Foto Galeri WebTV

16 Temmuz 2019 Salı  18:14
Başpehlivan Ali Gürbüz AESOB'da
EDİRNE'de 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde altın kemerin sahibi olan Başpehlivan Ali Gürbüz, AESOB Başkanı Adlıhan Dere'yi ziyaret etti.
 

QR Kodu
 

EDİRNE'de 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde altın kemerin sahibi olan Başpehlivan Ali Gürbüz, AESOB Başkanı Adlıhan Dere'yi ziyaret etti.

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Ali Gürbüz, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere'yi ziyaret etti. 663. ve 667. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri ağası Muammer Ak'ın da eşlik etiği Ali Gürbüz, "Altın Kemeri Antalya'mıza getirdiğim için oldukça gururluyum. Hemşehrilerimizin güreşlere ilgisi oldukça yüksekti. Er meydanında Antalyalıların manevi desteğini her zaman hissettik. Başpehlivan olarak altın kemeri doğup büyüdüğümüz topraklara getirebilmek yeniden bana nasip oldu, çok mutluyum" dedi.

Er meydanlarında Antalya'nın yiğit evlatlarını görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu aktaran AESOB Başkanı Adlıhan Dere ise "Antalyalılar olarak, yağlı pehlivan güreşlerinin gönüllerimizdeki yeri her zaman çok farklı olmuştur. Güreş dendiği zaman büyük bir heyecan büyük bir heves duyuyoruz. Tabi burada, Antalya'mızın nice yiğit pehlivanlar yetiştirmesinin çok büyük bir rolü var. Ali Gürbüz de de altın kemeri getirerek bizleri çok gururlandırdı. Orhan Okulu, Mehmet Yeşil Yeşil, İsmail Balaban gibi başarılı pehlivanlarımızı seyretmek bizlere çok büyük bir heyecan veriyor" dedi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, ziyaretin ardından Ali Gürbüz'e altın hediye etti. DHA

 

 
 

 

 

 

Hülya Hanımın Mutlu Günü
CHP Serik Kadın Kolları Başkanı Hülya Yedek, emekli Emniyet Müdürü Muzaffer Demi...
16.08.2019 (0)
İlk Kez Yayınlanan Görüntülerde Deprem Gerçeği
GÖLCÜK depreminde, tüm iletişim kanallarının sustuğu anda devreye girip, telsizl...
16.08.2019 (0)
Kaz Dağları Jüpiter'de, Nasreddin Hoca Karon'da
Kaz Dağları Jüpiter'de, Nasreddin Hoca Karon'da, Piri Reis Pluton'da...
16.08.2019 (0)
MNÇAL-MED Kuruldu
Metin - Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi 1998 yılı ilk dönem mezunları, 20 yıl ar...
16.08.2019 (0)
Muratpaşalı Çocuklar İçin Yeni Nesil Eğitim Sistem
Abdullah Sevilmçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde kurulacak Bilim ve Te...
16.08.2019 (0)