Piyasalar : N/A
 
 
Foto Galeri WebTV
AYYILDIZ TOROS | Antalya-Egitim-ve-Arastirma-Hastanesi-Calismalari-

11 Ağustos 2012 Cumartesi  10:12
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çalışmaları
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açık...
 Paylaş
QR Kodu
 

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

     Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açıklamada, kentteki köklü sağlık kuruluşlarından olan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmet ağında gerçekleştirdiği yeniliklere fiziksel ve teknik yapılanmayı da ekleyerek sağlık hizmetlerini her zaman A sınıfı anlayışla sunmayı hedeflediğini belirtti.

     Daima yenilikçi bir sağlık kurumu olma yolunda ilerlerken radyoloji ve görüntüleme hizmetlerini de değişikliklerle geliştirerek ilklere imza atmaya devam ettiği dile getiren Bülbüller, radyoloji bölümünde hasta memnuniyeti odaklı çalışmalar sonucu sağlıkta kalite hedefi ile belirgin düzelmeler yaşandığını kaydetti.

     Hastaneye giren hastaların yaklaşık yüzde 70'inin radyoloji bölümüne geldiğini ve günde 2 bin hastaya hizmet verildiğini bildiren Bülbüller, açıklamasında şunları kaydetti:

     ''Hastanemizde röntgen, ultrason, mamografi, tomografi, ilaçlı tetkikler aynı koridorda yapılıyordu. Öğle saatlerinde kalabalık nedeniyle koridorda yürümek bile mümkün olmamaktaydı. Kapasite yetmediği için de hastalara ertesi sabah çok erken saatlerde gelmeleri ve sıra almaları söylenmekteydi. Radyoloji bölümünün değişim ile çalışmayan numaratörler yenilendi ve hasta sırası konusunda yaşanan tartışmaların tamamen önüne geçildi. İki yıl önce ultrason randevuları 6 ay sonrasına verilirken, günümüzde bu 7 iş gününe kadar düşürüldü. Bununla birlikte acil ve gebe hastalara ise randevu dahi verilmeksizin hemen bakılıyor.''

     Yapılan çalışmalar ile yeni ultrason ünitesi oluşturularak daha önce 3 olan US oda sayısının 8'e çıkartıldığını bildiren Bülbüller, ultrason tetkiki yapılan hasta sayısının da günde 150 iken bugün 350'yi bulduğunu vurguladı.

     Yakın zamanda 3 yeni ultrason odası daha açmayı planladıklarını, röntgen bölümüne de 3 adet son teknoloji yeni U kollu dijital röntgen cihazı alındığını ve günde 400 röntgen çekilebilirken kapasitenin 600'e çıkartılmış olduğunu bildiren Bülbüller, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

     ''Hastanemizde röntgen için başvuran hastalar hemen çekime alınabiliyor. Yeni dijital röntgen cihazları alarak günlük hasta kapasitesinin bine çıkartılmasını planlamaktayız. Ayrıca girişimsel radyoloji alanında da oldukça ilerleme kaydedildi. Her türlü girişimsel işlemin başarıyla yapılıyor. Yeni alınacak anjiyografi cihazı ile bu hizmetin de daha ilerletilmesi düşünülmekte. İkisi kapalı, biri açık olmak üzere toplam üç MR hizmeti alımı yapıldı. Yine biri acil hastalara hizmet vermek üzere iki adet Multidedektör BT hizmet alımı gerçekleştirildi. Radyoloji bölümünde bir doçent doktor, iki baş asistan doktor, 15 uzman doktor ve iki asistan doktor hizmet veriyor.''

    

 

 

 
 

 

 

 

'Patara'da Yangınları Avcılar Çıkartıyor' İddiası
PATARA Antik Kenti Kazıları Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Antalya'nın Kaş ...
25.10.2014 (0)
KKTC'DE 'HELLİM TESCİLİ' KRİZİ
KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Türk Patent Enstitüsü'nden (TPE) Kıbrıs...
25.10.2014 (0)
91 Ülkeden 1500 Öğrenci AÜ'yü Seçti
DÜNYANIN farklı coğrafyalarındaan gelen 1500 öğrenci, Akdeniz Üniversitesi'nde e...
25.10.2014 (0)
2015 Bütçe Tasarısına Antalya'dan Tepki
MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan 2015 yılı bütçe kanun tasarısı,...
25.10.2014 (0)
'Altın İp' Yöntemiyle 8 Yıl Gençleşmek Mümkün
TIBBİ Farmakoloji Uzmanı Medikal Estetik Hekimi Dr. Devrim Gürsoy, 'altın ip' yö...
25.10.2014 (0)
Şiddetli Yağmur ve Fırtına Kumluca'yı Vurdu
Kumluca İlçesi'ne bağlı Mavikent Mahallesi'nde Perşembe günü gece etkili olan şi...
25.10.2014 (0)
Müftülükten Aile ve Çocuk Semineri
Serik Müftülüğünün düzenlediği Aile, Çocuklarımız ve Gençlik temalı konferans, 2...
25.10.2014 (0)
DİVA-SEN İstişare Toplantısı Serik'te Yapıldı
Diva-Sen Serik Temsilciliği ikinci istişare toplantısı, Köprü Çayı Baraj Mevkii ...
25.10.2014 (0)
Dağlıca Şehidi Dualarla Anıldı
Manavgat İlçesi'nde, Dağlıca şehidi Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın ölümünün...
24.10.2014 (0)
Meyve Üreticileri Antalya'da Buluştu
ANTALYA'da 'Frutech 2'nci Meyve Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı', Cam Pir...
24.10.2014 (0)