Foto Galeri WebTV

24 Aralık 2018 Pazartesi  12:27
Adaylar Her Gün 1000 Kişi İle Görüşecekler
Herhangi bir partiden adaylığı açıklanacak olan Serik Belediye Başkan Adayı günde 100 kişi ile görüşürse tüm Serik seçmenine 3 ay sonunda ulaşabilecek.
 

QR Kodu
 

Herhangi bir partiden adaylığı açıklanacak olan Serik Belediye Başkan Adayı günde 100 kişi ile görüşürse tüm Serik seçmenine 3 ay sonunda ulaşabilecek.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi için, adaylar ne zaman açıklanacak? Adaylar kim olacak? Bütün Serik'in haftalardır kilitlenip kaldığı iki can alıcı soru. Öyle ki bu iki sorunun cevabının hala Serik için verilememiş olması siyasi kulislerde siyasi bir 'travma' oluşturmaya başladı. Siyasi partilerin Serik ile ilgili hala net bir tavır ya da aday ortaya koymamaları seçmenlerde neredeyse 'türkü yakma' psikolojisi oluşturmaya başladı. Bütün aday adayları şarkıda olduğu gibi 'İbibikler öter ötmez ordayım' diyorlar ama Serikli seçmen ufka bakıyor; ne gelen var ne giden. Adaylar, 'Sütler kaymak tutar tutmaz ordayım' diyorlar ama takvimler 24 Aralık 2019'u gösterirken hala kimse yok.

Ha bugün ha yarın derken yıl bitti. 2018'i tamamdık sayılır. Şimdi 2019 başında Ocak ayı ile birlikte seçime 3 ay kalacak. Bu süre seçmen sayısı 90 bin kişiye ulaşmış olan bir Serik için yeterli mi? Bizce pek değil. Herhangi bir partiden adaylığı açıklanacak olan Serik Belediye Başkan Adayının önündeki 3 aylık (90 gün) sürede her vatandaşa ulaşmalıyım dese; yaklaşık günde bin (Rakamla 1.000) kişi ile görüşmesi lazım. (Hesap 90.000/ 90 gün üzerinden) Bir de bu sürece ittifakların Serik'te ortak aday belirleme olayı damga vurursa bu çalışma nasıl olacak? Bu süre nasıl yetecek?

İşte yukarıda özetlemeye çalıştığımız gibi sorular çok, zaman dar, vatandaşların sabır taşları çatladı gibi. Umarız artık yıl bitmeden siyasi partilerin Serik adaylarını açıklarlar da onlar da Serik ile ilgili proje ve çalışmalarını ortaya koyarlar ve Serikli rahat bir nefes alır.

Biz bütün aday adaylarına başarılar diliyor hep dediğimiz gibi; 'Ne olursa olsun ortak paydamız Serik olsun' sözümüz ile şimdilik noktayı koyuyoruz.

Haber: Osman Türkçe

 

 
 

 

 

 

Kuşaktan Kuşağa Aktarılan Miras
Binlerce gencimiz mezuniyetler yaşayarak yeni bir döneme adım attılar. Bu gençl...
17.06.2019 (1)
Serik Cevap Bekliyor
Şimdi son 2-3 haftadır akıllarda birçok soru dolaşıyor. Acaba Serik Kültür Merke...
11.06.2019 (0)
Serik Türk Eğitim Sen'i Kutlarım'...
Serik Türk Eğitim Sen tarafından 2018 yılı Ramazan ayında başlatılan ve bu yıl d...
07.05.2019 (1)
Mayıs Meclisi'nde Aputkan'dan Güzel Haberler'...
Yeni kaymakamlık binası, kütüphane yeni binaya taşınıyor, 3 köprülü kavşak, merk...
02.05.2019 (0)
Şimdi İcraat Zamanı
Hem Antalya hem de Serik'te yeni belediye başkanları mazbatalarını alarak koltuğ...
09.04.2019 (0)