Foto Galeri WebTV

2 Ağustos 2019 Cuma  18:41
Müftülükten Esnaflara Teşekkür
Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş'' teması ile çalışmalarını sürdüren Serik Müftülüğü yetkilileri Diyanet vakfına vekalet veren Serikli esnaflara teşekkür etti.
 

QR Kodu
 

Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş'' teması ile çalışmalarını sürdüren Serik Müftülüğü yetkilileri Diyanet vakfına vekalet veren Serikli esnaflara teşekkür etti.

Müftülük yetkilileri Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın ''Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş'' teması ile başlatmış olduğu 2019 yılı vekaletle kurban organizasyonu kapsamında Serik esnaf ve işadamlarını ziyaret ettiler. Müftü Vekili İlçe Vaizi Mustafa Demir öncülüğünde merkezdeki grevli İmam Hatiplerle birlikte ilçe esnafına yapılan ziyaretlerde vekaletle kurban bağışları kabul edildi. Müftü Vekili İlçe Vaizi Mustafa Demir, kurban vekaleti veren iş adamlarına ve esnaflara teşekkür etti.

'Kurbanını Paylaş'...'

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı  her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban vekaleti çalışmalarını başlattı. Bu yılın teması olan 'Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş' teması ile kurban vekaleti kabul eden Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı  vekalet yoluyla kesilecek kurbanları, 6 bin 500 kişilik gönüllü yardım ekibi tarafından Türkiye'de 72 il ile 202 ilçenin 278 kesim noktasında, yurt dışında da 149 ülkenin 443 bölgesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Vekâletle kesilen kurbanlarda yurtiçi kurban bedeli 890 TL. yurtdışı kurban bedeli ise 725 TL.

Cuma Hutbesinde Dile Getirildi

Serik'te dünkü Cuma hutbesinin son bölümünde de camilere gelen cemaate yönelik olarak vekâletle kurban çalışması konusuna değinildi. Hutbede 'Kurbanını Paylaş,   Kardeşinle Yakınlaş' temasının altı çizilerek şunlar söylendi; ''Diyanet İşleri Başkanlığımız,   geçmiş   yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye Diyanet Vakfı ile işbirliği içerisinde   vekâlet   yoluyla   kurban   kesim    faaliyeti yürütmektedir.     Geçen yılki vekâletle     kurban çalışmamıza   büyük   teveccüh   gösterdiniz.   Emanet ettiğiniz dört yüz otuz bin hisse kurbanı, on yedi milyon altı yüz elli bin ihtiyaç sahibi mazlum, mağdur, mülteci kardeşimize ulaştırdık elhamdülillah. Bu    yıl, ''Kurbanını   Paylaş,   Kardeşinle Yakınlaş'' şiarıyla  başlattığımız  faaliyet  çerçevesinde emanet  ettiğiniz  kurbanların  bir  bölümü  ülkemizde,  bir bölümü   de   yurtdışında   görevlilerimiz   nezaretinde kestirilecektir. Emanetlerinizi, büyük bir titizlikle gerçek ihtiyaç  sahiplerine  ulaştıracağız.  Böylelikle  müminlerin gönülleri  arasında  sevgi  köprüleri  kurulmasına,  ümmet bilincinin  güçlenmesine  vesile  olacağız.  İslam'ın  infak ahlakının, yardımlaşma ve dayanışma ruhunun bütün bir insanlık   nezdinde   canlı   tutulmasına   ve   daha   da yaygınlaşmasına hizmet etmiş olacağız. Türkiye  Diyanet  Vakfı,  Arefe  günü  akşamına kadar  bağış  almaya  devam  edecektir.  Siz  kıymetli cemaatimizi bu   hayır   faaliyetine   katılmaya   davet ediyoruz.  Unutmayalım  ki,  bir  hisse  kurban,  binlerce dua  olarak  bizlere  geri  dönecektir.  Konuyla  ilgili  cami görevlilerimizden ve müftülüklerimizden bilgi alabilirsiniz.''

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Veteriner Hekimler Serik’te Toplandı
Türk Veteriner Hekimleri Birliğinin (TVHB) 100 oda başkanı Serik’teki toplantıd...
13.12.2019 (0)
Karaloğlu, Şehzade Korkut Sempozyumu'na Katıldı
VALİ Münir Karaloğlu, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İlahiyat Fakültesi tarafından dü...
13.12.2019 (0)
Amatör Futbolcu, Uyuşturucuya Gol Attı
5 yıl kullandığı uyuşturucudan 5 ayda kurtulmayı başaran Anıl Atıcı'nın (28)hed...
13.12.2019 (0)
Büyüme Tahmini Yüzde 3-5 Arası
ANSİAD bu yıl 17'ncisi düzenlenen Girişimcilik Günleri'nin ödül töreni, TÜSİAD ...
13.12.2019 (0)
Akdeniz Üniversitesi'ne 'Yeşil Kampüs' Tescili
AÜ, 16 Türk üniversitesi arasında 2'nci, toplamda 43 Türk üniversitesi arasında ...
13.12.2019 (0)
ASBAŞ'ın Yıl Sonu Ticaret Hacim Hedefi 760 Milyon
ANTALYA Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi AŞ'nin (ASBAŞ) 2019 yılı ticaret hacm...
13.12.2019 (0)
Apollon Tapınağı İlgi Çekiyor
Manavgat ilçesinde Side turizm merkezinde bulunan Apollon Tapınağı kış aylarında...
13.12.2019 (0)
Büyükşehir Mevlana'yı Anıyor
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Mevlana Celaleddin-i Rumi'yi vuslatın 746'ncı yıl...
13.12.2019 (0)
Gençlere 'Umut Protokolü'
KONYAALTI Belediyesi Meclisinde alınan karar kapsamında Orta Doğu Teknik Ünivers...
13.12.2019 (0)
'Hijyende Mükemmellik' Sertifikası Töreni
Manavgat ilçesindeki TUI Sensatori Resort Barut Sorgun Otel'e 'hijyende' mükemme...
13.12.2019 (0)