Foto Galeri WebTV
AYYILDIZ TOROS | Kalbi Açık Gitti'...
 
 
Kalbi Açık Gitti'...
12.12.2014 10:51:00
Döndü Çolak -Mavice
  dondu551@hotmail.com

Bir kadın'.... Çaresizliğin dibinden çıkmış, nefes almanın hürriyetini yaşama adına. Hürriyet kolay şey mi, bedel ödemek zorunda. Kopmalı vazgeçemediklerinden önce. Bu kopuş kanatsa da her bir tarafını, yüklerini böyle boşaltabilir ancak. Hafiflemek lazım temiz havayı içine çekmek için. Niyet bu tüm niyetler gibi.

Suriyeli olduğuna inanılan bir ceset yol kenarında. Nerede olduğu belli, ruhunu terk etmiş bedeninin. Ama nasıl oldu da olması muhtemel olmayan yerde olduğunu bulmak için bir dizi araştırmalar gerekecek. Bu araştırmalar esnasında ruhu bir üst mesafeden takip edecek. Konuşacak, duyulmadığını farketmeden. Anlatacak derdini muhakkak ama duyulmaması kıracak çabasını. Ruhu az ötede duran bedeninin içindeyken de aynı değil miydi durum. Duymadılar onu, çığlıkları gökyüzünü kaplamıştı da yine de görmediler onu ve onun gibileri.

Dünya hırsları bitmiyor. Hırsın hedefindeki çocuk ve kadınları da tam isabet ettiriyor. Hırsın sahipleri kahkahayla obezleşirken, hırsın hedefindekilerse 'yok'luğu yaşıyorlar. Örneği kesintisiz bitmemecesine çok. Varlığın anlamını okumak için hayatı yaşamak lazımken, hayatı 'yok' edenlerin sebebiyle 'yok'luk hüküm sürüyor bu coğrafyalarda. ''Coğrafya kaderdir'' ya kaderin yaşıyor keder bırakanlar.

Yüreğinin götürdüğü ülkede 'tam kalbinden bıçaklanmış' bir kadın. O kalpten ne sevdalar, ne ümitler geçmişti de şimdi ne hevesler kaldı kim bilir. Gözlerinin açık gitmesi değil kalbi açık gitti. Tam darbe aldığı yerdendi medet beklediği ömrü boyunca. Kalpti ya hayata bağlayan, kalp aldı onu da heveslerini yaşayacağı ya da hevesi kalacağı yerden.

Dosyalanacak bulguları. Zahirde de batında da. Zahiri tamam. İpucu verecek sorunlara, işlenirse. İşlenmeli de. Dönecek bir evi olmayanların çözümlenmeyen  sorunları 'ölüm'le sonuçlandığında yapacak bir şeyin kalmaması boynumuza halka olur geçer. Bu halka bizim başımızı yere eğer de nefesimiz daralır. Ya Batın. İşte o en bulunması gerekeni. Görülmeyenlerin görüldüğü bir adalet mekanına göç etmeden algılayabilmeli 'gizlenenleri'.

Bir çığlık daha atıldı şimdi, duyduk mu?

 

  Bu haberle ilgili 2 kişinin yorumu bulunmaktadır.

 

kalbi açık gidenlerin çığlığı olmuş, kaleminizden dökülenler saygılar...
miraciye korkut - 07.03.2015 17:14:00
Ne kadar güzel yazılmış bir yazı. Serikte sizin gibi kalemi düzgün insanlar görmek beni umutlandırıyor gelecek konusunda. Saygılar
Mehmet KAYA - 28.12.2014 14:23:00
Uyarı: Web sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.korkuteligundem.com yorum içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan KORKUTELİ GÜNDEM GAZETESİ veya www.korkuteligundem.com sorumlu tutulamaz.

 

 

Döndü Çolak -Mavice
ÇP 51 BEBEK