Foto Galeri WebTV

10 Temmuz 2019 Çarşamba  17:57
Altın Çocuklara Çeyrek Altın
ANTALYA'da 21'i takım sporlarında toplam 27 branşta 44 Türkiye birinciliği ile ikincilik, üçüncülük ve dördüncülük başarısı elde eden 214 sporcu öğrenci, çeyrek altınla ödüllendirildi.
 

QR Kodu
 

ANTALYA'da 21'i takım sporlarında toplam 27 branşta 44 Türkiye birinciliği ile ikincilik, üçüncülük ve dördüncülük başarısı elde eden 214 sporcu öğrenci, çeyrek altınla ödüllendirildi.

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda bu yıl sportif müsabakalarda başarılı olan öğrenciler için AKM Aspendos Salonu'nda, 'Antalya'nın Altın Çocukları' adıyla tören düzenlendi. Törene Vali Münir karaloğlu, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ile öğrenciler ve velileri katıldı. Müzik ve dans gösterilerinin sunulduğu törende Türkiye'deki okul müsabakalarında 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında 27 branşta, 21'i takım sporları olmak üzere 44 Türkiye birinciliği, 41 Türkiye ikinciliği, 70 Türkiye üçüncülüğü ve 14 Türkiye dördüncülüğü elde eden 214 öğrenci çeyrek altınla ödüllendirildi. Törende öğrencilerin altın ödülünü Vali Münir Karaloğlu ve protokol üyeleri takdim etti.

Törende konuşan Vali Karaloğlu, hedefin çocuklara sadece okuldaki müfredat bilgilerini yüklemek olmadığını belirterek, ''Öncelikle çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmek ve çocuklarımızı o yetenekleri doğrultusunda yönlendirerek eğitmektir. Öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize 'Her biriniz yetenek avcısı olun' talimatı veriyoruz. Bu sadece sporla ilgili değil, aynı zamanda sanat ve kültürle ilgili. Çocuğumuzun ilgisi ve yeteneği her ne konudaysa onu mutlaka öğretmenimiz ve okul yöneticimiz bulup, ortaya çıkaracak ve çocuğumuza da kendi yetenekleri doğrultusunda imkan sunacak. Sadece çocuklarımızı bilgi açısından değil, bedenen, ruhen ve duygusal altyapı olarak da yetiştirirsek geleceğimiz daha emin ellerde olur" diye konuştu.

 

VELİLERE SPOR EĞİTİMİ TAVSİYESİ

Velilere de çocuklarının bir antrenör veya koç gözetiminde herhangi bir spor dalında eğitim alması gerektiği tavsiyesinde bulunan Vali Karaloğlu, ''Bu şekilde spor yapan çocuğumuzun kesinlikle hayatı düzene girer. Daha disiplinli olur. Okul derslerinde de daha başarılı olduğu yapılan bilimsel çalışmalarla da ortaya konulmuş durumdadır. Onun için ne olur çocuğunuzu spordan alıkoymayın. Spora giderse sınavlarda başarısız olur endişesiyle çocuğunuzun spora, sanata, kültüre olan ilgisi ve yeteneğini köreltmeyin. Veli olarak çocuklarımıza destek olun" dedi.

 

YAZ SPOR OKULLARINA ÇAĞRI

Madalya alan ve alamayan bütün sporcu öğrencileri kutlayan ve hepsinin başarılı olduğunu dile getiren Karaloğlu, Antalyalılara Yaz Spor Okulları Projesi'ne çocuklarını gönderme çağrısında bulundu. Karaloğlu, ''Son 3 senedir Antalya'da yaz spor okullarına çok önem veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor ve Milli Eğitim müdürlükleri ile İl Müftülüğü ortak bir proje yürütüyoruz. Bu sene 48 branşta 19 ilçede bütün okul spor salonlarını da kullandığımız yaz spor okullarını ücretsiz olarak yavrularımızın hizmetine sunduk" diye konuştu.

 

 

HEDEF 100 BİN ÖĞRENCİ

Kayıtların devam ettiğini belirten Karaloğlu, ''Ne zaman imkanınız varsa, bunun bir süresi yok, hangi aşamada çocuğunuz 48 spor branşından herhangi birini yapmak isterse Gençlik ve Spor İlçe müdürlüklerimize, okul salonlarımıza müracaat etsinler. Bu seneki hedefimiz 100 bin çocuğumuza ulaşmak. Bu önemli bir rakamdır ancak Antalya'da 466 bin öğrencimiz var. 100 bin rakamı büyük derken hala 4'te 1'ini ifade ediyoruz. Hala 4'te 3'üne ulaşmayacağız anlamına gelir, hala gideceğimiz çok yol var, ama Antalya bu konuda Türkiye'nin en başarılı illerinden bir tanesi" dedi. DHA

 

 
 

 

 

 

''Terör Operasyonu Başarıya Ulaşacaktır.''
Ak Parti ilçe Başkanı Ali Karabay, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalard...
17.10.2019 (0)
Meme Kanseri Semineri Verildi
Serik Belediyesi ve Aspendos Anadolu Hastanesi işbirliğiyle 'Meme Kanseri Bilgil...
17.10.2019 (0)
Tural'dan Savran'a Ziyaret
Diğer kooperatif başkanları ve yönetimi ile birlikte Bayar Savran'ı ziyaret eden...
17.10.2019 (0)
Öğrenciler Kahvaltıda Buluştu
Tekeli İlkokulu 4-G sınıfı ailesi geçtiğimiz hafta sonunda Belkıs Yıldız Köy Kah...
17.10.2019 (0)
Bakan Soylu: Kimsenin Hamalı Değiliz
Sahil Güvenlik Komutanlığı Karadeniz Ülkeleri Sınır Sahil Güvenlik Teşkilatları ...
17.10.2019 (0)