Antalya / Serik
22ºC - 26° / 14°
Piyasalar : N/A
 
 
Foto Galeri WebTV
AYYILDIZ TOROS | Antalya-Egitim-ve-Arastirma-Hastanesi-Calismalari-

11 Ağustos 2012 Cumartesi  10:12
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çalışmaları
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açık...
 Paylaş
QR Kodu
 

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

     Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açıklamada, kentteki köklü sağlık kuruluşlarından olan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmet ağında gerçekleştirdiği yeniliklere fiziksel ve teknik yapılanmayı da ekleyerek sağlık hizmetlerini her zaman A sınıfı anlayışla sunmayı hedeflediğini belirtti.

     Daima yenilikçi bir sağlık kurumu olma yolunda ilerlerken radyoloji ve görüntüleme hizmetlerini de değişikliklerle geliştirerek ilklere imza atmaya devam ettiği dile getiren Bülbüller, radyoloji bölümünde hasta memnuniyeti odaklı çalışmalar sonucu sağlıkta kalite hedefi ile belirgin düzelmeler yaşandığını kaydetti.

     Hastaneye giren hastaların yaklaşık yüzde 70'inin radyoloji bölümüne geldiğini ve günde 2 bin hastaya hizmet verildiğini bildiren Bülbüller, açıklamasında şunları kaydetti:

     ''Hastanemizde röntgen, ultrason, mamografi, tomografi, ilaçlı tetkikler aynı koridorda yapılıyordu. Öğle saatlerinde kalabalık nedeniyle koridorda yürümek bile mümkün olmamaktaydı. Kapasite yetmediği için de hastalara ertesi sabah çok erken saatlerde gelmeleri ve sıra almaları söylenmekteydi. Radyoloji bölümünün değişim ile çalışmayan numaratörler yenilendi ve hasta sırası konusunda yaşanan tartışmaların tamamen önüne geçildi. İki yıl önce ultrason randevuları 6 ay sonrasına verilirken, günümüzde bu 7 iş gününe kadar düşürüldü. Bununla birlikte acil ve gebe hastalara ise randevu dahi verilmeksizin hemen bakılıyor.''

     Yapılan çalışmalar ile yeni ultrason ünitesi oluşturularak daha önce 3 olan US oda sayısının 8'e çıkartıldığını bildiren Bülbüller, ultrason tetkiki yapılan hasta sayısının da günde 150 iken bugün 350'yi bulduğunu vurguladı.

     Yakın zamanda 3 yeni ultrason odası daha açmayı planladıklarını, röntgen bölümüne de 3 adet son teknoloji yeni U kollu dijital röntgen cihazı alındığını ve günde 400 röntgen çekilebilirken kapasitenin 600'e çıkartılmış olduğunu bildiren Bülbüller, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

     ''Hastanemizde röntgen için başvuran hastalar hemen çekime alınabiliyor. Yeni dijital röntgen cihazları alarak günlük hasta kapasitesinin bine çıkartılmasını planlamaktayız. Ayrıca girişimsel radyoloji alanında da oldukça ilerleme kaydedildi. Her türlü girişimsel işlemin başarıyla yapılıyor. Yeni alınacak anjiyografi cihazı ile bu hizmetin de daha ilerletilmesi düşünülmekte. İkisi kapalı, biri açık olmak üzere toplam üç MR hizmeti alımı yapıldı. Yine biri acil hastalara hizmet vermek üzere iki adet Multidedektör BT hizmet alımı gerçekleştirildi. Radyoloji bölümünde bir doçent doktor, iki baş asistan doktor, 15 uzman doktor ve iki asistan doktor hizmet veriyor.''

    

 

 

 
 

 

 

 

''Devlet Bey Güle Güle Kullansın''
MHP Lideri'ne Otomobilini Satan Aksoy: Devlet Bey Güle Güle Kullansın...
23.04.2014 (0)
İhracat Hedefi 1.8 Milyar Dolar
ANTALYA İhracatçılar Birliği'nin (AİB) 24 Nisan'daki genel kurulu öncesi mevcut ...
23.04.2014 (0)
Toroslar'da Kekik Krizi
TÜRKİYE'nin endemik türler yönünden en zengin bölgesi Toroslar'da, yoğun taş ve ...
23.04.2014 (0)
Abdurrahman Arıcı: Beyinlerimizi Değiştireceğiz
KÜLTÜR ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Antalya'nın Alanya İlçesi'n...
23.04.2014 (0)
Girişimciye 'Hayvancılık Sektörüne Girin'Tavsiyesi
TURİZM sektörünün etkisiyle Antalya'da yılda 150 bin büyükbaş hayvan ihtiyacı or...
23.04.2014 (0)
Bağdatlıoğlu Güven Tazeledi
ORTA Anadolu Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği'nin 18 Nisan'daki ...
23.04.2014 (0)
Çocuklardan 'Çiçek Ve Çocuk' Resimleri
İLKÖĞRETİM öğrencilerinin 'Çiçek ve Çocuk' konulu resim çalışmaları, EXPO 2016 ...
23.04.2014 (0)
'Çocuk Gelinler Ömür Boyu İstismar Mağduru'
DİCLE Üniversitesi'nden Prof. Dr. Remzi Oto, Türkiye'de üç evlilikten birinin ço...
23.04.2014 (0)
Başkanlara Çağrı: Kentsel Dönüşüme Başlayın
ANTALYA İnşaat Müteahhitleri Derneği, 30 Mart'ta seçilerek göreve başlayan beled...
23.04.2014 (0)
Valilik Taşındı
ANTALYA Valiliği'nde geçen hafta başlayan taşınma çalışmaları büyük ölçüde tamam...
23.04.2014 (0)