Foto Galeri WebTV

06 Haziran 2018 Çarşamba  18:34
MHP Antalya'da Birinci Parti Olursa Şaşırmayın
MHP Antalya birinci sıra milletvekili adayı Abdurrahman Başkan: MHP Antalya'da birinci parti olursa şaşırmayın. Antalya'da MHP'nin milletvekili sayısının 5'in altında olması eşyanın tabiatına aykırı''
 

QR Kodu
 

MHP Antalya birinci sıra milletvekili adayı Abdurrahman Başkan, MHP'nin Antalya'da beklenenin çok üstünde milletvekili çıkaracağını belirterek, ''MHP Antalya'da birinci parti olursa şaşırmayın. Antalya'da MHP'nin milletvekili sayısının 5'in altında olması eşyanın tabiatına aykırı" dedi.

MHP'nin birinci sıra milletvekili adayı Abdurrahman Başkan, Antalyalı olmadığı için eleştirilmesinin haksız olduğunu söyledi. Antalya'da Mevlüt Çavuşoğlu dışındaki vekil adayları ve mevcut milletvekillerinden daha çok Antalyalı sayıldığını belirten Başkan, 3 şirketinin Antalya'da kurulu olduğunu kaydetti. Her ay en az bir hafta burada yaşadığını anlatan Başkan, ''Bilgi eksikliği ya da kasten benim Antalyalı olmadığım söyleniyor. 19 yıldır Antalya'da yatırımı olan bir iş adamıyım. İthal aday diye manşete çektiler ama benden daha yerlisi olur muydu? Antalya ile bu kadar özdeşleşmiş ve bu kenti içselleştirmiş başka bir aday var mı bilemiyorum. Ben 2015 yılında da Antalya'da aday adayıydım. Tokat doğumluyum ama oradan 35 yıl önce ayrıldım. Ailemin büyük kısmı Antalya'da yaşıyor. Antalya'da yaşayan aile üyelerimizin sayısı Tokat'tan çok daha fazla" dedi.

 

EŞYANIN TABİATINA AYKIRI

Abdurrahman Başkan, Antalya'da bazı kişilerin algı operasyonu yaparak partisinin az sayıda vekil çıkaracağına yönelik sözler söylediğini belirtti. Bu kişileri sert sözlerle eleştiren Başkan, şöyle devam etti:''Milli olmadıkları için onların bir akıl babaları var. Birileri onlara bunu üflüyor, onlar da insanların aklını sulandırmak istiyor. İradeleri ile çalışmıyorlar. Cumhur ittifakının temelini 15 Temmuz'da attık. Ülkeye yapılan bir darbe vardı. 1 yıldır Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Cumhur ittifakını dile getiriyordu. Tüm halkın gözü önünde bu çalışmalar yürütüldü. Farklı planlara girmedik. Dürüst ve milli olanı yaptık. MHP, tarihinde Antalya'da çıkaramadığı, beklenenin çok üstünde milletvekili çıkaracak. Rüzgar farklı, MHP Antalya'da birinci parti olursa şaşırmayın. MHP, 1 Kasım seçimlerinde üçüncü milletvekilini çok az oyla kaybetti. Burası MHP'nin en önemli noktalarından biridir. Antalya'da MHP'nin milletvekili sayısının 5'in altında olması eşyanın tabiatına aykırı."

 

'CUMHUR İTTİFAKI 400 VEKİL ÇIKARACAK'

Cumhur ittifakına Antalya'da büyük övgü aldıklarını anlatan Başkan, millet ittifakını beş benzemezin bir araya gelmesi olarak yorumladı. Ak Parti ile MHP arasındaki oy geçişkenliğinin çok fazla olduğunu dile getiren Başkan, ''Ak Parti'ye oy vermiş 4 kişiden biri geçmişte MHP oy verenlerden oluşuyor. Antalya'da bu daha fazla. Antalya'da Ak Parti'ye oy verenlerin de yüzde 40'ı geçmişte MHP oy verenlerden oluşuyor. CHP'nin gayri milli duruşundan dolayı CHP içindeki milli olanlar da bize oy verecek. Cumhur ittifakının 400 civarında milletvekili çıkaracağına inanıyorum" dedi.

 

ANTALYA HEDEFLERİ

Antalya'nın hızla büyüdüğü için bu hıza ayak uydurmanın zor olduğunu dile getiren Abdurrahman Başkan, şehirleşme anlamında Büyükşehir Belediyesi'nin son dönemde çalışmalar yaptığını, ancak daha iyi şeyler yapılabileceğini söyledi. Başkan, şöyle konuştu:''Antalya'nın marka şehir olması çok önemli. Barselona, Madrid, Paris gibi Antalya'nın simgeleri olmalı ve Antalya bunlarla tanınmalı. Londra, telefon kulübesi ve çift katlı otobüs oyuncaklarından milyonlarca sterlin gelir elde ediyor. Antalya'da Michelin yıldızlı restoran olması gerekiyor. Dünyanın en güzel otelleri Antalya'da ama kalitesine göre çok ucuz. Turist kalitesini artırmalıyız, yaylarımız çok özel, gurme turizminde kullanılabilir." DHA

 

 
 

 

 

 

''CHP'nin Bayrağını Burçlara Dikeceğiz''
''Şimdiye kadar Serik'te Cumhuriyet Halk Partisi 'Deli Tahir'den bu yana kendi i...
22.10.2018 (0)
CHP'li Semih Esen, Konyaaltı İçin Aday Adayı
CHP Antalya eski İl Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediye Başkan aday adaylığı ...
19.10.2018 (0)
CHP'de Süre Uzatıldı
CHP'de yerel seçimlerde aday adaylığı için başvuru süresi bir hafta uzatıldı....
19.10.2018 (0)
İYİ Parti Korkuteli İlçe Yönetimi İstifa Etti
İYİ Parti Korkuteli ilçe yönetimi, genel merkezin tavsiye kararına uyarak görevd...
19.10.2018 (0)
Çin'den Daha Ucuz İşgücü Olan Bir Ülkeye Dönüştük
CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, dolar düzeyinde Türkiye'nin Çin'de...
18.10.2018 (0)