Foto Galeri WebTV

12 Eylül 2018 Çarşamba  18:39
Kantinciler Bilgilendirildi
Milli Eğitim, Tarım ve Orman, Belediye yetkilileri, Serik'teki okulların kantinlerin işleten kantincilerle bir toplantı yaparak yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili bilgilendirmede bulundular.
 

QR Kodu
 

Milli Eğitim, Tarım ve Orman, Belediye yetkilileri, Serik'teki okulların kantinlerin işleten kantincilerle bir toplantı yaparak yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili bilgilendirmede bulundular.

Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda düzenlenen toplantıya, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Çömezoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cem Ezgün, Serik Esnaf Odası Başkanı Recep Savaş, Serik Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Bayar Savran, Serik ve Çevresi Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Gülaydın, Serik Belediyesi Ruhsat Bölümü Şefi Süleyman Işık ve Serik'te okul kantini işleten esnaflar katıldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş açılışta; ''2018/2019 eğitim ve öğretim yılının tüm esnaflarımıza, öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına hayırlı olması temenni ediyorum'' dedi. Toplantıya katılan yetkililer okul kantini işletmecilerine 2018/2019 Eğitim ve Öğretim yılında uyulması gereken kanun ve tüzük hakkında bilgi verdiler. Toplantıya katılan esnaflar ise okul kantini kira bedellerinin üfe, tüfe artışına göre olduğundan aşırı artışlar olduğu, gıda maddelerinin ilgili bakanlıklarla görüşülerek kantinlerde satılabilmesi için uygun hale getirilmesi, satılabilen gıda maddelerinin çeşitliğinin artırılması yönünde taleplerde bulundular.

Toplantı sonunda Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş kantinci esnafının sahipsiz olmadığını, bu konuların takipçisi olacaklarını ilçe ve ildeki yetkilerle görüşeceklerini sonuç alamadıkları taktirde üst birlik ile birlikte Bakanlık yetkilileri ile görüşerek bu konuların çözümü noktasında ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Haber: Osman Türkçe


 
 

 

 

 

Serik'te Aşure Zamanı
Serik Belediyesi tarafından Serik Çınaraltı Meydanı'nda geleneksel aşure dağıtım...
21.09.2018 (0)
Alzheimere Dikkat Çekmek İçin'Erik Dalı'Oynadılar
200 Emekli, Alzheimere Dikkat Çekmek İçin 'Erik Dalı' Oynadı...
21.09.2018 (0)
9 Ayda Yüzde 200'ün Üzerinde Zam
Yardımcı: Tavuk Eti 9 Ayda Yüzde 200'ün Üzerinde Zamlandı...
21.09.2018 (0)
Lyrboton Kome Antik Kenti Ziyarete Açıldı
Kepez ilçesinde bulunan 2 bin 200 yıllık tarihe sahip Lyrboton Kome Antik Kenti,...
21.09.2018 (0)
Büyükşehir'den Aşure İkramı
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla Muratpaşa ve Alanya ilçe...
21.09.2018 (0)