Foto Galeri WebTV

17 Eylül 2018 Pazartesi  18:15
''Sorunlarımız Çok, Fakat Çözümsüz Değildir''
Türk Eğitim Sen Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Oğuz Öztürk yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.
 

QR Kodu
 

Eğitim öğretimde sorunların çok ama çözümsüz olmadığını ifade eden Öztürk; ''Öğrencilerimizin ve velilerimizin hiç şüphesi olmasın. Çünkü okul bahçesine giren her öğrenci o okulda çalışan eğitim çalışanlarının kendi çocukları gibidir ve korunur kollanır.'' dedi.

Türk Eğitim Sen Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Oğuz Öztürk yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Öztürk açıklamasında şunlar söyledi; ''Uzun yıllardır özlemini çektiğimiz eğitim çalışanı bir bakanla çalışacağımız 2018/ 2019 Eğitim ve Öğretim yılından okullarımıza yeni başlayan öğrencilerimiz gibi biz eğitim çalışanlarının da beklentisi büyük. Milli Eğitimin kanun ve esaslarına uygun yönetilen, ayrımcılığın ve adam kayırmacılığının son bulduğu, Bakanlık'tan okul müdür yardımcısına kadar makamlarda oturanların biz eğitim çalışanlarının önünü açmasını beklemekteyiz. Makamlarda oturanların bir sendikanın kölesi olmadığı, devletin çalışanı olduğunu bilmesi ve eğitim çalışanı veli ve öğrencilerimize adamın adamı şeklinde muamele edilmediği bir eğitim öğretim yılı beklentimizdir. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk Ankara'da Okul Müdürlerine; 'Okul müdürlerinin öğretmenlere "Biz sizin için buradayız, çocuklar için buradayız. Sayın Bakan dahil hepimiz çocukların hizmeti için buradayız" demelerini istemiştir. Bu konuşması da Bakanlığımızın içini bildiğini ve yukarıda bahsettiğimiz beklentilerimizin doğruluğunu ispatlamaktadır. Sorunlarımız çok fakat çözümsüz değildir. Eğitim çalışanı arkadaşım emin olsun ki onun arkasında Türk Eğitim-Sen var. Ona yapılan hakaret şiddet ve haksızlık Türk Eğitim-Sen'e yapılmış kabul edilir ve her türlü yolu deneyerek yanında olduğumuzu gösteririz. Bizim çeyrek asri geçen bilgi birikimimiz ve kendinden emin yetişmiş kadrolarımız her işin üstesinden gelir. Türk Eğitim Sen markadır. Bu markada; Atatürk sevgisi, bayrak sevgisi, vatan sevgisi ve sadakati, andımız, İstiklal Marşımız, manevi değerlerimiz, bağımsız, ilkeli, kararlı ve mücadeleci kitle sendikacılığı vazgeçilmez değerlerdir. Öğrencilerimizin ve velilerimizin hiç şüphesi olmasın diyorum. Çünkü okul bahçesine giren her öğrenci o okulda çalışan eğitim çalışanlarının kendi çocukları gibidir ve korunur kollanır. Sabır eğitimde çok önemlidir sabretsinler öğretmenlerine güvensinler. Basta Baş Öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm Eğitim çalışanlarını ve Şehit Öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılının Eğitim Çalışanlarına ve öğrencilerimize Hayırlı uğurlu olmasını diyorum.''

Haber Osman Türkçe 

 
 

 

 

 

Yükseliş Anadolu Yedinci Mezunlarını Verdi
Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi muhteşem bir geceyle 2018-2019 eğitim-öğret...
25.06.2019 (0)
Robotik ve Kodlama Eğitimine Davet
Yedisu Eğitim Kurumları yaz tatili boyunca öğrencileri Temel Robotik ve Kodlama ...
24.06.2019 (0)
Yemin Ederek Mezun Oldular
Antalya Aksu Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olan öğrenc...
21.06.2019 (0)
AÜ, Yenilikçi Üniversite Endeksi'nde Yükselişte
TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) öncülüğünde oluşturula...
21.06.2019 (0)
Çözüm'de Mezuniyet Zamanı
Özel Serik Çözüm Temel Lisesi 12. Sınıf öğrencileri için 2018-2019 eğitim yılı m...
20.06.2019 (0)