Piyasalar : N/A
 
 
Foto Galeri WebTV

11 Ağustos 2012 Cumartesi  10:12
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çalışmaları
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açık...
 Paylaş
QR Kodu
 

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

     Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nurullah Bülbüller, yaptığı yazılı açıklamada, kentteki köklü sağlık kuruluşlarından olan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmet ağında gerçekleştirdiği yeniliklere fiziksel ve teknik yapılanmayı da ekleyerek sağlık hizmetlerini her zaman A sınıfı anlayışla sunmayı hedeflediğini belirtti.

     Daima yenilikçi bir sağlık kurumu olma yolunda ilerlerken radyoloji ve görüntüleme hizmetlerini de değişikliklerle geliştirerek ilklere imza atmaya devam ettiği dile getiren Bülbüller, radyoloji bölümünde hasta memnuniyeti odaklı çalışmalar sonucu sağlıkta kalite hedefi ile belirgin düzelmeler yaşandığını kaydetti.

     Hastaneye giren hastaların yaklaşık yüzde 70'inin radyoloji bölümüne geldiğini ve günde 2 bin hastaya hizmet verildiğini bildiren Bülbüller, açıklamasında şunları kaydetti:

     ''Hastanemizde röntgen, ultrason, mamografi, tomografi, ilaçlı tetkikler aynı koridorda yapılıyordu. Öğle saatlerinde kalabalık nedeniyle koridorda yürümek bile mümkün olmamaktaydı. Kapasite yetmediği için de hastalara ertesi sabah çok erken saatlerde gelmeleri ve sıra almaları söylenmekteydi. Radyoloji bölümünün değişim ile çalışmayan numaratörler yenilendi ve hasta sırası konusunda yaşanan tartışmaların tamamen önüne geçildi. İki yıl önce ultrason randevuları 6 ay sonrasına verilirken, günümüzde bu 7 iş gününe kadar düşürüldü. Bununla birlikte acil ve gebe hastalara ise randevu dahi verilmeksizin hemen bakılıyor.''

     Yapılan çalışmalar ile yeni ultrason ünitesi oluşturularak daha önce 3 olan US oda sayısının 8'e çıkartıldığını bildiren Bülbüller, ultrason tetkiki yapılan hasta sayısının da günde 150 iken bugün 350'yi bulduğunu vurguladı.

     Yakın zamanda 3 yeni ultrason odası daha açmayı planladıklarını, röntgen bölümüne de 3 adet son teknoloji yeni U kollu dijital röntgen cihazı alındığını ve günde 400 röntgen çekilebilirken kapasitenin 600'e çıkartılmış olduğunu bildiren Bülbüller, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

     ''Hastanemizde röntgen için başvuran hastalar hemen çekime alınabiliyor. Yeni dijital röntgen cihazları alarak günlük hasta kapasitesinin bine çıkartılmasını planlamaktayız. Ayrıca girişimsel radyoloji alanında da oldukça ilerleme kaydedildi. Her türlü girişimsel işlemin başarıyla yapılıyor. Yeni alınacak anjiyografi cihazı ile bu hizmetin de daha ilerletilmesi düşünülmekte. İkisi kapalı, biri açık olmak üzere toplam üç MR hizmeti alımı yapıldı. Yine biri acil hastalara hizmet vermek üzere iki adet Multidedektör BT hizmet alımı gerçekleştirildi. Radyoloji bölümünde bir doçent doktor, iki baş asistan doktor, 15 uzman doktor ve iki asistan doktor hizmet veriyor.''

    

 

 

 
 

 

 

 

Serik'ten Bir Şiir Kitabı; 'Üryan'
Serik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü personellerinden Murat Kul'un ...
27.01.2015 (0)
Bakan Güllüce: Çevrecilik Ruhumuzda Var
ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 2015 Atık Yönetimi Sempozyumu'nda, çev...
27.01.2015 (0)
Su Baskınlarına Karşı Plan
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, sağanak yağışlarda su baskınlarına karşı 'Yağmur ...
27.01.2015 (0)
Yörükler Kan Verdi
ANTALYA Yörükler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, 'Her Damla Kan, Bir Ca...
27.01.2015 (0)
Işıklar CLK İçin Sönecek
ANTALYA'da yüksek elektrik faturalarından dolayı CLK Akdeniz Elektrik protesto e...
27.01.2015 (0)
3 Bin Yıllık Zeytin Ağacının Ürünü Pazarın Gözdesi
BU yıl 22'ncisi düzenlenen Yöresel Ürünler Pazarı'nın en çok ilgi gören ürünü, 3...
27.01.2015 (0)
Antalya Adliyesi'nde Kitap Kampanyası
ANTALYA Adliyesi'nin kütüphanesini zenginleştirmek amacıyla bağış kampanyası baş...
27.01.2015 (0)
Iğdır Tuzluca Kuş Cennetinde Akbaba Katliamı
IĞDIR'da 258 kuş türünün kayıt altına alındığı Aras Nehri Kuş Cenneti'nin de old...
27.01.2015 (0)
Geçen Yıl 555 Ton Atık Pil Toplandı
TÜRKİYE'de atık pillerin toplanması konusunda tek yetkili olan Taşınabilir Pil Ü...
27.01.2015 (0)
CLK'dan Sayacı Sökülen Aboneye Taksit İmkanı
ANTALYA Konyaaltı'nda biriken elektrik borcu nedeniyle icralık olan aileye, taah...
27.01.2015 (0)