Foto Galeri WebTV

13 Eylül 2018 Perşembe  18:39
Serik'te Muhteşem Festival
Çalık; ''Serik'te neredeyse Cumhuriyet tarihi ile yaşıt olan ve adeta kangren haline gelen Tapu sorunu tarihe gömüldü.''
 

QR Kodu
 

Çalık; ''Serik'te neredeyse Cumhuriyet tarihi ile yaşıt olan ve adeta kangren haline gelen Tapu sorunu tarihe gömüldü.''

Serik'te 12-16 Eylül tarihleri arasında Serik Belediyesi tarafından düzenlenen Serik Festivali Çarşamba günü kortej yürüyüşüyle başladı. Serik Festivali kortej yürüyüşüne, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Kaymakam Haluk Şimşek, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, esnaf odası başkanları, mahalle muhtarları, Serik Belediyesi sporcuları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Serik Belediyesi mehteran takımı eşliğinde başlayan kortej yürüyüş Salı Pazarı Kavşağında başladı ve Çınarlatı Meydanında sona erdi. Aynı gün akşam ise Çınaraltı meydanında ise 70 yıldır tapu mağduru olan vatandaşlar için tapu dağıtım töreni ve devamında da Demat Akalın konseri düzenlendi.

 ''Kangren Olan Bir Sorunu Çözdük''

Tapu töreninde konuşan Başkan Çalık Serik'te tapu sorununun artık tarihe gömüldüğünü belirtti. Çalık; ''Neredeyse Cumhuriyet tarihimiz ile yaşıt, ilçemizin kangren olmuş sorununu dört yıllık hummalı bir çalışmadan sonra çözdük'' dedi.  Tapu sorunun çözümü için maddi manevi çok büyük uğraşlar verdiklerini belirten başkan Çalık; ''Bu işin çözümü noktasında, kırtasiye için 5 ton kâğıt harcandı. 2 milyon fotokopi çekildi. Binlerce posta tebliği işlemine yardım sağlandı. Bütün bu işler için 15 eleman görevlendirdik. Gerçekten geriye dönüp baktığımız zaman nasıl büyük bir işin üstesinden geldiğimizi daha da iyi anlıyoruz'' dedi.

''Bize Duyulan Görevi Boşa Çıkarmadık''

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler öncesinde kendisine vatandaşların en çok dert yandığı konuların başında tapu sorunun geldiğini belirten Çalık; ''Halkımız bize bu şerefli görevi 4 yıl önce layık gördü. Biz de bu güveni boşa çıkarmamak için ekibimle beraber 'İşimiz Gücümüz Serik' sloganıyla yola çıktık. Gece gündüz uğraşlar sonunda ilçemizin gelişip güzelleşmesi ve imar yönünden, önündeki en büyük engel olan mülkiyet sorunu ortadan kaldırmak için çaba sarf ettik. Allah'ımıza şükürler olsun ki halkımıza verdiğimiz sözü yerine getirdik.'' dedi.

''Gelecek Dönemde de Hizmet İçin Büyük Adımlar Atacağız''

 Bundan sonraki dönemde de Serik halkı için hizmet yolunda daha büyük adımlar atacaklarını belirten Başkan Çalık; ''Hizmet noktasında tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize, Büyükşehir belediyemize, ekibimize ve bize her zaman güvenen değerli halkımıza çok teşekkür ediyorum. Serikli hemşerilerim bu hizmetleri yapanlara her zaman minnettardır.

Tapu sorununun çözümünde adil bir karar vererek işi sonuçlandırma iradesi gösteren hakimlerimize,  Ankara'da ve Serik'te işi tekemmül ettiren tüm adliye mensuplarına, yakın ilgi ve takiplerini gördüğümüz Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'na, Mal Müdürlüğü'ne, Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne, Antalya Milletvekillerimize, Ak Parti İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş ve Ak Parti Merkez, il ve ilçe teşkilatlarımıza, her türlü çalışmamamızda işlerimizi kolaylaştıran Büyük Şehir Belediye Başkanımız, Sayın Menderes Türel'e, gece gündüz bizimle birlikte koşturan Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Hasan Kozan'a,  bu yolda Ankara'da çalışan tüm ilgili bürokratlara, Serik Kaymakamlığımıza, Serik Tapu Müdürlüğü'ne ve personellerine teşekkürü bir borç bilirim. Serikli bu hizmetleri yapanlara minnettardır.

Çınaraltı Doldu Taştı

Serik'te düzenlenen tapu töreninde sahne alan Demet Akalın binlerce Serikliyi coşturdu. Ünlü sanatçının tarihi Çınaraltı meydanında verdiği konsere çevre il ve ilçelerden çok sayıda vatandaşlar akın etti. Konser sonrasında Serik Belediye başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, ünlü sanatçıya çiçek ve üzerinde isminin yazıldığı Serik Belediye Spor formasını ve üzerinde isminin yazıldığı Serik'in meşhur el yapımı bıçağından hediye etti. Hediyeler için başkan Çalık'a teşekkür eden Demet Akalın, ayrıca forma numarasının 07 olması bir tesadüf değildir benim uğurlu rakamım. Anlaşılan bunu bile araştırmışsınız'' dedi.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Avokadoyla Kolesterolsüz Mayonez Ürettiler
AKDENİZ Üniversitesi'nden (AÜ) 3 bilim insanı, mayonez yapımında yumurta yerine ...
17.11.2018 (0)
Kuşlar İçin Sıcak Yuva
Demre ilçesinde Andriake Antik Kenti'nde kuşlar için ağaçlara yuva asıldı....
17.11.2018 (0)
Efsane Futbolcular Tophane'de Buluştu
Tophane Çay Bahçesi 'Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor' projesi kapsamında...
17.11.2018 (0)
Onay, Piyanosuyla Büyüledi
ANTALYA Devlet Senfoni Orkestrası'nın (ADSO) konserler dizisi kapsamında 'devlet...
17.11.2018 (0)
Olmypos Projesi'ne TKB'den Ödül
KUMLUCA Belediyesi 'Olympos Ören Yeri Çevre Düzenleme Projesi' ile Tarihi Kentle...
17.11.2018 (0)