Foto Galeri WebTV

13 Mayıs 2019 Pazartesi  10:51
Yağcılardan, Saray Lokması
Osmanlı döneminde Topkapı Sarayı'nda bulunan tatlıcıların geliştirdiği Saray Lokması,Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da yine Yağcılar Unlu Mamülleri tarafından Serik halkıyla buluştu
 

QR Kodu
 

Osmanlı döneminde Topkapı Sarayı'nda bulunan tatlıcıların geliştirdiği Saray Lokması, Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da yine Yağcılar Unlu Mamülleri tarafından Serik halkıyla buluştu.

 

Ramazan ayında vatandaşlara geleneksel Saray Lokması tatlısını sunan Yağcılar Unlu Mamülleri bu Ramazan ayında da hız kesmedi. Firma sahiplerinden Mehmet Yağcılar; ''Türk yemek kültürünün parçası olan bazı lezzetlerin hala ilk günkü tadıyla vatandaşlara sunulduğunu ifade etti. Vatandaşlardan Ramazan ayında Lokma tatlısına büyük talep oluştuğunu dile getiren Yağcılar; ''İşte bizde, bu mübarek günlerde, 1500'lü yıllarda Topkapı Sarayı'nda tatlı ustaları tarafından geliştirilen Saray Lokmasını o ilk günkü lezzetiyle Serikli vatandaşlarımıza sunuyoruz.'' dedi.          

 

Saray Lokmasına Serikli vatandaşların büyük talep gösterdiğini ve bu talebe en iyi şekilde cevap verebilmek için iftar saatinden kısa bir süre önce tatlıyı üretip sıcak bir şekilde servis yaptıklarını belirten Mehmet Yağcılar ''Yağcılar Unlu Mamüller olarak 1963 yılından beri Saray Lokması tatlımızı Serik halkına sunuyoruz.'' dedi.

 

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Civcir: ''Çocuklar Gülerse Bize Bayram Olur''
Civcir; ''Ben kendi adıma diyorum ki, 'Çocuklar gülerse bize bayram olur' inşall...
24.05.2019 (0)
Yörük Başkandan Farkındalık Yürüyüşü
KAŞ Yörük Türkmen Derneği Başkanı Hüseyin Kayır (34), farklı sorunlara dikkati ç...
24.05.2019 (0)
Antalya'ya Çok Yakıştı
ANTALYA Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, bu ay sonunda yer teslimi yapılacak ...
24.05.2019 (0)
Hint Düğünlerinde Ciro Hedefi 300 Milyon Dolar
Ersoy yaptığı açıklamada, Türkiye'nin özellikle son yıllarda Hint düğünleri için...
24.05.2019 (0)
Antalya Tarımı 10 Dilde Tanıtılıyor
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yıl boyunca yapılan çalışmaların yer aldı...
24.05.2019 (0)