Foto Galeri WebTV

13 Eylül 2018 Perşembe  18:34
Yükseliş, Eğitim-Öğretim Yılına Hazır
Akdeniz Yükseliş Koleji yeni eğitim öğretim dönemi öncesi alt yapı hazırlıklarını tamamlayarak 2018-2019 eğitim-öğretim yılına merhaba dedi.
 

QR Kodu
 

Eğitimde yüksek başarı çizgisini yakalayan ve bunu yıllardır sürdüren Akdeniz Yükseliş Koleji yeni eğitim öğretim dönemi öncesi alt yapı hazırlıklarını tamamlayarak 2018-2019 eğitim-öğretim yılına merhaba dedi.

Yeni eğitim-öğretim döneminin verimli geçmesi adına yaz tatili boyunca okuldaki fiziki koşullar, gereksinimler, ders başarısıyla ilgili süreçler belirlenerek düzenlendi. Akdeniz Yükseliş Koleji öğretmenleri 13 Ağustos 2018 pazartesi gününden itibaren yeni eğitim dönemi için bir araya gelerek çalışmalar yaptılar. Eğitim süreci için planlanan eğitim seminerlerine katıldılar, eğitim programlarını bu deneyimlerle zenginleştirerek düzenlediler. 8. sınıf öğrencileri de LGS için ağustos ayında ders başı yaptılar ve bu süreçte oldukça yoğun bir programla önemli bir mesafe kaydettiler.

Uyum Haftasından Renkli Kareler

Tüm yurtta olduğu gibi Akdeniz Yükseliş Kolejinde de 12-14 Eylül 2018 tarihleri arasında okul yaşamları açısından özel bir önem taşıyan ilköğretim 1. Sınıf ve okul öncesi öğrencilerinin katılacağı uyum haftası başladı.  Velilerin büyük ilgi gösterdiği uyum haftasında ikinci yuvalarına adım atmanın heyecanı gözlerinden okunan ilköğretim 1. Sınıf ve okul öncesi öğrencileri, ev sahibi Yükseliş Koleji tarafından çeşitli etkinliklerle karşılandı. Öğrenciler, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla tanıştılar. Okulun çeşitli birimlerini de yakından tanıma fırsatı buldular. Oryantasyon kapsamında yapılan uyum haftası öğrencilerin birbirileriyle tanışmaları, kaynaşmaları ve okullarına daha kolay alışmaları için çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Haber Merkezi         


                    

  


 
 

 

 

 

Yükselişli Öğrencilerden Farklı Dersler
Akdeniz Yükseliş Koleji ortaokulu 5/ A sınıfı öğrencileri bu haftaki sosyal bilg...
14.11.2018 (0)
Yükseliş'ten Önemli Proje
Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları, yabancı dil eğitiminde 'Avrupa Birliği Dil Pr...
08.11.2018 (0)
AÜ İle ATSO Arasında Protokol İmzaladı
Akdeniz Üniversitesi ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) arasında ''İş Ye...
08.11.2018 (0)
Öğrenci Meclisi Başkanı Seçildi
Serik Kız Anadolu İmam Hatip 10B sınıfı öğrencisi Ayşe Nur Aytaç Serik'i temsil ...
07.11.2018 (1)
İlk Veli Gurur Mektupları Verildi
Serik Kazım Karabekir Anaokulu'nda ilk veli gurur mektuplarımız sahiplerini buld...
06.11.2018 (0)