Foto Galeri WebTV

02 Ekim 2018 Salı  17:59
Tazelenme Üniversitesi Egzersizle Ders Başı Yaptı
60 yaş üzerindekilerin öğrenci olabildiği Tazelenme Üniversitesi öğrencileri, 'Fiziksel aktivite ve egzersizle tazelenme' dersi ile eğitim-öğretim yılına başladı.
 

QR Kodu
 

TÜRKİYE'de ilk kez Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümü Kurucu Başkanı ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Tufan tarafından kurulan, 60 yaş üzerindekilerin öğrenci olabildiği Tazelenme Üniversitesi öğrencileri, 'Fiziksel aktivite ve egzersizle tazelenme' dersi ile eğitim-öğretim yılına başladı.

Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda, rektör danışmanı Feyzullah Arslan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan ve yardımcıları, Tazelenme Üniversitesi öğretim üyeleri, öğrencilerinin katıldığı yeni eğitim-öğretim dönemi açılış töreninde konuşan Prof. Dr. İsmail Tufan, "Söylenecek bir şey yok hepiniz harikasınız" diyerek sözlerine başladı. Prof. Dr. Tufan, "Akdeniz Üniversitesi Tazelenme Üniversitesi'nin oluşumunda emeği geçen tüm öğretim üyelerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm katılımcılara başarılı ve keyifli eğitim dönemi diliyorum" dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ece Şimşek ise "Son derece sağlıklı bir şekilde yaşlanmayı, ömrümüze yeni günler katmayı başarabilmiş durumdayız. Ancak takdir edersiniz ki yaşlanma ve ömür durumuna bağlı olarak her geçen gün karşılaşılan tehlikeler son derece artmakta. 60 artı Tazelenme Üniversitesi'nin misyonu burada öne çıkıyor. Sağlıklı, mutlu ve üretken yaşlı bireyleri topluma kazandırma projemize katkısı olanlara teşekkür ediyorum. Fakültemizin büyümesi ve daha çok öğrenciye ulaşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Antalya Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Araştırma Görevlisi Uzman Fizyoterapist Alime Büyük Gönen, eğitim-öğretim yılı açılış töreninde tüm katılımcıları egzersiz yapmaya davet etti. Böylece tören toplu egzersizle başladı. DHA


 
 

 

 

 

'40 Dakika Teneffüs' 12 Okulda Uygulanacak
ANTALYA İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce hazırlanan 'Okul 2023' projesi kapsamında ...
15.01.2019 (0)
452 Bin Öğrenci Tatile Giriyor
ANTALYA'da 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl tatili 18 Ocak Cuma günü baş...
15.01.2019 (0)
Yazılı Sınav Etkisi Yüzde 80 Oldu
MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı...
14.01.2019 (0)
'Öğrenci Topluluklarına' Destek Protokolü
AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) ve Antalya Üniversite Destekleme Vakfı arasında, AÜ bü...
11.01.2019 (0)
Şimşek, Şampiyonları Kutladı
Kaymakam Haluk Şimşek; ''Sizleri mutlulukla selamlıyorum ve tebrik ediyorum. 4 y...
07.01.2019 (0)