Piyasalar : N/A
 
 
Foto Galeri WebTV
AYYILDIZ TOROS | Antalya-Egitim-ve-Arastirma-Hastanesi-Calismalari-

11 Ağustos 2012 Cumartesi  10:12
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çalışmaları
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açık...
 Paylaş
QR Kodu
 

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

     Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açıklamada, kentteki köklü sağlık kuruluşlarından olan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmet ağında gerçekleştirdiği yeniliklere fiziksel ve teknik yapılanmayı da ekleyerek sağlık hizmetlerini her zaman A sınıfı anlayışla sunmayı hedeflediğini belirtti.

     Daima yenilikçi bir sağlık kurumu olma yolunda ilerlerken radyoloji ve görüntüleme hizmetlerini de değişikliklerle geliştirerek ilklere imza atmaya devam ettiği dile getiren Bülbüller, radyoloji bölümünde hasta memnuniyeti odaklı çalışmalar sonucu sağlıkta kalite hedefi ile belirgin düzelmeler yaşandığını kaydetti.

     Hastaneye giren hastaların yaklaşık yüzde 70'inin radyoloji bölümüne geldiğini ve günde 2 bin hastaya hizmet verildiğini bildiren Bülbüller, açıklamasında şunları kaydetti:

     ''Hastanemizde röntgen, ultrason, mamografi, tomografi, ilaçlı tetkikler aynı koridorda yapılıyordu. Öğle saatlerinde kalabalık nedeniyle koridorda yürümek bile mümkün olmamaktaydı. Kapasite yetmediği için de hastalara ertesi sabah çok erken saatlerde gelmeleri ve sıra almaları söylenmekteydi. Radyoloji bölümünün değişim ile çalışmayan numaratörler yenilendi ve hasta sırası konusunda yaşanan tartışmaların tamamen önüne geçildi. İki yıl önce ultrason randevuları 6 ay sonrasına verilirken, günümüzde bu 7 iş gününe kadar düşürüldü. Bununla birlikte acil ve gebe hastalara ise randevu dahi verilmeksizin hemen bakılıyor.''

     Yapılan çalışmalar ile yeni ultrason ünitesi oluşturularak daha önce 3 olan US oda sayısının 8'e çıkartıldığını bildiren Bülbüller, ultrason tetkiki yapılan hasta sayısının da günde 150 iken bugün 350'yi bulduğunu vurguladı.

     Yakın zamanda 3 yeni ultrason odası daha açmayı planladıklarını, röntgen bölümüne de 3 adet son teknoloji yeni U kollu dijital röntgen cihazı alındığını ve günde 400 röntgen çekilebilirken kapasitenin 600'e çıkartılmış olduğunu bildiren Bülbüller, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

     ''Hastanemizde röntgen için başvuran hastalar hemen çekime alınabiliyor. Yeni dijital röntgen cihazları alarak günlük hasta kapasitesinin bine çıkartılmasını planlamaktayız. Ayrıca girişimsel radyoloji alanında da oldukça ilerleme kaydedildi. Her türlü girişimsel işlemin başarıyla yapılıyor. Yeni alınacak anjiyografi cihazı ile bu hizmetin de daha ilerletilmesi düşünülmekte. İkisi kapalı, biri açık olmak üzere toplam üç MR hizmeti alımı yapıldı. Yine biri acil hastalara hizmet vermek üzere iki adet Multidedektör BT hizmet alımı gerçekleştirildi. Radyoloji bölümünde bir doçent doktor, iki baş asistan doktor, 15 uzman doktor ve iki asistan doktor hizmet veriyor.''

    

 

 

 
 

 

 

 

Çocuklarda Bilinçaltı Mesajlara Dikkat
TELEVİZYON, sinema ya da internet oyunları gibi görsel medyada yönlendirme amaçl...
21.10.2014 (0)
ATB Başkanı Çandır: Bu Fuara Aç Gelin
ANTALYA'da 'Sizin oraların nesi meşhur' sloganıyla 5'incisi düzenlenecek YÖREX Y...
21.10.2014 (0)
Vali Türker, Expo 2016 Antalya'yı İnceledi
ANTALYA Valisi Muammer Türker 'Expo 2016 Antalya' alanını ziyaret ederek Expo 20...
21.10.2014 (0)
Bacanlı İkinci Kez Baro Başkanı
ANTALYA Barosu'nun genel kurulunda mevcut başkan Alper Tunga Bacanlı, 2'nci kez ...
21.10.2014 (0)
Seher Vakti Buluşması
Serik Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Merkez Camiind...
21.10.2014 (0)
2365 Metrede İmza Günü
PROFESYONEL dağcı Yılmaz Sevgül, 'Olympos Dağının Görkemi' adlı fotoğraf sergisi...
20.10.2014 (0)
Bakan Çelik: Sinemaya Yeni Destekler Gelecek
KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye'nin özgün sesini dünyaya duyuran sin...
20.10.2014 (0)
ATB'DEN 100 YILLIK MARKAYA PLAKET
ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, 100'üncü yılını kutlayan kenti...
20.10.2014 (0)
Yerin 10 Metre Altında Amerikan Futbolu
TÜRKİYE Amerikan Futbolu Profesyonel 2'nci Ligi'nde bu yıl ilk kez mücadele edec...
20.10.2014 (0)
Sokak İnfazları Başlayacak
HÜKÜMETİN arama kararları için 'somut delil' şartı yerine 'makul şüphe' kavramın...
20.10.2014 (0)