Foto Galeri WebTV

11 Eylül 2018 Salı  18:07
Büyük Serik Festivali Başlıyor
Serik Belediyesi tarafından düzenlenecek ve 5 gün sürecek olan Serik 2018 Festivali ve Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri yarın başlıyor.
 

QR Kodu
 

Serik Belediyesi tarafından düzenlenecek ve 5 gün sürecek olan Serik 2018 Festivali ve Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri yarın başlıyor.

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık tarafından verilen talimatla hazırlıklarına günler öncesi başlanan Serik 2018 Festivali ve Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri için bugün start veriliyor. Yarın saat 17.00'da Gedik Kavşağı'ndan başlayacak olan festival korteji ile birlikte şenlikler başlamış olacak. Kortejden sonra ise tapu dağıtım töreni ve sonrasında da Demet Akalın konseri ile festivalin ilk günü sona erecek.

Serik 2018 Festivali'nin ikinci günü ise toplu sünnet merasimi yapılacak. Bu merasim sonrasında ise akşam Mustafa Yıldızdoğan konseri olacak. 14 Eylül Cuma günü ise festivalin anlamlı günlerinden birisi hayata geçecek. Çünkü geçen yıl BAL'da şampiyon olarak TFF 3. Lig'e yükselen Serik Beldiyespor'un şampiyonluk kutlaması sanatçı Resul Dindar'ın konseri eşliğinde yapılacak. Cumartesi günü ise Serik 2018 Festivali'nin son konseri yine diğer tüm konserlerde olduğu gibi Serik Çınaraltı Meydanından yapılacak olan fantezi müziğin güçlü ismi Cengiz Kurtoğlu konseri olacak.

15 Eylül Pazar günü ise Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri Serik Belediyesi Çandır Güreş Sahasında yapılacak. Gün boyu sürecek olan ve şehir dışında bir çok misafirin katılacağı güreşler Serikli güreş severleri güreşe doyuracak.

Bütün Serik halkını festivale davet ettiklerini belirten Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık ise ekibi ile gece gündüz toplantılar yaparak Serik için güzel bir festival hazırlamaya çalışıyor. Başkan Çalık; ''Her zaman olduğu gibi yine Serik için ilkler ive en iyileri yapmaya çalışıyoruz. 12 Eylül Çarşamba günü başlayacak festivalimizin Serikli hemşerilerimiz için güzel bir şekile geçmesi için uğraş veriyoruz. Serik 2018 Festivali ve Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerimizin Serkimiz için hayırlı olmasını diliyorum.'' Dedi

Haber: Osman Türkçe

 

 
 

 

 

 

Aspendos Tiyatrosu, Ziyaretçilerin Gözdesi
Serik ilçesindeki Aspendos Tiyatrosu, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret...
16.11.2018 (0)
Gençler Moral Depoladı
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencileri...
16.11.2018 (0)
Zeytini Sıcak ve Sinek Vurdu, Verim Düştü
TÜRKİYE'nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Antalya'da zeytin hasadı sürü...
16.11.2018 (0)
Hayatları ''Mola Evi'' İle Değişti
Ebru Türel, mola evlerinin engelli ve otizmli çocuklara huzurlu, güvenli, keyifl...
16.11.2018 (0)
Akvaryum, Öğretmenlere Bir Hafta Ücretsiz
ANTALYA Akvaryum yönetimi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, öğretmenlere ücr...
16.11.2018 (0)