Foto Galeri WebTV

05 Eylül 2018 Çarşamba  17:50
Abdullah Akbaba'dan İhraç Değerlendirmesi
CHP Serik İlçe Başkanı Abdullah Akbaba, ihraç edilse dahi CHP'li olduğunu ve partisinin aldığı kararlara saygılı duyduğunu söyledi.
 

QR Kodu
 

CHP genel merkezi tarafından partiden ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen CHP Serik İlçe Başkanı Abdullah Akbaba, ihraç edilse dahi CHP'li olduğunu ve partisinin aldığı kararlara saygılı duyduğunu söyledi.

CHP Serik İlçe Başkanlığı görevini yürütürken, genel merkez tarafından partiden ihraç talebiyle disipline sevk edilen Serik Belediyesi Meclis Üyesi Abdullah Akbaba, eylül ayı meclis toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Abdullah Akbaba, 16 Temmuz'da notere gittiğini, Muharrem İnce ile kurultay talebini noterden yaptırmak istediğini söyledi. Noterde matbu evrakları olmadığı için Muharrem İnce'nin grubunda bulunan vekillerden evrak örneği istediğini aktaran Akbaba, gönderilen örnekle noterden kurultay vekaletini verdiğini kaydetti.

Bir hafta sonra kendisini arayarak gönderilen evrakın içerisinde gündem maddeleri bulunmadığı için geçerli olmadığını söylediklerini anlatan Abdullah Akbaba, yeniden gönderdikleri örnekle evrakı noterden yeniden çıkartıp CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın makamına gönderdiğini, genel merkeze göndermediğini aktardı. Oradaki kişilerin her iki evrakı da genel merkeze gönderdiğini ve burada bir art niyet olduğunu düşündüğünü belirten Akbaba, "Çünkü biri geçerli, biri geçersiz. Geçersiz olanın da oraya gönderilmesi etik değildir. 'Mükerrer evrak gönderdi' diyerek beni Türkiye'ye ilan ettiler" dedi.

Yazılı savunmasını verdiğini ve disiplin sürecinin devam ettiğini söyleyen Akbaba, Ankara'ya çağırılacağını söylediklerini belirtti. Ankara'ya çağırılması durumunda da savunmasının aynen geçerli olduğunu kaydeden Akbaba, ihraç edilse dahi CHP'li olduğunu ve partisinin aldığı kararlara saygı duyduğunu vurguladı. Başka partiye geçeceği yolundaki sorulara da cevap veren Abdullah Akbaba, kesinlikle böyle bir düşüncesinin olmadığına dikkati çekti. DHA

 
 

 

 

 

CHP'li Semih Esen, Konyaaltı İçin Aday Adayı
CHP Antalya eski İl Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediye Başkan aday adaylığı ...
19.10.2018 (0)
CHP'de Süre Uzatıldı
CHP'de yerel seçimlerde aday adaylığı için başvuru süresi bir hafta uzatıldı....
19.10.2018 (0)
İYİ Parti Korkuteli İlçe Yönetimi İstifa Etti
İYİ Parti Korkuteli ilçe yönetimi, genel merkezin tavsiye kararına uyarak görevd...
19.10.2018 (0)
Çin'den Daha Ucuz İşgücü Olan Bir Ülkeye Dönüştük
CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, dolar düzeyinde Türkiye'nin Çin'de...
18.10.2018 (0)
CHP Kaş'a Arıkan Atandı
CHP Kaş İlçe Başkanlığı'na Mehmet Vural Arıkan atandı....
18.10.2018 (0)