Foto Galeri WebTV

15 Mayıs 2019 Çarşamba  17:47
Erdoğan; ''Yetki, Emin Ellerde''
2019 yılı yetkili sendika belirleme mutabakat metni 15 Mayıs 2019 tarihinde Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü Miktad Çam Başkanlığında sendika temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.
 

QR Kodu
 

Erdoğan; ''Eğitim Bir-Sen 2019 yılında da açık ara eğitim çalışanlarının tercihi ile en yakın sendikaya 277 farkla, toplam 665 üye ile yetkili sendika olmuş ve bir yıl boyunca ilçede eğitim çalışanları adına söz söyleme hakkına sahip olmuştur.''

2019 yılı yetkili sendika belirleme mutabakat metni 15 Mayıs 2019 tarihinde Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü Miktad Çam Başkanlığında sendika temsilcilerinin katılımı ile yapıldı. Serik'te en fazla üyeye sahip olan Memur Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen Serik Temsilciliği yetkili sendika oldu ve mutabakat metnini imzaladı. 'Yetki Emin Ellerde' başlığı ile bir açıklama yapan Memur-Sen ve Eğitim Birsen Serik Temsilciliği Başkanı Erdal Erdoğan Serik'te Eğitim Bir-Sen'in 665 üyeye ulaştığı ve en yakın sendikaya 277 fark attıklarını söyledi.

Eğitim Birsen Serik Temsilciliği Başkanı Erdal Erdoğan açıklamasında şunları ifade etti; ''Eğitim Bir-Sen 2019 yılında da açık ara eğitim çalışanlarının tercihi ile en yakın sendikaya 277 farkla, toplam 665 üye ile yetkili sendika olmuş ve bir yıl boyunca ilçede eğitim çalışanları adına söz söyleme hakkına sahip olmuştur. Bu yetkide emeği olan, desteği olan başta çok kıymetli üyelerimize, okul temsilcilerimize, ilçe yönetimime ve her zaman desteğini bizden esirgemeyen her zaman yanımızda olduğunu hissettiğimiz il yönetimimize ve şube başkanımıza çok teşekkür ediyorum.

Bugüne kadar özelde Serik'te, genelde ise ülkemizde yetkili ve etkili sendika olmanın bilinci ve sorumluluğu ile hareket ettik. Bundan sonra da aynı bilinç, sorumluluk ve üyelerimizin bize verdiği yetkiyi emaneti, onlar adına söz söyleme hakkını layıkı ile yerine getirmeye çalışacağız.  14 Şubat 1992 de erdemliler hareketinin soylu direnişi diyerek Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan'ın önderliğinde çıktığımız bu kutlu yürüyüşte her zaman desteğimiz, direnç noktamız ve en büyük gücümüz üyelerimiz olmuştur. Bugüne kadar eksik yaptıklarımız, hatalarımız, tam yaptıklarımız, doğru yaptıklarımız olmuştur. Ama asla çizgimizi duruşumuzu bozmadık zikzak ve yalpa yapmadık. Milletimiz ve üyemiz dışında hiç kimse, kişi ya da zümre ile göbekten bağlanmadık. Milletimiz ve üyelerimiz dışında hiç kimseden ne işaret ne de icazet almadık. Bugüne kadarki sendikal birimimizde ve geleceğe taşıyacağımız hafızamızda her zaman bununla gurur duyduk ve en büyük övünç kaynağımız oldu.  Sendikacılık geleneğimizde ve düsturumuzda asla çatışmacı, kavgacı bir üslup ve tutum, ortam gerip bundan nemalanan bir duruş sergilemedik bundan sonrada aynı tutum ve davranış içerisinde olmaya gayret ve devam edeceğiz. Sadece üyelerimizin değil tüm memurların sendikalı sendikasız sorunlarına elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar çözüm çare olamaya gayret gösterdik. Ağustos ayında bilindiği gibi toplu sözleşme süreci başlıyor. Sahadan, alandan gelen talepleri il yönetimimize bildirdik ve oradan da genel merkezimize ulaştırdık. İnşallah bu toplu görüşmede memuru memnun edecek sonuçlar alırız. Son olarak bu yılki yetki mutabakatın da açık ara önde ve yetkili sendika olmamızı sağlayan başta üyelerimize, okul temsilcilerimize, yönetimimize, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve Şube müdürlerimize ve her aradığımızda bizlere yardım eden güler yüzlü ilçe milli eğitim çalışanlarımıza ve personelimize çok teşekkür ediyorum.''

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Civcir: ''Kararı Hakem Kurulu Verecek''
Sen Serik Temsilciliği Başkanı Varol Civcir; ''Hakem Kurulu'nun sorumluluk bilin...
22.08.2019 (0)
Büyükşehir, Üniversite Öğrencilerini Karşılıyor
BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, üniversite kaydı için Antalya'ya gelen öğrencilere rehber...
21.08.2019 (0)
Can, Sağlık Meslek Liselerini Anlattı
Can; ''Sağlık Meslek Liselerini tercih etmemiz bizim gelecekteki mesleğimize ait...
21.08.2019 (0)
AÜ'nden Öğrencilere Sıcak Karşılama
AKDENİZ Üniversitesi, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı kayıtları için şehir dışında...
21.08.2019 (0)
Alanya HEP Üniversitesinden Engelsiz Eğitime Katkı
Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ile Patika Derneği arasında engelsiz üniversite...
21.08.2019 (0)