Foto Galeri WebTV

05 Eylül 2018 Çarşamba  17:50
Abdullah Akbaba'dan İhraç Değerlendirmesi
CHP Serik İlçe Başkanı Abdullah Akbaba, ihraç edilse dahi CHP'li olduğunu ve partisinin aldığı kararlara saygılı duyduğunu söyledi.
 

QR Kodu
 

CHP genel merkezi tarafından partiden ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen CHP Serik İlçe Başkanı Abdullah Akbaba, ihraç edilse dahi CHP'li olduğunu ve partisinin aldığı kararlara saygılı duyduğunu söyledi.

CHP Serik İlçe Başkanlığı görevini yürütürken, genel merkez tarafından partiden ihraç talebiyle disipline sevk edilen Serik Belediyesi Meclis Üyesi Abdullah Akbaba, eylül ayı meclis toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Abdullah Akbaba, 16 Temmuz'da notere gittiğini, Muharrem İnce ile kurultay talebini noterden yaptırmak istediğini söyledi. Noterde matbu evrakları olmadığı için Muharrem İnce'nin grubunda bulunan vekillerden evrak örneği istediğini aktaran Akbaba, gönderilen örnekle noterden kurultay vekaletini verdiğini kaydetti.

Bir hafta sonra kendisini arayarak gönderilen evrakın içerisinde gündem maddeleri bulunmadığı için geçerli olmadığını söylediklerini anlatan Abdullah Akbaba, yeniden gönderdikleri örnekle evrakı noterden yeniden çıkartıp CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın makamına gönderdiğini, genel merkeze göndermediğini aktardı. Oradaki kişilerin her iki evrakı da genel merkeze gönderdiğini ve burada bir art niyet olduğunu düşündüğünü belirten Akbaba, "Çünkü biri geçerli, biri geçersiz. Geçersiz olanın da oraya gönderilmesi etik değildir. 'Mükerrer evrak gönderdi' diyerek beni Türkiye'ye ilan ettiler" dedi.

Yazılı savunmasını verdiğini ve disiplin sürecinin devam ettiğini söyleyen Akbaba, Ankara'ya çağırılacağını söylediklerini belirtti. Ankara'ya çağırılması durumunda da savunmasının aynen geçerli olduğunu kaydeden Akbaba, ihraç edilse dahi CHP'li olduğunu ve partisinin aldığı kararlara saygı duyduğunu vurguladı. Başka partiye geçeceği yolundaki sorulara da cevap veren Abdullah Akbaba, kesinlikle böyle bir düşüncesinin olmadığına dikkati çekti. DHA

 
 

 

 

 

Kozan: ''Demokrasi İşliyor''
Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi s...
09.05.2019 (0)
Ak Parti İlçe Danışma Toplantısında Yapıldı
Ak Parti Serik İlçe Başkanlığının, yerel seçimlerden sonraki ilk İlçe Danışma To...
02.05.2019 (0)
MHP'den Seçim Değerlendirmesi
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanlığı teşkilatı, 31 Mart Mahall...
29.04.2019 (0)
Bahçeli: 'NAMERDE EYVALLAH ETMEYECEĞİZ'
MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından süreci değerlendirmek...
22.04.2019 (0)
MHP, Antalya'da Kampa Giriyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hafta sonu Antalya'da düzenlenecek İl Başkanla...
18.04.2019 (0)