Foto Galeri WebTV

11 Temmuz 2019 Perşembe  18:30
Yörük Şölenine Davet
Solaklı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 11.'si düzenlenecek olan Beyşehir dumanlı yaylası Yörük Şöleni 20-21 Temmuz'da gerçekleştirilecek.
 

QR Kodu
 

Solaklı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği  tarafından bu yıl 11.'si düzenlenecek olan Beyşehir dumanlı yaylası Yörük Şöleni 20-21 Temmuz'da gerçekleştirilecek.

Solaklı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği  tarafından düzenlenen 11. Geleneksel yörük şöleni dumanlı yaylasında yapılacak. Türkiye'nin dört bir yanından gelen Yörükler ve vatandaşlar her yıl olduğu gibi bu yıl da, yörük örf ve adetlerini Dumanlı Yaylası'nda canlandıracak.

11. Yörük Şöleninde; sanatçı Neslihan Yılmaz Ören, Ozan Selahattin Kazanoğlu, Yağız Ozan ve yerel sanatçı Ramazan Altınkaya sahne alacak. Ayrıca folklor gösterisi de davetlilerin beğenisine sunulacak.

Solaklı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği   Başkanı Selahattin Çolpak tüm halkımızı şölenimize davet ediyorum diyerek; ''Geleneğimizi yaşatmak için bu tür şölenlerimizi düzenliyoruz. Düzenlemeye de devam edeceğiz. Öz kültürümüzün bilinirliğini arttırmak, özellikle gençlerimize kültürün yaşayış biçimini gözler önüne sermeyi istiyoruz. Herkesi bu birlikteliğin içinde görmek istiyor,  tüm halkımızı şölenimize davet ediyoruz'' dedi. Haber: Osman Türkçe

 

 
 

 

 

 

Şimşek: ''Hiç Kimse Cesaret Edemeyecek''
Kaymakam Şimşek; ''Emin olun biz bu iradeyi ve direnci gösterdikçe kimse bir dah...
16.07.2019 (0)
Katı Atık Tesisi Hizmete Giriyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Serik'te hizmete açacağı Katı Atık Transfer Te...
16.07.2019 (0)
Antalya'da 15 Temmuz Yürüyüşü
ANTALYA'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Antalya Müzesi ö...
16.07.2019 (0)
Başpehlivan Ali Gürbüz AESOB'da
EDİRNE'de 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde altın kemerin sahib...
16.07.2019 (0)
Büyükşehir'den Sanat Dolu Bir Yaz
BÜYÜKŞEHİR Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, 12 branşta yaklaşık 6...
16.07.2019 (0)