Foto Galeri WebTV

25 Kasım 2019 Pazartesi  10:37
Şampiyonlar Belli Oldu
'Geleneksel Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvası' sona erdi. Bayanlarda M. Akif Ersoy İlk- Ortaokulu, Erkeklerde ise H. Mustafa Bankoğlu Ortaokulu şampiyon oldu.
 

QR Kodu
 

'Geleneksel Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvası' sona erdi. Bayanlarda M. Akif Ersoy İlk- Ortaokulu, Erkeklerde ise H. Mustafa Bankoğlu Ortaokulu şampiyon oldu.

Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolaysıyla düzenlenen Geleneksel Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvası Bayanlar Kategorisinde M. Akif Ersoy İlk- Ortaokulu, Erkler Kategorisinde ise H. Mustafa Bankoğlu Ortaokulu şampiyon oldu.

12 Kasım'da başlayan ve 22 Kasım'da sona eren 'Geleneksel Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvası' heyecanlı, renkli ve zevkli mücadelelere sahne oldu. 10 gün süren maratonda bayanlarda 5 erkeklerde ise 6 okul turnuvaya renk kattı.

Erkekler kategorisinde yapılan maçlar sonucunda final müsabakasını Mustafa Bankoğlu Ortaokulu ile Yükseliş Eğitim Kurumları oynadılar. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen maçı 3-1 kazanan Bankoğlu Ortaokulu şampiyon oldu. Gedik Ortaokulu ve İMKB MTAL ise 3.'Lük müsabakasına çıktılar. Maçı kazanan Gedik Ortaokulu turnuva 3.'sü oldu.

Tek devreli lig usulüne göre 1 grupta oynanan bayanlar kategorisinde ise grubun son maçında Mehmet Akif Ersoy İlk-Ortaokulu ile Yedisu Eğitim Kurumları karşılaştılar. Turnuvanın son maçı öncesinde diğer takımlar maçlarını bitirmiş ve 3.,4. ve 5. Sıralar belli olmuştu. 8 puanlı Mehmet Akif Ersoy ile 7 puanlı Yedisu'nun maçı şampiyonu belirleyecekti. Çok çekişmeli ve bir oyuna sahne olan müsabaka sonucunda rakibin 2-1 il geçen Mehmet Akif Ersoy İlk-Ortaokulu şampiyonluğa ulaştı.

Final günü sonrasında düzenlenen ödül töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdür İkram Ekiz; ''24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetleri geride bıraktık. Oldukça dolu dolu geçen çok güzel bir süreç yaşadık. Gerçekleştirilen etkinliklerden dolayı da çok mutlu olduk. Ben öncelikle bu organizasyonda yer alan bütün takımlarımıza okullarımıza öğretmenlerimize okul idarecilerimize teşekkür ediyorum. Yine bizleri gelip izleyen velilerimize ve öğrencilerimize; özellikle bu turnuvada hayata geçmesini sağlayan tertip komitemize, hakemlerimize çok teşekkür ediyorum. Bütün kurumlarımızı bütün öğretmenlerimizi ve herkesi tebrik ediyorum.'' dedi

Daha sonra ise dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi. Geleneksel Öğretmenler Günü Serik voleybol turnuvası bayanlar kategorisinde şampiyonluğa ulaşan Mehmet Akif Ersoy İlk-Ortaokulu'na kupasını Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdür Mevlüt Özen verdi. İkinci olan Yedisu Eğitim Kurumları kupasını Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurul Başkanı Necmettin Çalık'tan, Üçüncü olan Cenap Düzgün Eğitim Kurumları ise kupasını Mehmet Akif Ersoy İlk-Ortaokulu Müdür Fatih Çakır'dan aldı. Bayanlar kategorisi centilmenlik ödülünü alan Gazi Ortaokulu'na ise kupasını Yükseliş Koleji Müdür Savaş Sargın verdi.

Erkekler kategorisinde şampiyonu olan Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu'na birincilik kupasını İlçe Milli Eğitim Müdür İkram Ekiz verdi. İkinci olan Yükseliş Eğitim Kurumları'na kupasını Gedik Ortaokulu Müdür Özay Ala, üçüncü olan Gedik Ortaokulu'na kupasını ise Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Halil Topçuoğlu verdi. Centilmen takım ödülünü alan İMKB MTAL ise kupasını müsabaka hakemlerinden Beden Eğitim Öğretmeni Ferde Tekneci'den aldı.

Haber: Osman Türkçe

 

 
 

 

 

 

Serikli Güreşçilerin Başarısı
Finike Belediyesi 1. Hüseyin Yiğit Serbest Güreş Turnuvasına Serik' ten katılan ...
5.12.2019 (0)
Okullar Ligi'ne Rekor Katılım
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın ...
5.12.2019 (0)
Antalyaspor Olağan Genel Kurulu Yapıldı
ANTALYASPOR A.Ş. Olağan Genel Kurulu Atilla Vehbi Konuk Tesisleri Suphi Türel ...
5.12.2019 (0)
Alanya'da Sörf Keyfi
Alanya ilçesinde bir grup sörfçü, havanın serinlemesiyle oluşan dalga yüksekliği...
26.11.2019 (0)
Birimler Arası Futbol Turnuvası Düzenledi
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Atatürk Kupası Birimler Arası Futb...
26.11.2019 (0)
Serik Liderliğini Sürdürdü
TFF 3'üncü Lig 1'inci Grup'ta mücadele eden Serik Belediyespor evinde karşılaştı...
25.11.2019 (0)
Teğmen Yürük'ün Hedefi Dünya Şampiyonluğu
Jandarma Teğmen Metin Yürük (26), kazandığı 10 Türkiye şampiyonluğu ve Avrupa üç...
25.11.2019 (0)
Hedefi Bu Kez Dünya Şampiyonluğu
Şampiyon Asker Dilara Keleş'in Hedefi Bu Kez Dünya Şampiyonluğu...
25.11.2019 (0)
Şampiyonlar Belli Oldu
'Geleneksel Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvası' sona erdi. Bayanlarda M. Akif E...
25.11.2019 (0)
Şampiyon, Kadir Demir Oldu
24 Kasım Öğretmenler Günü Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü etkinlikleri kapsamı...
22.11.2019 (0)