Foto Galeri WebTV

03 Ağustos 2019 Cumartesi  18:36
Dumanlı Yayla Yolu İlk Kez Asfaltlanıyor
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Manavgat'ın Dumanlı yayla yolunu asfaltlıyor.
 

QR Kodu
 

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Manavgat'ın Dumanlı yayla yolunu asfaltlıyor. Antalya, Konya ve Isparta üçgeninde stratejik öneme sahip olan 11 km'lik Dumanlı yayla yolunda ilk kez gerçekleştirilen asfalt çalışmaları sonucu ulaşım artık daha konforlu yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yolları konforlu hale getirmeye devam ediyor. Yaz aylarında sıkça kullanılan yayla yollarında da çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, Manavgat ilçesi Dumanlı yayla yolunu asfaltlıyor. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı alt yapı ekiplerinin asfalt hazırlığını tamamladığı Antalya, Konya, Isparta üçgeninde stratejik öneme sahip olan 11 km'lik Dumanlı yayla yolunda, sathi kaplama çalışması yapılıyor.

 

ÇALIŞMALARI İNCELEDİLER

Konya'nın Beyşehir ilçesine, bir bölümü de Isparta'ya uzanan ve ilk kez asfaltla tanışan Dumanlı yayla yolunda ulaşım artık daha konforlu yapılabilecek. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler sorumlusu İsa Akdemir, Solaklı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Çolpak, Çakış Mahalle Muhtarı Sami Gündoğdu, Yeşilbağ Mahalle Muhtarı Ahmet Özkul çalışmaları yerinde inceledi.

 

BÖCEK'E TEŞEKKÜR

Selahattin Çolpak, ''Her yıl Dumanlı yaylasında Yörük Şöleni gerçekleştiriyoruz, çoğunlukla Serik ve Manavgatlı vatandaşlarımız bu yolu kullanıyor. Yolumuz çok bozuktu. Artık asfalt sayesinde ulaşım daha kolay olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'e ve ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Çakış ve Yeşilbağ mahalle muhtarları da Dumanlı yayla yolunun ilk kez asfaltlandığını belirterek, ''Yolumuz çok önemli bir konumda. Konya Beyşehir'e, bir bölümü de Isparta'ya bağlanıyor. Yolumuzu asfaltla tanıştıran Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e hizmetleri için teşekkür ederiz" dedi. DHA

 

 
 

 

 

 

Hülya Hanımın Mutlu Günü
CHP Serik Kadın Kolları Başkanı Hülya Yedek, emekli Emniyet Müdürü Muzaffer Demi...
16.08.2019 (0)
İlk Kez Yayınlanan Görüntülerde Deprem Gerçeği
GÖLCÜK depreminde, tüm iletişim kanallarının sustuğu anda devreye girip, telsizl...
16.08.2019 (0)
Kaz Dağları Jüpiter'de, Nasreddin Hoca Karon'da
Kaz Dağları Jüpiter'de, Nasreddin Hoca Karon'da, Piri Reis Pluton'da...
16.08.2019 (0)
MNÇAL-MED Kuruldu
Metin - Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi 1998 yılı ilk dönem mezunları, 20 yıl ar...
16.08.2019 (0)
Muratpaşalı Çocuklar İçin Yeni Nesil Eğitim Sistem
Abdullah Sevilmçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde kurulacak Bilim ve Te...
16.08.2019 (0)