Foto Galeri WebTV

12 Nisan 2019 Cuma  10:28
Anadolu Ateşi ve Troya Sezona Hazır
TÜRKİYE'nin her yöresinden derlenmiş binlerce halk dansı figürünü sahne performanslarıyla birleştiren dans gösterisi 'Anadolu Ateşi Evolution' ve 'Troya' sezon açıyor.
 

QR Kodu
 

TÜRKİYE'nin her yöresinden derlenmiş binlerce halk dansı figürünü sahne performanslarıyla birleştiren dans gösterisi 'Anadolu Ateşi Evolution' ve 'Troya' sezon açıyor.

23 Nisan akşamı ilk gösterisini 90 dansçıyla gerçekleştirmesi planlanan 'Troya', yaz sezonu süresince her salı akşamı sahnelenecek. Kasım ayı sonuna kadar devam edecek gösteri zincirini binlerce yerli, yabancı turist izleyecek. Anadolu Ateşi Evolution ise 17 Mayıs Cuma akşamı sezonun ilk perdesini açacak. Açılışın ardından her cuma günü sahnelenecek gösteride 90 dansçı sahneye çıkacak.

5 bin kişilik Aspendos Arena Tiyatro'da gerçekleşecek gösteriler için bilet satışları da başladı. Türkiye'nin dört bir yanından tatil için Antalya'yı seçen yerli turistler, tatil etkinliği planlarına Anadolu Ateşi ve Troya gösterilerini de dahil ediyor. Yaz tatili için Antalya'yı seçen Rus turistler de rezervasyonlarını şimdiden yaptırdı. Her gösterisi kapalı gişe gerçekleşen gösterilerde danslar kadar, kostüm ve müzik de izleyenlerin hafızasında yer edecek.

Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın yaptığı Anadolu Ateşi'nin temel konseptini medeniyetler buluşması oluşturuyor. 3 bin yıllık Troya efsanesinin canlandırıldığı Troya Dans Gösterisi ise eşsiz sahne dekoru, ışık ve lazer gösterileri altında izleyenleri geçmişe yolculuğa çıkaracak. DHA

 
 

 

 

 

Taksiciler Kontak Kapattı, Turistler Şaşırdı
Serik ilçesinde 250 taksici, otellerin özel şirketlerden araç kiralayıp korsan t...
25.06.2019 (0)
Şaka Yaptığı Zannedilen Genç, Boğuldu
Serik ilçesinde, ailesiyle gittiği piknikte ırmağa giren Tayfun Karaşahin (16) b...
25.06.2019 (0)
Serik'te 600 Bin TL'lik Uyuşturucu Ele Geçirildi
Serik ilçesinde, durdurulan bir araçta Van'dan getirilen piyasa değeri yaklaşık ...
25.06.2019 (0)
Kızının Gülüşünü Oyuncak Bebeklere Taşıdı
TEKİRDAĞ'da yaşayan öğretmen Süreyya Ülkü Güler (32), down sendromlu kızı 3,5 ya...
25.06.2019 (0)
Yeni Başlayan Personele İlaçlama Eğitimi
BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin sinekle mücadele çalışmalarının daha etkin yapılabilme...
25.06.2019 (0)