Foto Galeri WebTV

25 Kasım 2019 Pazartesi  18:20
Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Serik'te törenler düzenlendi.
 

QR Kodu
 

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Serik'te törenler düzenlendi.

Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen resmi programın ilk bölümünde 24 Kasım Pazar günü İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, okul müdürleri ve milli eğitim çalışanları tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

24 Kasım Öğretmenler Günü programının ikinci bölümü ise Pazartesi günü Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda yapıldı. Programa, Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Aytekin, Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Yıldırım ve Ziya Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, MHP Serik İlçe başkanı Ahmet Ali Coşkun, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Ekiz; ''Öğretmenlerimizin hakkı ödenmez, ödenemez.''

Serik Yunus Emre Anadolu Lisesi tarafında hazırlanan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirtmek için 24 Kasım Öğretmenler Günü açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ise konuşmasında şunları söyledi; ''Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım Günü, 1981 yılından bu yana öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı, yarınlara hazırlarken, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, hayatını ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan ve yıllar geçse de gönül bağımızı hiç koparmadığımız kıymetli öğretmenlerimizi, sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Meslek hayatı boyunca, her öğrencisine tek ve biricik olduğunu hissettiren, onların ruhundaki ateşi yangına dönüştüren, güçlü karakterler inşa eden öğretmenlerimiz, iyi ki varsınız. Yarınlarımızın ümidi öğrencilerimizi, vatanını, bayrağını seven, insan hakları ve demokrasiyi özümsemiş, aklın ve bilimin ışığında, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi için, fedakârca çalışan öğretmenlerimizin hakkı ödenmez, ödenemez.

"Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkar öğretmendir." Diyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Öğretmenlik, meslekten öte bir yaşam biçimidir. Zaman ve mekândan bağımsız, özünde en yüce duyguları barındıran akıl ve gönül işidir. Geçmişin değerlerini geleceğe ulaştıran, bir kültürden ötekine, bireyleri sevgide ve iyilikte birleştiren bir köprüdür öğretmen. Yetiştirdiği her insanda kendinden bir iz bırakandır. Milletimizin, kadim bir mesleği icra eden öğretmenlerimize olan inancı ve desteği tamdır. Öğretmen; al bayrağın dalgalandığı her yerde medeniyet ve merhamet güneşidir. Almadan veren, kibirlenmeden gurur duyan, gösteriş yapmadan paylaşan, karşılıksız verebilendir öğretmen. Kıymetli Meslektaşlarım; vatanımızı aydınlık bir geleceğe hazırlayan,  yarının büyük ve müreffeh Türkiye'sinin mimarları olarak, fikir ve değer üretme, çocuklarımıza ilham olma noktasında gayret gösteriyor, geçmişten gelen derinliğimizi, bugünün bilimsel gerçekleri ve insani değerleriyle yoğuruyoruz. Ülkeyi imar ederken, nesli ihmal etmeyen ecdadımızın izinden giderek, bu güzel ülkenin hikâyesini, dünyanın dört bir yanına taşıyacak olan bizleriz.

Aklını ve duygularını yönetebilen, bunları iyi insan olmak için kullanan, yaşadığı toplumu güzelleştiren, düşünen, üreten, ay yıldızı hep daha yükseğe taşımayı hedefleyen gençler, öğretmenlerimizin en güzel eseri olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gönülden tebrik eder, emekli öğretmenlerimize sağlıklı uzun ömürler diler, başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize ve şehit öğretmenlerimize Allah'tan rahmet dilerim.''

Mustafa Duran: ''Her doğan güneşin bir batışı vardır.''

Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz'in konuşması sonrasında kürsüye gelen Yunus Emre Anadolu Lisesi eski okul müdürlerinden bu yıl emekli olan Mustafa Duran emekli öğretmenler asına bir konuşma yaptı. Duran konuşmasında şunları söyledi; ''Bir öğretmen için meslekten ayrılış dünyanın bütün çiçeklerinden kopmuş bütün güzelliklerini görememek demektir. Her doğan güneşin bir batışı vardır. Tıpkı insanların hayatı gibi hiç silinmeyecek anılar hayaller bırakarak sevdalar taşıyarak bu kutsal mesleği bizden sonraki öğretmenler devretmenin mutluluğunu yaşıyorum. Öğretmenin en büyük tutkusu çocuk sevgisidir. En büyük mutluluğu öğrencilerini hayata atılmış, ülkesine yararlı bir insan olarak görmektir. Ne mutlu ki bana böyle kutsal bir mesleğe yıllarımı verdim öğrencilerimin umutları umudum sevinçleri sevincim oldu. Sevgili gençler sizlerin Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı milli ve manevi değerlere sahip çıkan vatan millet ve bayrak sevdalısı gençler olacağınıza inanıyorum. Bugün değeri çok büyük, onuru sonsuz, anlamı derindir. Öğretmenlik sevgi şefkat, sevda ile yapılır ve mesleklerin en kutsalıdır. Kıymetli meslektaşlarım yollarımız hiçbir zaman ayırmayacak. Yüreğimde her öğrencilerim, okulum ve siz değerli arkadaşlarım olacaksınız. Sözlerimi tamamlarken öğretmenler arasında ki saygı ve dayanışma bağlarının güçlenmesini dilerim. Başta ebediyete göç etmiş Başöğretmen Atatürk olmak üzere Şehit öğretmenlerimizi rahmet minnet ve şükranla anarken mesleğin yatan genç arkadaşları ve eğitim camiasına sonsuz başarılar; emekli olan meslektaşlarımıza da mutluluklar dilerim.''

