Foto Galeri WebTV

11 Temmuz 2019 Perşembe  18:30
Yörük Şölenine Davet
Solaklı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 11.'si düzenlenecek olan Beyşehir dumanlı yaylası Yörük Şöleni 20-21 Temmuz'da gerçekleştirilecek.
 

QR Kodu
 

Solaklı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği  tarafından bu yıl 11.'si düzenlenecek olan Beyşehir dumanlı yaylası Yörük Şöleni 20-21 Temmuz'da gerçekleştirilecek.

Solaklı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği  tarafından düzenlenen 11. Geleneksel yörük şöleni dumanlı yaylasında yapılacak. Türkiye'nin dört bir yanından gelen Yörükler ve vatandaşlar her yıl olduğu gibi bu yıl da, yörük örf ve adetlerini Dumanlı Yaylası'nda canlandıracak.

11. Yörük Şöleninde; sanatçı Neslihan Yılmaz Ören, Ozan Selahattin Kazanoğlu, Yağız Ozan ve yerel sanatçı Ramazan Altınkaya sahne alacak. Ayrıca folklor gösterisi de davetlilerin beğenisine sunulacak.

Solaklı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği   Başkanı Selahattin Çolpak tüm halkımızı şölenimize davet ediyorum diyerek; ''Geleneğimizi yaşatmak için bu tür şölenlerimizi düzenliyoruz. Düzenlemeye de devam edeceğiz. Öz kültürümüzün bilinirliğini arttırmak, özellikle gençlerimize kültürün yaşayış biçimini gözler önüne sermeyi istiyoruz. Herkesi bu birlikteliğin içinde görmek istiyor,  tüm halkımızı şölenimize davet ediyoruz'' dedi. Haber: Osman Türkçe

 

 
 

 

 

 

''Terör Operasyonu Başarıya Ulaşacaktır.''
Ak Parti ilçe Başkanı Ali Karabay, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalard...
17.10.2019 (0)
Meme Kanseri Semineri Verildi
Serik Belediyesi ve Aspendos Anadolu Hastanesi işbirliğiyle 'Meme Kanseri Bilgil...
17.10.2019 (0)
Tural'dan Savran'a Ziyaret
Diğer kooperatif başkanları ve yönetimi ile birlikte Bayar Savran'ı ziyaret eden...
17.10.2019 (0)
Öğrenciler Kahvaltıda Buluştu
Tekeli İlkokulu 4-G sınıfı ailesi geçtiğimiz hafta sonunda Belkıs Yıldız Köy Kah...
17.10.2019 (0)
Bakan Soylu: Kimsenin Hamalı Değiliz
Sahil Güvenlik Komutanlığı Karadeniz Ülkeleri Sınır Sahil Güvenlik Teşkilatları ...
17.10.2019 (0)