Foto Galeri WebTV

10 Ekim 2018 Çarşamba  18:01
Gençler Antalya Tarihini Gezdi
Gençlik ve Spor Bakanlığı Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz projesi kapsamında Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Serikli gençlere 7 Ekim 2018 Pazar günü ücretsiz gezi düzenlendi.
 

QR Kodu
 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz projesi kapsamında Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Serikli gençlere 7 Ekim 2018 Pazar günü ücretsiz gezi düzenlendi.

Proje Gezisi ile ilgili bilgi veren Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen şunları söyledi; "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz projesi  81 ilde düzenlenen programlar ile 14-29 yaş grubu gençlerden özellikle kırsalda yaşayan ve dezavantajlı olanların tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerini daha yakından tanımalarını, buralarda yaşayan akranları ile tanışmaları ve gençler arasında diyaloğun arttırılmasına katkı sağlayacak bir hareketlilik projesidir. Proje günübirlik programlar halinde gerçekleştirilmektedir. Ulaşım, yemek, giriş ücretleri dahil projedeki tüm masraflar Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır. Gençler gün içerisinde projeye katıldıktan sonra konaklama yapmadan yine aynı gün ikametgâhlarına geri dönmektedir. Gezdikçe bilgi birikimi, iletişim gücü ve gönüllülük bilinci artan bir gençlik yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen bu proje kendini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerileri gelişmiş, gezip görerek öğrenen gençlerin varlığının sosyal barışa kardeşlik ve huzura hizmet edeceği bilinciyle uygulanmaktadır. Şehirler ve Kültürler- Yörelerimiz Projesinin bir diğer amacı güçlü yarınların oluşumunda gerçek katkıyı sağlayacak olan gençlere muhteşem bir medeniyet ve tarihin evlâtları olduğumuz gerçeğini anlatmaktır. Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak biz de Gençlik faaliyeti kapsamında Serikli Gençlerimize bu Projeden yararlanma imkanı sağladık. Projeye okullarımız tarafından seçilen gençlerimiz katıldılar. Proje kapsamında gençlerimiz; Expo 2016 Alanı, Düden Şelalesi, Hadrian Kapısı, Hıdırlık Kulesi, Kaleiçi, Yivli Minare gibi Antalya'daki belli başlı Tarihi ve Kültürel yerleri ücretsiz olarak gezdiler. Gezide görevli olan rehber öğretmenlere, Yunus Emre Anadolu Lisesi ve Serik Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.''

Haber: Osman Türkçe


 
 

 

 

 

Hediyeler Öğrencileri Sevindirdi
Serik Çocuk İstismarı ile Mücadele ve Çocuk Haklarını Koruma Derneği (Çocukça) t...
14.12.2018 (0)
Yedisu Kolejinden Taziye Ziyareti
İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi için Serik İlçe Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaasla...
14.12.2018 (0)
Genç Çiftin Mutlu Günü
Neşe Karakurt ile Nejat Kökalışlar geçtiğimiz hafta sonunda yapılan bir düğün tö...
14.12.2018 (0)
Büyükşehir'den Kömür Denetimi
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, hava kirliliğinin önlenmesi amacıyla yaptığı dene...
14.12.2018 (0)
Deprem İçin Tedbir Uyarısı
ANTALYA Kent Konseyi olağan aylık toplantısında 'Antalya Çevresindeki Deprem Ara...
14.12.2018 (0)