Piyasalar : N/A
 
 
Foto Galeri WebTV
AYYILDIZ TOROS | Antalya-Egitim-ve-Arastirma-Hastanesi-Calismalari-

11 Ağustos 2012 Cumartesi  10:12
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çalışmaları
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açık...
 Paylaş
QR Kodu
 

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

     Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açıklamada, kentteki köklü sağlık kuruluşlarından olan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmet ağında gerçekleştirdiği yeniliklere fiziksel ve teknik yapılanmayı da ekleyerek sağlık hizmetlerini her zaman A sınıfı anlayışla sunmayı hedeflediğini belirtti.

     Daima yenilikçi bir sağlık kurumu olma yolunda ilerlerken radyoloji ve görüntüleme hizmetlerini de değişikliklerle geliştirerek ilklere imza atmaya devam ettiği dile getiren Bülbüller, radyoloji bölümünde hasta memnuniyeti odaklı çalışmalar sonucu sağlıkta kalite hedefi ile belirgin düzelmeler yaşandığını kaydetti.

     Hastaneye giren hastaların yaklaşık yüzde 70'inin radyoloji bölümüne geldiğini ve günde 2 bin hastaya hizmet verildiğini bildiren Bülbüller, açıklamasında şunları kaydetti:

     ''Hastanemizde röntgen, ultrason, mamografi, tomografi, ilaçlı tetkikler aynı koridorda yapılıyordu. Öğle saatlerinde kalabalık nedeniyle koridorda yürümek bile mümkün olmamaktaydı. Kapasite yetmediği için de hastalara ertesi sabah çok erken saatlerde gelmeleri ve sıra almaları söylenmekteydi. Radyoloji bölümünün değişim ile çalışmayan numaratörler yenilendi ve hasta sırası konusunda yaşanan tartışmaların tamamen önüne geçildi. İki yıl önce ultrason randevuları 6 ay sonrasına verilirken, günümüzde bu 7 iş gününe kadar düşürüldü. Bununla birlikte acil ve gebe hastalara ise randevu dahi verilmeksizin hemen bakılıyor.''

     Yapılan çalışmalar ile yeni ultrason ünitesi oluşturularak daha önce 3 olan US oda sayısının 8'e çıkartıldığını bildiren Bülbüller, ultrason tetkiki yapılan hasta sayısının da günde 150 iken bugün 350'yi bulduğunu vurguladı.

     Yakın zamanda 3 yeni ultrason odası daha açmayı planladıklarını, röntgen bölümüne de 3 adet son teknoloji yeni U kollu dijital röntgen cihazı alındığını ve günde 400 röntgen çekilebilirken kapasitenin 600'e çıkartılmış olduğunu bildiren Bülbüller, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

     ''Hastanemizde röntgen için başvuran hastalar hemen çekime alınabiliyor. Yeni dijital röntgen cihazları alarak günlük hasta kapasitesinin bine çıkartılmasını planlamaktayız. Ayrıca girişimsel radyoloji alanında da oldukça ilerleme kaydedildi. Her türlü girişimsel işlemin başarıyla yapılıyor. Yeni alınacak anjiyografi cihazı ile bu hizmetin de daha ilerletilmesi düşünülmekte. İkisi kapalı, biri açık olmak üzere toplam üç MR hizmeti alımı yapıldı. Yine biri acil hastalara hizmet vermek üzere iki adet Multidedektör BT hizmet alımı gerçekleştirildi. Radyoloji bölümünde bir doçent doktor, iki baş asistan doktor, 15 uzman doktor ve iki asistan doktor hizmet veriyor.''

    

 

 

 
 

 

 

 

'Yandaş' Olmayan Sendikaların Müdürlerine Şok
ANTALYA'da ilçe ve şube müdürlerinin değerlendirme puanlarına göre yapılan yeni ...
23.08.2014 (0)
THK Ateş Kuşları Görevde
ANTALYA Havalimanı'na intikal ederek 1 Haziran 2014'te göreve başlayan, Türk Hav...
23.08.2014 (0)
Araştırma İçin Atılan Ağa Vatoz Takıldı
AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi'nden öğretim üyel...
23.08.2014 (0)
7300 Dekar Arazisi Cazibeli Olarak Sulanacak
DSİ'ni Serik Akbaş Göleti ile Serik'te 7300 dekar tarım arazisi cazibeli olarak ...
23.08.2014 (0)
Tarih Bir Kez Daha Canlanacak
ANTALYA'nın tarihi Aspendos Tiyatrosu'nda bu yıl 21'ncisi düzenlenecek 'Uluslara...
23.08.2014 (0)
Kenan Evren Köşkü, 'Osmanlı Kahvecisi' Oldu
ANTALYA'nın doğa cenneti Kurşunlu Şelalesi'nde 1980'li yıllarda Kenan Evren için...
22.08.2014 (0)
10 Görme Engelli, Ağrı'nın Zirvesine Tırmanacak
ARALARINDA 4 de kadının bulunduğu 10'u görme engelli kişi, Ağrı Dağı'nın 5 bin 1...
22.08.2014 (0)
Konyaaltı'nda Çıkarılmayı Bekleyen Batık
ANTALYA'nın Konyaaltı sahilinde 76 yıl önce batan bir geminin bazı parçaları, ha...
22.08.2014 (0)
Dünya Şairleri Soma'da Buluşacak
MERKEZİ Antalya'da olan Avrasya Sanat Kültür Edebiyat Derneği'nin (ASKED) organi...
22.08.2014 (0)
ATB MECLİSİ'NİN GÜNDEMİ RUSYA
ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Rusya'nın Avrupa Birliği ülkel...
22.08.2014 (0)