Foto Galeri WebTV
AYYILDIZ TOROS | ŞAMPİYONLUKLARIN ADRESİ : YÜKSELİŞ ANADOLU LİSESİ
 
 
ŞAMPİYONLUKLARIN ADRESİ : YÜKSELİŞ ANADOLU LİSESİ
15.01.2018 11:10:00
İDRİS AYDIN
  .

        

Akdeniz Yükseliş  Anadolu Lisesi bilim, sanat, eğitim ve spor alanlarında, hem il ve ülke çapında hem de uluslararası kategorilerde muazzam başarılar kazanarak ilçemiz Serik için gurur ve sevinç kaynağı olmayı istikrarlı ve kalıcı bir süreç haline getirdi.

        Yükseliş'in yönetim ve eğitim kadroları, bu süreci öyle bir hale getirdiler ki, artık ilimizde, ülke genelinde ve uluslararası kapsamda girdikleri herhangi bir müsabaka, rekabet ya da etkinlikte ödül, takdir, madalya, birincilik ya da şampiyonluk aldıkları zaman değil, tam aksine almadıkları zaman Seriklileri şaşırtmaya ve sorgulanmaya başladılar.

      Pekiyi, Yükseliş Anadolu Lisesi  bu başarıları, bu gurur ve sevinçleri halkımıza yaşatmayı nasıl oldu da istikrarlı ve kalıcı bir hale getirdi? Bunun cevabı çok basit ve net'... Tabii ki, tepesinden en alttakine kadar; başarıya kilitlenmiş ve eğitim- öğretimde profesyonelliğe ulaşmış  olan ihtisaslı, tecrübeli, inançlı, azimli, kararlı ve çalışkan yönetici, öğretmen ve yardımcı personel kadrosunun çabalarıyla'... Tabii bir de bunları sağlayacak olan lojistik alt yapının eksiksiz ve mükemmel bir şekilde sağlanmasıyla.

 

 

                  Akdeniz Yükseliş  Anadolu Lisesi  bizi büyük başarılara alıştırdı. Bundan aşağısı az gelir artık'...

    

        İstikrarlı ve kalıcı başarılar, birbirleriyle çok uyumlu çalışan ve birbirlerini çok iyi tamamlayan fertlerin bir araya gelerek disiplinli bir ekip teşkil etmesiyle,  taksimatı doğru şekilde yapılmış mükemmel bir iş bölümüyle ve en önemlisi yönetim tarafından ikmal ve motive edilmiş sağlam bir ekip ruhuyla elde edilirler. Ancak Yükseliş Anadolu Lisesi istikrarlı ve kalıcı hale getirdiği büyük başarıları kazanmak için bu zorunlulukları tamamlamak da yeterli değildir. Bir de sürekli, kesintisiz bir çalışma ve idman programları sürdürülmesi gerekiyor ve tabii ki, bu çalışmaları sürdürebilmek için gerekli olan, teknoloji, salon, finans ve malzeme gibi  lojistik imkanların sağlanması gerekiyor. İşte bunların hepsini müthiş bir ekip ruhuyla idealize etmeyi ve uygulamayı başaran yönetici ve öğretmenler sayesinde ortaya madalyalarla, kupalarla ve takdirlerle dolu bu  gurur ve mutluluk tabloları çıkıyor. Bu tablo, sabır ve ısrarla sürdürülen inançlı ve kararlı bir eğitim anlayışının ve programının, mükemmel işleyen bir ekip ruhunun eseridir. Buna artık ekip ruhu demek istemiyorum. Bu bir Yükseliş Ruhu'dur artık'...

     Bu ruh; Yükseliş'in kurucusu, değerli eğitimci ve girişimci Sayın Necmettin Çalık'tan en alttaki yardımcı personele kadar tüm kolej çalışanlarının beynine, kalbine yerleşmiş olan bir enerji ve inançtan oluşmaktadır. Yükseliş kadrolarını ve öğrencilerini başarılara,  şampiyonluklara, kazanmaya, zorlukları aşmaya, hedeflere mutlaka ulaşmaya ve başarı istatistiklerini çoğaltmaya kilitleyen bu ruh, daha pek çok büyük başarı getirecek olan bir ruhtur.

      Yeniden hatırlatalım; Yükseliş Anadolu Lisesi  Hentbol Takımı geçtiğimiz Kasım ayı içinde Antalya İl Şampiyonu oldu. Yine kız voleybol takımı da Antalya il şampiyonu oldu.Ancak biz Dünya şampiyonluğunu gördüğümüz Yükseliş'in bu başarısını artık çok büyük bir başarı olarak görmüyoruz. Bizi Dünya şampiyonluklarına alıştıranların kazandıkları bu yerel başarı bizi artık tatmin etmez'... Galaksimiz içinde Gezegenler arası bir müsabaka olsaydı, emin olunsun ki, onlardan Galaksi şampiyonluğu beklerdik. Ancak Dünya'dan ötesi yok. Bu nedenle onlardan yeni dünya şampiyonlukları bekliyoruz. Kusura bakmasınlar, hiç kıvırtmadan söyleyeceğim'... Bunu onlardan beklemeye hakkımız var. Çünkü bizi buna alıştıranlar kolej sahibi ve personelidir.

 

 

Yükseliş Koleji Hentbol Takımı geçtiğimiz Kasım ayı içinde Antalya İl Şampiyonu oldu.

      

      Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi, öğrencileri spor gibi faydalı bir alana yönlendirmekle, onları hem kötü alışkanlıklardan hem de yanlış eğilimlerden uzaklaştırmış oluyor. Serikliler olarak Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi'nden yeni başarılar ve şampiyonluklar bekliyoruz. Sadece hentbol, voleybol ya da basketbolda değil, onlardan her alanda büyük başarılar beklemeye devam edeceğiz. Çünkü buna bizi alıştırdılar ve büyük başarılar kazanmak için ellerinde her imkân var. Salonsa salon, laboratuvarsa laboratuvar, konforsa konfor, huzursa huzur, malzemeyse malzeme, hoca ise hoca, para ise para, motivasyon ise motivasyon'... Ve tabii ki bir de bahsettiğimiz Yükseliş Ruhu'... Yani eksik olan hiçbir şey yok. Lazım olan ne ise hepsi fazlasıyla var'... Öyleyse durmak yok... Başarılar, şampiyonluklar, zaferler kazanmaya devam'...

     

      

 

 

 

 

Döndü Çolak -Mavice
İyiliğe, Güzelliğe Bereket Gelsin'...
İDRİS AYDIN
FETÖ'NÜN KUMPASI BYLOCK ZOKASI