Foto Galeri WebTV

10 Haziran 2019 Pazartesi  10:41
Yaz Kuran Kursları Başlıyor
Serik Müftülüğü tarafından her yıl yaz aylarında düzenlenen Yaz Kur'an Kursları bu yıl da 17 Haziran Pazartesi günü başlıyor.
 

QR Kodu
 

Serik Müftülüğü tarafından her yıl yaz aylarında düzenlenen Yaz Kur'an Kursları bu yıl da 17 Haziran Pazartesi günü başlıyor.

Serik İlçe Müftülüğüne ait 157 Cami ve 50 Kur'an Kursunda Yaz Kur'an Kursları yapılacak. Toplam 8 hafta sürecek olan ve Serik Müftülüğü tarafından organize edilen etkinlikler kapsamında Kur'an Kurslarında eğitim gören öğrenciler, yaz tatillerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçiriyorlar. Yaz Kur'an kursu eğitim programında, Kur'an-ı Kerim, itikat, ibadet, ahlak eğitimleri veriliyor. Günün belli bir bölümünü eğitimle geçiren öğrencilere çeşitli hediyeler ve ikramlarda bulunuluyor. Çocuklar, daha sonra belediyenin sosyal tesislerinde yüzme, voleybol, futbol ve film gösterimi gibi bir dizi etkinlikle doyasıya eğlenip stres atıyorlar.

Serik Müftülüğü Şube Müdürü Mustafa Güner Yaz Kuran Kursları ile ilgili şu bilgileri verdi; ''17 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan kurslarımıza öğrenci kayıtları başlamış olup, öğrenciler kursun başladığı günde de kimlikleriyle gelerek kayıtlarını yaptırabileceklerdir. 20 yaş altı tüm öğrencilerimizin katılacağı kurslar için kayıtlar Kur'an Kurslarında ve kursların verileceği camilerde yapılabilecek. Ayrıca yeterli sayıya ulaşıldığı takdirde bu yaz ortaokul öğrencilerine yönelik olarak Yatılı Erkek Kur'an Kursu açılacak. 60 kişilik olacak ve Serik Erkek İmam Hatip Lisesinde yapılacak olacak Yatılı Kur'an Kursumuzun kayıtları ise Serik İlçe Müftülüğünde yapılacak. 2019 yılı Yaz Kur'an Kurslarımızda; Kur'an-ı Kerim, İtikat, İbadet, Siyer ve Ahlâk dersleri verilecektir. Serik Müftülüğü, Serik Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği, öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklere katılması sağlanacak, beden sağlığı için gerekli sporu da öğleden sonra Yaz Spor Okullarında yaparak tüm öğrencilere hem kurslara hem sportif faaliyetlere gitme fırsatı tanınacaktır. 'Camiler Çocuk Dolsun, Ahlâkı Kur'an Olsun' sloganıyla yapılacak olan kurslarda, Yüce Allah'ın en büyük emaneti olan çocuklarımız milletine ve insanlığa faydalı nesiller olarak yetiştirilecektir. Yavrularımızın bu kurslara katılmasına anne-babalar olarak öncülük etmeli ve kurslara devam edip etmediklerini takip etmelidir. Toplam 8 hafta sürecek olan yaz kursları 9 Ağustos Cuma günü sona erecektir.''

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

'En Yakın Sürede Ortaya Çıkaracağız'
Kaymakam Haluk Şimşek caretta caretta yuvalarının yok olmasına sebep olanlar ile...
17.06.2019 (0)
İkinci Kattan Düşen Rus Turist Öldü
Serik ilçesinde tatil yapan Rus Polina Shiliaeva (22) kaldığı otelin ikinci katı...
17.06.2019 (0)
Son Anda Sınava Yetişen Kardeşler, Fenalık Geçirdi
Serik ilçesinden sınav için Muratpaşa ilçesindeki 75. Yıl Anadolu Lisesi'ne gele...
17.06.2019 (0)
Tohumda 20 Milyon Dolar Dış Ticaret Fazlası
''Toplam tohumluk ihracatı 260 milyon dolar, ithalat ise 240 milyon dolar. İlk ...
17.06.2019 (0)
2018'de Balık Tüketimi Arttı
TÜRKİYE'de balık tüketimi 2017 yılında kişi başına ortalama 5,49 kilo olarak ger...
17.06.2019 (0)