Piyasalar : N/A
 
 
Foto Galeri WebTV

11 Ağustos 2012 Cumartesi  10:12
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çalışmaları
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açık...
 Paylaş
QR Kodu
 

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

     Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açıklamada, kentteki köklü sağlık kuruluşlarından olan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmet ağında gerçekleştirdiği yeniliklere fiziksel ve teknik yapılanmayı da ekleyerek sağlık hizmetlerini her zaman A sınıfı anlayışla sunmayı hedeflediğini belirtti.

     Daima yenilikçi bir sağlık kurumu olma yolunda ilerlerken radyoloji ve görüntüleme hizmetlerini de değişikliklerle geliştirerek ilklere imza atmaya devam ettiği dile getiren Bülbüller, radyoloji bölümünde hasta memnuniyeti odaklı çalışmalar sonucu sağlıkta kalite hedefi ile belirgin düzelmeler yaşandığını kaydetti.

     Hastaneye giren hastaların yaklaşık yüzde 70'inin radyoloji bölümüne geldiğini ve günde 2 bin hastaya hizmet verildiğini bildiren Bülbüller, açıklamasında şunları kaydetti:

     ''Hastanemizde röntgen, ultrason, mamografi, tomografi, ilaçlı tetkikler aynı koridorda yapılıyordu. Öğle saatlerinde kalabalık nedeniyle koridorda yürümek bile mümkün olmamaktaydı. Kapasite yetmediği için de hastalara ertesi sabah çok erken saatlerde gelmeleri ve sıra almaları söylenmekteydi. Radyoloji bölümünün değişim ile çalışmayan numaratörler yenilendi ve hasta sırası konusunda yaşanan tartışmaların tamamen önüne geçildi. İki yıl önce ultrason randevuları 6 ay sonrasına verilirken, günümüzde bu 7 iş gününe kadar düşürüldü. Bununla birlikte acil ve gebe hastalara ise randevu dahi verilmeksizin hemen bakılıyor.''

     Yapılan çalışmalar ile yeni ultrason ünitesi oluşturularak daha önce 3 olan US oda sayısının 8'e çıkartıldığını bildiren Bülbüller, ultrason tetkiki yapılan hasta sayısının da günde 150 iken bugün 350'yi bulduğunu vurguladı.

     Yakın zamanda 3 yeni ultrason odası daha açmayı planladıklarını, röntgen bölümüne de 3 adet son teknoloji yeni U kollu dijital röntgen cihazı alındığını ve günde 400 röntgen çekilebilirken kapasitenin 600'e çıkartılmış olduğunu bildiren Bülbüller, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

     ''Hastanemizde röntgen için başvuran hastalar hemen çekime alınabiliyor. Yeni dijital röntgen cihazları alarak günlük hasta kapasitesinin bine çıkartılmasını planlamaktayız. Ayrıca girişimsel radyoloji alanında da oldukça ilerleme kaydedildi. Her türlü girişimsel işlemin başarıyla yapılıyor. Yeni alınacak anjiyografi cihazı ile bu hizmetin de daha ilerletilmesi düşünülmekte. İkisi kapalı, biri açık olmak üzere toplam üç MR hizmeti alımı yapıldı. Yine biri acil hastalara hizmet vermek üzere iki adet Multidedektör BT hizmet alımı gerçekleştirildi. Radyoloji bölümünde bir doçent doktor, iki baş asistan doktor, 15 uzman doktor ve iki asistan doktor hizmet veriyor.''

    

 

 

 
 

 

 

 

Su Altı Müzesi Heykelleri Tamamlandı
DENİZ Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi ile Batı Akdeniz Kalkınma Vakfı (BAKA) ...
27.04.2015 (0)
'Antalya Eğitim Kenti'
ANTALYA'da düzenlenen 6'ncı 'Uluslararası Eğitimde Yeni Eğilimler ve Uygulamalar...
27.04.2015 (0)
Sanayide Çıraklıktan Patronların Başkanlığına
ANTALYA'daki eski sanayi sitesinde babasına ait motor yenileme atölyesinde 6- 7 ...
27.04.2015 (0)
İbradı'ya İlgi Artıyor
TARİHİ ve turistik güzellikleriyle öne çıkan İbradı, son 1 yıldır yapılan tanıtı...
27.04.2015 (0)
İlk Yerli Optik Kesim Cihazı İhracata Gün Sayıyor
KÜÇÜK ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nı...
27.04.2015 (0)
Çocuklar Titanic'te Eğlendi
Font Size... Font Family... Font Format... Serik'te Sosyal Yardımlaşma ve...
27.04.2015 (0)
Yükseliş'te 23 Nisan Coşkusu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumlar...
27.04.2015 (0)
Kardeş Kurslar Akçaalan Kur'an Kursunda
Kardeş Kur'an Kursları Akçaalan Kur'an Kursunda toplanarak ortak bir program düz...
27.04.2015 (0)
Antalya'ya 42 Yeni Tarım Tesisi
İL Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dallı, Antalya'ya 42 yeni tarım tesisi...
25.04.2015 (0)
Ülke Ekonomisini Baltalıyorlar
Beyaz Et Sanayicileri: Yalan Yanlış Bilgilerle Reyting Yapmaya Çalışanlar Ülke E...
25.04.2015 (0)