Foto Galeri WebTV
AYYILDIZ TOROS | Suç Senin Eylül'...
 
 
Suç Senin Eylül'...
08.09.2014 11:57:00
Döndü Çolak -Mavice
  dondu551@hotmail.com

Ben beklemedim seni Eylül. Bekleyenler var seni biliyorum ama ben değil. Uzun zaman oldu senden geçeli ama sen bizden geçmedin. Her birimizin yüreğinde kaldın. Peşin peşin yaşattın bize kendini. Şimdi yeniden bizimleymişsin, bekleyenler gelişinden pek bi memnun. Ama ben senden uzakta sen benden az ötede dur. Adın tescilli. Hazansın sen. Güneşimizi erken batıran, ışığımızı karanlığa boğansın.

Özlenenmişsin. Güneşin kavurucu sıcağından ayaklarını suya sokup kurtulamayanların medet beklediğiymişsin. Romantiklerin üzerine sarı yapraklar savurduğuymuşsun. Sevgilinin üzerine bir şal örtme bahanesiymişsin. Gecesi karanlık olmayanların aradığıymışsın.

Oysa. Bende sen ilk defa bu yıl yüzümü çevirdiğime aynasın. Şimdi ne yana çevirsem yüzümü sen tüm çıplaklığınla haykıracaksın. Dökülüyorsunuz. O kadar dökülüyorsunuz ki dökeceğim yapraklardan farkınız yok. Kupkuru yüreğiniz.

Suçlusu sensin Eylül. Gitmedin bizden. Senden sonra gelen kara günler hep senin maharetin. Biz değiliz, bu bizdeki. Şimdi çıkmış döküldüğümüzü bağırıp duruyorsun.

Tamam vazgeçtim sana yıkmaktan tüm olup bitenleri. Hazan senden değil bizden. Karıncaların ömrünün sonunu beklerken ki verdiği yaşama çabasına imrenedururken biz insanlar garip ve bir o kadar da hadsizliğimizde çığır açıcı şekilde durakaldık. Durakalmak mı? Çok da iyimserdi bu. Basbayağı geriledik de. Bizden öncekilerin attığı tohumu yeşertip, büyütüp, kök saldıracakken, asit döktük kendimize. Hüsnü zan beslemeli diye büyütülen biz köklü insanoğlu, kıyametin alametlerine katkı sağlamada dört nala gidiyoruz. Kızıl kıyamet kopuyor ahlakta. Ahlak nedir? Neye göre belirlenir? Ahlaklı olmak bizi mutlu eder mi? Özgürlüğümüze katkı eder mi, eksiltir mi bizi derken'... sorgulama yapan bizleri de ahtapot haliyle sımsıkı kavrayıverdi 'yoksunluğu'. Fakiriyiz. Varlığımızı ifrat tefrit arasına sıkıştırırken bir türlü iftar edemedik. Bayram mı bekliyoruz şimdi. Kıyametin alametlerini üzerimizde taşırken neyin neşesini bekliyoruz ki.

Paylaşımlarımız arttı, evet. Hem de beğenilerle dolu. Öyle hızlıyız ki birileriyle bir şey paylaşmada. Gözümüzü açar açmaz, yüzümüze güneşi değdirmeden günlerinin aydın olmasını diliyoruz 'canlarımız'ın, 'bitanemlerimizin''... Şartlı elbette 'canlarımıza'  günaydınlar. Eee pazarlık elbette olacak mesai harcadığımız ortaklıklarımız için. Bi defa aynı düşüneceğiz. Öteki olmayacağız. Zinhar. Öteki olduğumuz anda tüm iyilik, güzellik, merhamet, şefkat değerlerine yasaklı olanlar kısmına kaydoluyoruz. Hadi tamam paylaşalım facebookta ya da twetterda en kallavisinden 'mevlanadan' Yunus'tan. Alt fonda şöyle güneşli mavi gökyüzünde uçan güvercin resmi. Biz ne de harika insanlarız. Öteki değilsek. Bi defa en çok canımlar, 'Allah sana uzun ömürler versini hakeden'iz. Kopmasın zincirimiz. Aman sürüden de ayrılmayalım. Değişik yaratılmış olmamızın sebebi olamaz farklı düşünmemiz. Birbirimizi öldürmeye bile mübahlık var hem farklı oluşumuz.

Eylül'... Hep senden bunca çılgınca kelimelerin ardı arkasına koşturup yerleşmeleri. Gitmedin bizden bir türlü. 'Ben yüreğinize ferahlık veren bir esintiyim' mi diyorsun'... İnanmıyorum sana. Benden değilsin. Ama dur içimde benden başka bir ben var ki bendensin diyor. Eylül'... Yapma kır kör talihini. Al git hüznümü gecelere eklediğin vaktinin içine. Çek karanlığına. Üzerime aldığım örtümü sıkıca kavrıyorum şimdi. Git benden hüzün koyacaksan kalbime'....

 

  Bu haberle ilgili 1 kişinin yorumu bulunmaktadır.

 

halbuki eylül ayı insanların daha çok sevdiği bir ay sevdiği bir 30 gün dört hafta benim doğduğum nişanlandığım ve evlendiğim ay nasıl olurda sevmem.anlam ve önemi çok büyük bir ayumutsuzluktan çok umut dolu bir ay .ama seni anlıyorum suç eylülün değil suç 21.yüzyılın suç biz canlıların suç anlaşamayan insanların savaşların savaşlara öncülük edenlerin insanlara insan olduğu için değer vermeyenlerin.bence
ihsan tursun - 25.09.2014 11:06:00
Uyarı: Web sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.korkuteligundem.com yorum içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan KORKUTELİ GÜNDEM GAZETESİ veya www.korkuteligundem.com sorumlu tutulamaz.

 

 

Döndü Çolak -Mavice
ÇP 51 BEBEK