Foto Galeri WebTV

14 Ocak 2019 Pazartesi  10:58
Adaylardan Ne İstiyoruz?
Yerel seçimlere 2,5 ay kala Belediye Başkan adayları çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 

QR Kodu
 

Yerel seçimlere 2,5 ay kala Belediye Başkan adayları çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Acaba Serik kamuoyu olarak adaylardan neler beklediğimizi kendilerine söylüyor muyuz?

Size gelen bir Serik Belediye Başka adayına, 'Başkan seninleyiz hayırlı olsun' cümlesi ne adaylar için ne de Serik için yeterli bir kazanım olmayacaktır. Aksine, 'Serik için ya da mahallemiz için şunlar yapılmalı. Siz bunları nasıl yapacaksınız? Şeklinde soru sormak siyaseti Serik ve Serikliler için daha verimli hale getirecektir.

31 Mart 2019 Pazar günü akşamı belli olacak olan Serik Belediye Başkanlığı makamı için adaylar ve partiler yarışıyor. Siyasiler ve adaylar mahalle mahalle dolaşarak Serikli seçmenden oy istiyorlar ve vatandaşın taleplerini soruyorlar.  İşte bu süreçte seçmenler olarak adaylara ve siyasilere ne söylediğimiz çok önem arz ediyor. Aslında vatandaşın adaylara soracakları sorular ve onlardan Serik adın bulunacakları talepler Serik'in geleceği için çok önem arz ediyor.

Serikli seçmen olarak sizlerin mahallesine kapışan gelen ve gelecek olan siyasi parti temsilcilerine ve adaylara sorulacak sorular ve talep edilecek konular hem Serik için hem de adaylar için ufuk açıcı olacaktır. Size gelen bir Serik Belediye Başka adayına ya da hepsine 'Başkan seninleyiz hayırlı olsun' cümlesi ne adaylar için ne de Serik için yeterli bir kazanım olmayacaktır. Başkan adaylarına ve siyasi parti ilçe başkanına; 'Serik için ya da mahallemiz için şunlar şunlar yapılmalı. Siz bunları nasıl yapacaksınız? Şeklinde soru sormak siyaseti Serik ve Serikliler için daha verimli hale getirecektir.

Çünkü siyasiler ve Belediye Başkanlığı adayları Serik'i ve Seriklileri idare etmek ve onlar için projeler uygulamak ve onlar için çalışmak üzere geliyorlar. İşte Serikli seçmen de onları yukarıda bahsettiğimiz şekilde soru ve taleplerle yönlendirirse hem onlar için hem kendileri için hem de Serik için büyük hizmet yapmış olurlar.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Serik Türk Eğitim Sen'i Kutlarım'...
Serik Türk Eğitim Sen tarafından 2018 yılı Ramazan ayında başlatılan ve bu yıl d...
07.05.2019 (1)
Mayıs Meclisi'nde Aputkan'dan Güzel Haberler'...
Yeni kaymakamlık binası, kütüphane yeni binaya taşınıyor, 3 köprülü kavşak, merk...
02.05.2019 (0)
Şimdi İcraat Zamanı
Hem Antalya hem de Serik'te yeni belediye başkanları mazbatalarını alarak koltuğ...
09.04.2019 (0)
Serik'te Demokrasi Şöleni
Seçimlerin her zaman bir başka yaşandığı Serik'te çok partili demokrasi tarihi b...
28.03.2019 (0)
Koltuk Yeni Başkanını Bekliyor
Kurulduğu günden bugüne 21 Belediye Başkanı seçen Serik önümüzdeki yerel seçimle...
25.03.2019 (0)