Konuşmalardan sonra ise 'Şehit Öğretmen' slayt gösterisi şiirler eşliğinde izlendi. Daha sonra Yunus Emre Anadolu Lisesi Öğretmeni Atilla Karataş, mesleğine yeni başlayan aday öğretmenler adına konuşmasını yaptı. Konuşmanın akabinde ise sahneye adaylığı kaldırılan öğretmenler gelerek yeminlerini ettiler. Yemin törenini Serik Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdür Hüseyin Püseli yönetti. Halk Eğitim Merkezi korosu ve çeşitli okullardan öğretmenlerden oluşan saz ekibi izleyenlere güzel parçalar sundular.

Programın sonunda ise 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen şiir, yazı ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ve spor yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödülleri verildi. Öğrencilere ödüllerini, Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Aytekin, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yıldırım verirken; öğretmenlere ödüllerini Kaymakam Kurdoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ve Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Yıldırım verdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü adına yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler şöyle sıralandı:

Öğretmenler Günü Resim Yarışması

1. Havvanur Kotanak M. Akif Ersoy İlkokulu

2. Ecrin Menekşe Kahya Gedik İlkokulu

3. Evrem Şahin Dr. Gülşen-Dr. Baki Özpınar İlkokulu

 

Öğretmenler Günü Şiir Yarışması

1. Kübra Kaçar İmam Hatip Ortaokulu

2. Büşra Kozan Cumhuriyet Ortaokulu

3. Alime Gül Kır Kürüş Ortaokulu

 

Öğretmenler Günü Kompozisyon Yarışması

1. Fatma Sude Elmas Atatürk Anadolu Lisesi

2. Sıla Çetinkaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

3. Gülizar Sürer Yunus Emre Anadolu Lisesi

 

24 Kasım Öğretmenler Günü adına yapılan yarışmalarda dereceye giren öğretmenler şöyle oluştu:

Satranç Turnuvası Bayanlar

1. Sibel Bozkurt Gedik Ortaokulu

2. Dilek Batı Cenap Düzgün Eğitim Kurumları

Satranç Turnuvası Erkekler

1. Sait Malacı Serik Anadolu Lisesi

2. Abdullah Almaz Tekeli Ortaokulu

3. Mehmet Oral Gedik Ortaokulu

 

Masa Tenisi Turnuvası Bayanlar

1. Türkan Dolu Hasan Güçlü MTAL

2. Fatma Ok Hasan Güçlü MTAL

3. Neslihan Mert Deniztepesi Ortaokulu

Centilmenlik. Zeynep Yanar Dr. Gülşen-Dr. Baki Özpınar İlkokulu

 

Masa Tenisi Turnuvası Erkekler

1. Mehmet Sait Bozyel Belek Limak Ortaokulu

2. R. Cem Bulut Cumhuriyet İlk-Ortaokulu

3. Mehmet Sait Can Deniztepesi Ortaokulu

Centilmenlik. Sadık Sabah Hasan Güçlü MTAL

 

 

Haber: Osman Türkçe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

Şehit Özcan Son Yolculuğuna Uğurlandı
Babaevinde helallik alınmasının ardından eskortlar eşliğinde Uncalı Şehitliği’ne...
3.06.2020 (0)
ŞİMDİ DÜĞÜNÜNÜ YAPTIK AYÇAM'
Siirt'in Pervari ilçesinde şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Celal Özcan'ın ken...
3.06.2020 (0)
HENÜZ DÜĞÜN YAPMAMIŞLAR
Siirt'in Pervari ilçesinde şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Celal Özcan'ın naa...
3.06.2020 (0)
Antalya'ya Şehit Ateşi Düştü
Operasyona giden askerleri taşıyan zırhlı aracın uçuruma yuvarlanması sonucu şeh...
3.06.2020 (0)
Mahallelinin Dereye Bırakılan Atık Su Tepkisi
Serik’te iki mahallenin sakinleri, bölgede faaliyet gösteren bir fabrikanın atık...
2.06.2020 (0)
Serik’te ‘Yeni Normal’ Başladı
Serik'te iki buçuk aydır süren koronavirüs kısıtlamaları yavaş yavaş adım adım k...
1.06.2020 (0)
Vatandaş Göletin Bitirilmesini İstedi
Serik ilçesine bağlı Kozan Mahallesi'nde yapımına 2012 yılında başlanan göletin ...
1.06.2020 (0)
Serikli Muhtarları Dinlediler
Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Serikli muhtarların sorunlarını dinled...
1.06.2020 (0)
Çardakta Ders
İnternet Çekmeyince Eğitimlerini Toroslarda Kurdukları Çardakta Yapıyorlar...
1.06.2020 (0)
Caretta Carettalardan İlk Yumurta
Dünyaca ünlü Belek sahilinde, caretta caretta deniz kaplumbağaları, koronavirüs ...
1.06.2020 (0)