Foto Galeri WebTV

08 Kasım 2019 Cuma  17:18
Babalarıyla Kaya Tırmanışı Yaptılar
KUMLUCA ilçesi Olympos tatil merkezinde düzenlenen Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Kaya Tırmanış Şenliği renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.
 

QR Kodu
 

KUMLUCA ilçesi Olympos tatil merkezinde düzenlenen Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Kaya Tırmanış Şenliği renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Şenliğe, AÜ öğretim görevlisi Yılmaz Sevgül çocuklarıyla katılarak tırmanış yaptı.

AÜ Spor Bilimleri Fakültesi Kaya Tırmanış Şenliği Olympos tatil merkezinde gerçekleştirildi. Kaya tırmanışı ile uğraşan üniversite öğrencileri başta olmak üzere, doğa tutkunlarını bir araya getiren şenlik iki gün sürdü. Şenliğe, AÜ öğretim görevlisi Yılmaz Sevgül ile çocukları Yiğit (13) ve Yağız (7) da katıldı. Yağız ve Yiğit şenlik süresince babaları Yılmaz Sevgül ile tırmanış yaptı, doğanın tadını çıkardı. Dünyanın zirvesi olarak bilinen Everest Dağı'nı tırmanan Türk dağcılardan birisi olan Yılmaz Sevgül, her iki oğlunu da doğa ve dağcılık tutkunu olarak yetiştiriyor. Tırmanışla ilgili düzenlenen etkinlikleri kaçırmayan baba ve oğulları, dağları keşfediyor, doğa ile iç içe kamp yapıyor.

AÜ Olympos Kaya Tırmanış Şenliği'ni kaçırmadıklarını belirten Yılmaz Sevgül, ''Burayı ailecek çok seviyoruz. İki oğlumla tırmanmak, zaman geçirmek beni çok mutlu ediyor. Her ikisi de çok iyi dağcı olacak. Kapasiteleri çok yüksek" dedi. DHA

 

 
 

 

 

 

Karacadal: ''Hedeflerimizi Belirledik''
Hüseyin Karacadal; ''Kulübümüze kısa, orta ve uzun vade olarak üç hedef belirled...
15.11.2019 (0)
ASFİM Kayıtları Başladı
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz spor imkanı sunduğu ASFİM'de yeni dön...
15.11.2019 (0)
Muay Thaici Çift, Evdeki Sorunları Ringde Çözüyor
Alim Atakan (40) ve Hasibe Canseven (38) çifti, birlikte çalışarak hazırlandıkla...
15.11.2019 (0)
Hevesle Başladığı Tekvandoda Şampiyonu Oldu
''Hedefim ikinci defa dünya şampiyonluğu kazanmak. Olimpiyat şampiyonluğunu hed...
15.11.2019 (0)
Turnuva, Heyecanlı Maçlara Sahne Oluyor
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen 'Geleneksel Öğretmenler Günü Vole...
14.11.2019 (0)