Foto Galeri WebTV

16 Ağustos 2019 Cuma  17:56
Zayıflayıp Hastalıklarından Kurtuldular
Antalya'da aşırı kilolu üç kadın, ''tüp mide ameliyatı'' adı verilen yöntemle mideleri küçültülerek, bir yılda ortalama 50'şer kilo zayıfladı.
 

QR Kodu
 

Antalya'da aşırı kilolu üç kadın, "tüp mide ameliyatı" adı verilen yöntemle mideleri küçültülerek, bir yılda ortalama 50'şer kilo zayıfladı.

Obeziteye bağlı şeker, kolesterol, tansiyon gibi  hastalıkları bulunan üç kadın, tüp mide ameliyatıyla zayıflamanın yanı sıra birçok rahatsızlıktan da kurtuldu.

Antalya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Semra Bekar, 120 kilodan 67'ye, 45 yaşındaki Hatice Demirayak 115 kilodan 58'e, 44 yaşındaki Ayşegül Demirkoparan ise 112 kilodan 66 kiloya düştü.

Semra Bekar yaptığı açıklamada, kilo aldıkça yaşam kalitesinin düştüğünü söyledi.

Bir merdiven bile çıkamadığını, hayattan zevk alamaz hale geldiğini aktaran Bekar, "Zayıfladıktan sonra dünyaya adeta yeniden geldim. Kendimi daha genç ve dinç hissediyorum. Kiloluyken 'Hocam size kilo yakışıyor. Makamı dolduruyorsunuz' diye dalga geçiyorlardı. Zayıflayınca makam koltuğunu tam dolduramıyorum ama iş performansım arttı." dedi.

Hastalardan üç çocuk annesi Hatice Demirayak da kiloluyken giyecek kıyafeti bile zor bulduklarını belirtti. Kendisini dünyada adeta iki kişilik bir yer kaplıyormuş gibi hissettiğine değinen Demirayak, zayıfladıktan sonra spor yapmanın keyfini yaşadığını, sosyalleştiğini dile getirdi.

Ayşegül Demirkoparan da zayıflayınca uzun süre görüşmediği arkadaşlarının kendisini tanımakta zorluk çektiği dile getirdi. Ameliyatın ardından çocuklarıyla daha iyi ilgilendiğini ifade eden Demirkoparan, artık çocuklarının temposuna yetişebildiği için mutlu olduğunu söyledi.

 

 "Hastalar Sadece Zayıflamıyor Adeta Hayata Yeniden Dönüyorlar"

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü'nde görevli Doç. Dr. Burhan Mayir, obezite cerrahisinde tedavi başarısının çok yüksek olduğunu kaydetti.

Üç hastasının da sağlık durumunun iyi olduğunu, ideal kilolarına kavuştuklarını aktaran Mayir,  tüp mide ameliyatlarında midenin büyük bölümünün alındığını ifade etti.

Mayir, hastaların "bir çay bardağı" kadar midesinin kaldığını belirterek, şöyle konuştu: "Hastalar bir çay bardağından fazlasının yiyemediği için doygunluk hissi yaşıyorlar. Hastaların besin alışkanlıkları değişiyor. Sağlıklı şekilde yavaş yavaş kilo veriyorlar. Tüp mide ameliyatlarını beş yıldır yoğun şekilde yapıyoruz. Bu yöntemle 600'ü aşkın ameliyat gerçekleştirdim. Hastalarıma toplamda 30 ton gibi kilo verdirme sağladım. Hastalar kilo vermenin yanı sıra hastalıklarından da kurtuluyor. Denize gitmeyenler yüzmeye başlıyor. Hastalar, sadece zayıflamıyor adeta hayata yeniden dönüyorlar. Türkiye'nin çeşitli illerinden obezite cerrahisi için hastalar geliyor. Randevu defterlerim iki yıl dolu." AA

 
 

 

 

 

Sağlık Tırı Serik’te
Kepez Belediyesi'nin çerisinde tıbbi cihazlar ile sağlık görevlilerinin olduğu g...
12.02.2020 (0)
Leyla'nın Yüzü Doku Nakliyle Gülecek
Kahramanmaraş'ta başındaki eşarbın alev alması sonucu yüzü ve kafa derisi yanan ...
12.02.2020 (0)
Çapraz Nakille Sağlık Buldular
MALATYA ve Antalya'da yaşayan Hasan Uzunpınar (55) ile Süleyman Karaaslan (55), ...
12.02.2020 (0)
Kepez'in Sağlık TIR'ı Şifa Dağıtıyor
KEPEZ Belediyesi'nin, içerisinde tıbbi cihazlar ile sağlık görevlilerinin olduğu...
11.02.2020 (0)
7 'Mucize Besin' İle Smoothie
Kış hastalıklarına karşı 7 'mucize besin' ile hazırlanan bir bardak smoothie adı...
7.02.2020 (0)
Yumurtalık Kanseri Belirtileri
YUMURTALIK kanserinin, kadınlarda her yaş grubunda ortaya çıkabilen bir kanser t...
7.02.2020 (0)
Ayşegül İçin Kök Hücre Tedavisi İsteği
Baba Mustafa Çiftçi, kök hücre tedavisiyle sağlığına kavuşan hastalar olduğunu b...
5.02.2020 (0)
Çift Kol Nakilli Yusuf'un Duyu Eğitimleri Başladı
AKDENİZ Üniversitesi Hastanesi'nde çift kol nakli yapılan Yusuf Oğuz Şimşek'in (...
4.02.2020 (0)
'' Bugün iki kolumla hayata daha farklı sarılıyoru
Ayak Parmağıyla İmza Attığı Yere Yeni Kollarıyla Geldi...
3.02.2020 (0)
8 Kiloluk Böbrekten Çapraz Nakille Kurtuldu
TRABZONLU polikistik böbrek hastası Öner Atamert (48), 8 kilo 100 gram ağırlığın...
3.02.2020 (0)