Foto Galeri WebTV

31 Aralık 2018 Pazartesi  12:57
Serik'te SETSO Kurulmalı
Birçok il ve ilçenin gelişiminde büyük katı sağlayan ticaret ve sanayi odası Serik'te de kurulmalı.
 

QR Kodu
 

Birçok il ve ilçenin gelişiminde büyük katı sağlayan ticaret ve sanayi odası Serik'te de kurulmalı.

Bizce kısa adı SETSO olarak markalaştırılabilecek olan Serik Ticaret ve Sanayi Odası Serik'in daha hızlı ve güçlü bir şekilde kalkınması için kurulmalı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası; bunlar Antalya ilinde var olan ticaret ve sanayi odaları. Serik'te yaşayanlar uzun zamandır bahsi geçen bu odaların bulundukları ilçelere ve bölgelere nasıl katma değer oluşturduklarını birçok vesile ile görmüşlerdir.

Yakın bir örneği hemen paylaşalım. Geçtiğimiz hafta ajanslara şu başlıklı haber düştü: 'Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) öncülüğünde 'Ne varsa Manavgat'ta var' sloganıyla düzenlenen fuar, 10-12 Ocak tarihleri arasında yapılacak.'' İşte Serik'te de bu tarz organizasyonları yapmak için Serik'teki esnaf odaları ile birleşerek itici güç olacak bir Serik Ticaret ve Sanayi Odası'na ihtiyaç var.

Engeller Aşılamazsa Platform Oluşturulmalı

Serik Ticaret ve Sanayi Odası kurulması ile ilgili prosedür, bürokrasi, mevzuat ya da üye sayısı yeterliliği gibi engeller Serik'in karşısına çıkarsa da şartları sonuna kadar zorlamak gerekiyor. Eğer sonuç alınamazsa başlatılan bu girişimi Serik Ticaret ve Sanayi Vakfı (SETSAV) ya da Serik Ticaret ve Sanayi Platformunu dönüştürerek yola devam edilebilir.

Adı ve şekli ne olursa olsun oluşturulacak bu güçlü STK Serik için güçlü bir itici kuvvet olacaktır. Serik'in bugün yetiştirdiği sayıları binlerle ifade edilen her alanda üniversite mezunu gençleri ve yetişmiş elemanları var. SETSO gibi güçlü bir kurum ile bu yeni nesil gençlerin vizyonu birleşirse Serik çok kısa zamanda komşularını geçebilecek güce ulaşır.

  Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Şimdi İcraat Zamanı
Hem Antalya hem de Serik'te yeni belediye başkanları mazbatalarını alarak koltuğ...
09.04.2019 (0)
Serik'te Demokrasi Şöleni
Seçimlerin her zaman bir başka yaşandığı Serik'te çok partili demokrasi tarihi b...
28.03.2019 (0)
Koltuk Yeni Başkanını Bekliyor
Kurulduğu günden bugüne 21 Belediye Başkanı seçen Serik önümüzdeki yerel seçimle...
25.03.2019 (0)
Raylı Sistem Geliyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayları Türel ve Böcek Serik'e raylı ulaşım ...
26.02.2019 (0)
Seçimde Kritik Mahalleler
Yerel seçimlerde Serik'in yeni başkan ve meclisini belirleyecek olan mahallelerd...
18.02.2019 (0)