultrason odası daha açmayı planladıklarını, röntgen bölümüne de 3 adet son teknoloji yeni U kollu dijital röntgen cihazı alındığını ve günde 400 röntgen çekilebilirken kapasitenin 600'e çıkartılmış olduğunu bildiren Bülbüller, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

     ''Hastanemizde röntgen için başvuran hastalar hemen çekime alınabiliyor. Yeni dijital röntgen cihazları alarak günlük hasta kapasitesinin bine çıkartılmasını planlamaktayız. Ayrıca girişimsel radyoloji alanında da oldukça ilerleme kaydedildi. Her türlü girişimsel işlemin başarıyla yapılıyor. Yeni alınacak anjiyografi cihazı ile bu hizmetin de daha ilerletilmesi düşünülmekte. İkisi kapalı, biri açık olmak üzere toplam üç MR hizmeti alımı yapıldı. Yine biri acil hastalara hizmet vermek üzere iki adet Multidedektör BT hizmet alımı gerçekleştirildi. Radyoloji bölümünde bir doçent doktor, iki baş asistan doktor, 15 uzman doktor ve iki asistan doktor hizmet veriyor.''

    

 

 

 
 

 

 

 

Antalya Taşıtta Dördüncü, Motosiklette Birinci
MOTORLU kara taşıtı sayısıyla Türkiye'de dördüncü olan Antalya, motosiklet sayıs...
20.12.2014 (0)
Müteahhitler, 'Kaçak' Müteahhide Yaptırım İstiyor
TÜM İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili, aynı zamanda Antalya İ...
20.12.2014 (0)
İşte Polisin Yeni Ekip Otoları
ANTALYA Emniyet Müdürlüğü'ne 11 yeni araç tahsis edildi. Bölge ve şehir içi Traf...
20.12.2014 (0)
Muratpaşa 5 Bin Kişilik Kadın Korosu Kuracak
MURATPAŞA Belediyesi, 5 bin kişilik Türkiye'nin en kalabalık kadın korosunu kurm...
20.12.2014 (0)
Fakirleşen Ruslar Antalya'daki Evlerini Satıyorlar
ÜLKELERİNDEKİ krizden etkilenen borçlu Ruslar, bunu ödeyebilmek için Antalya'dak...
20.12.2014 (0)
ASBAŞ'IN EN İYİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
ANTALYA Serbest Bölgesi (ASBAŞ) 2014 yılının en iyi firmaları ödüllendirildi. ...
20.12.2014 (0)
Cavit Arı'dan Türel'e Hizmet Eleştirisi
CHP İl Başkanı Cavit Arı, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in 8 aylık ...
20.12.2014 (0)
Serik'i, Otomotivcilerim Merkezi Yapmak İstiyoruz
Serik Antalya Otomotivciler Derneği Başkanı Mustafa Özkaya, dernek bürosunu hazı...
20.12.2014 (0)
Batı Çevre Yolu'na Dava Yolda
ANTALYA'da Batı Çevre Yolu'ndaki pürüzün giderilmesi amacıyla 1800 metrelik alan...
19.12.2014 (0)
Kanserojen Madde İçeren Tişörtlere El Konuldu
ANTALYA'da motosiklet tutkunları için efsane olan 'Harley Davidson' baskılı tişö...
19.12.2014 (0)