Foto Galeri WebTV

13 Eylül 2018 Perşembe  18:38
Ekiz: ''Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırız''
2018-2019 eğitim-öğretim yılının sevgi, saygı, başarı ve huzur içinde geçmesi en büyük arzumuzdur. Eğitim-öğretim yılının daha verimli geçmesi için okullarımızın fiziksel durumunu hazır hale getirdik.
 

QR Kodu
 

İkram Ekiz; ''2018-2019 eğitim-öğretim yılının sevgi, saygı, başarı ve huzur içinde geçmesi en büyük arzumuzdur. Eğitim-öğretim yılının daha verimli geçmesi için okullarımızın fiziksel durumunu hazır hale getirdik.''

2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz bir mesaj yayınladı. Ekiz mesajında şu ifadelere yer verdi; ''Sevgili öğrencilerim, değerli okul yöneticilerim ve öğretmenlerim, çok kıymetli anne ve babalar; uzun bir tatilin ardından hep birlikte yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz. 2018-2019 eğitim-öğretim yılının sevgi, saygı, başarı ve huzur içinde geçmesi en büyük arzumuzdur. Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin, okullarda aldığı eğitim ve bilgi ışığında ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına inancımız tamdır.

Öğrencilerimizin ezberden uzak bilgiyi hayata geçirerek, davranış şekline dönüştürülebileceği bir eğitim almalarını çok önemsiyoruz. Ancak ve ancak bilgiyi kullanmayı başardığımızda çocuklarımızı geleceğe sağlıklı bir şekilde hazırlayabiliriz. Unutulmamalı ki öğrencilerimizin sadece sınavlardan aldıkları yüksek notlar başarıyı göstermemektedir. Öğrencilerimizin derslerinden aldıkları notlar yanında, kendilerini geliştirerek özgüvenli, çok yönlü olmalarını amaçlıyoruz. Bizler okul hayatını bitiren çocuklarımızın kendi kimliğini, kişiliğini ve sorumluluğunu kazanan bireyler olarak toplumda yer almalarını arzu ediyoruz.

Bu kapsamda, eğitim-öğretim yılının daha verimli geçmesi için okullarımızın fiziksel durumunu hazır hale getirdiğimizi belirtmek isterim. Yaz döneminde birçok okulumuzda gereken onarımları yapıldı. Atatürk Anadolu Lisemizin kazan dairesi yenilendi, Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulumuzun tüm kapıları yenilendi ve boyama çalışması yapıldı. Cumhuriyet İlk ve Ortaokulumuzun bahçe duvar çitleri yenilendi. 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulumuza  Z-Kütüphane yapıldı. Birçok okulumuza (Yunus Emre Anadolu Lisesi, Çandır Anadolu Lisesi, Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu, Tekeli Ortaokulu, Kadriye İlkokulu, Cumalı İlkokulu, Cumalı Ortaokulu, 9 Mart İlkokulu, Serik Gazi Ortaokulu) boya verilerek, boyama çalışması yapıldı. Yine Cumalı mahallesindeki Erkek İmam Hatip Lisesi ve Pansiyonu teslim alınarak, donatıldı ve eğitim öğretime hazır hale getirildi. Karadayı mahallesindeki okul binası, pansiyon ve spor salonu teslim alındı. Donatım faaliyetlerimiz devam etmektedir. Birçok okulumuzun sıra, masa, tahta ihtiyaçları karşılandı.

Tüm bu hazırlıklarımızdaki amaç; gençlerimizin vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerlere saygılı, çevreyi ve doğayı koruyan, ruh ve beden sağlığına sahip, doğru düşünen ve sağlıklı karar veren bireyler olarak yetişmesidir. Hedeflerimiz doğrultusunda, eğitim hizmetlerinin kalitesinin yükseltmek ve eksiklerimizi gidermek için tüm paydaşlarım ile iş birliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üzerinde durduğumuz en önemli konulardan birisi de güvenli eğitimdir.  Bu konuda emniyet ve jandarma teşkilatlarımız sorumluluk bölgelerinde okullarla ilgili genel güvenliğin sağlaması için gerekli güvenlik tedbirleri planlandı. İlköğretim ve özel eğitimde taşıma ve yemek ihalesi ile ilgili işlemler tamamlandı.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında okul yöneticilerime, öğretmenlerime, sevgili öğrencilerim ile tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum.''

Haber: Osman Türkçe

 
 

  Bu haberle ilgili 1 kişinin yorumu bulunmaktadır.

 

Nasıl hazır olduğunuzu gördük. Tekeli İlkokulu gibi merkezi bir okulda bile sınıf öğretmeni yok. Kimin ne zaman geleceği bilinmiyor. Müdür ne olduğunu bilmiyor. Aşırı ilgisiz.. Sınıfınızda klima bozuk yaptırın diyor. Ah güzel ülkemin kötü eğitim sistemi...
Tamer Karadağ - 17.09.2018 14:13:00
Uyarı: Web sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.AYYILDIZ TOROS GAZETESİ yorum içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan AYYILDIZ TOROS GAZETESİ veya www.ayyildizgazetesi.com sorumlu tutulamaz.

 

 

Yükselişli Öğrencilerden Farklı Dersler
Akdeniz Yükseliş Koleji ortaokulu 5/ A sınıfı öğrencileri bu haftaki sosyal bilg...
14.11.2018 (0)
Yükseliş'ten Önemli Proje
Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları, yabancı dil eğitiminde 'Avrupa Birliği Dil Pr...
08.11.2018 (0)
AÜ İle ATSO Arasında Protokol İmzaladı
Akdeniz Üniversitesi ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) arasında ''İş Ye...
08.11.2018 (0)
Öğrenci Meclisi Başkanı Seçildi
Serik Kız Anadolu İmam Hatip 10B sınıfı öğrencisi Ayşe Nur Aytaç Serik'i temsil ...
07.11.2018 (1)
İlk Veli Gurur Mektupları Verildi
Serik Kazım Karabekir Anaokulu'nda ilk veli gurur mektuplarımız sahiplerini buld...
06.11.2018 (0)