Foto Galeri WebTV

28 Kasım 2019 Perşembe  18:00
ASSİM Proje Üssü Oldu
ABDULLAH Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi (ASSİM) ön kuluçka programında yeralan ve projeleri beğeni kazanan girişimciler, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı ziyaret etti.
 

QR Kodu
 

ABDULLAH Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi (ASSİM) ön kuluçka programında yeralan ve projeleri beğeni kazanan girişimciler, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı ziyaret etti.

ASSİM Ön Kuluçka Programında yer alan girişimciler projelerini, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'a anlattı. ASSİM Ön Kuluçka Programında yer alan, projeleri beğeni kazanan ve katılımcı belgelerini alan girişimciler, Başkan Uysal'ı makamında ziyaret etti. Girişimcilerin projelerini tek tek dinleyen Başkan Uysal, "Türkiye'miz de eksikliği olan inovatif denemelerin desteklenmesini, hep beraber, komşularımızın vergileri ile ASSİM'de hayata geçiriyoruz. Yeni fikri buluşu olan, inovatif denemeler yapmak isteyen insanlarımızı, gençlerimizi, girişimcilerimizi ASSİM'de kadrolarımızın gözetiminde, süpervizör gibi misafir edip destekliyoruz. İnovatif denemeleri ile kendilerine bir gelecek temin ederken aynı zamanda toplumumuza, insanlığa, şehrimize de katkı sağlamaları için girişimcilerimizi destekliyoruz" dedi.

 

BİLGİ ÇAĞINA, DÜNYAYA UYUM SAĞLAMAK

İnovatif çalışmaların ve girişimcilerin desteklenmesinin genel kamu yönetiminin de en yoğun çalışması gereken bir alan olduğuna dikkat çeken Başkan Ümit Uysal şöyle konuştu:"Teknoloji gelişimin ve girişimcilik kültürünün çok üst düzeyde ele alınması, desteklenmesi lazım. Buluş sayımızın, girişimci sayımızın hızla artması lazım. Başta genel kamu yönetimi olmak üzere tüm kurumların üzerinde çok çalışması lazım ki; bilgi çağına, dünyanın bugün geldiği noktaya uyum sağlayabilelim. Yeni kuşaklarımıza uygun bir gelecek temin edebilelim. Bunun için çalışıyoruz."

 

BİR YILLIK ÇALIŞMA

ASSİM koordinatörü Eda Şahan ise 1 yıldır yaptıkları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:"Girişimlerimize; fikirden şirket olma aşamasına kadar desteklerimiz oluyor. Bir diğer hizmetimizde; işini kurmuş genç girişimcilere ASSİM İnovasyon Merkezi'mizin olanaklarından yararlanma konusunda destekler sağlıyoruz. Şuana kadar 7 girişimcimiz oldu. 2 tanesi kuluçka olarak devam ediyor, şirket aşamasındalar. Ürün ve ar-ge çalışmalarına ASSİM İnovasyon Merkezi'mizde devam ediyorlar. 5 girişimcimizde ön kuluçka dönemimizde bulundu. Üretim, danışmanlık eğitimini bitirerek, şirketleşme yolunda çalışmalarına devam ediyorlar."

 

ASSİM SAYESİNDE

Girişimcilerden Görkem Öngel ise "Daha önce endüstriyel anlamda üretimi ve ıslahı gerçekleşmemiş olan salep orkidelerini kendi geliştirdiğim besi ortamında tarıma kazandırmak, kültüre almak ve ıslah etmek" dedi.

Mert Kaya da "Oteller için turizme dayalı teknolojik yazılımlar ve cihazlar üretiyoruz. Bulunmayan çözümler sunuyoruz ve bunları içerikler dahil sunuyoruz. Birçok otelde bulunan hizmetlerimiz var. ASSİM'de bu çalışmalarımızı arttırarak devam ediyoruz" diye konuştu.

Kaan Kartal ise "Akıllı ev kontrol sistemleri üzerine çalışıyoruz. ASSİM sayesinde ekip kurabildim ve daha profesyonel yaklaşabildim. İşim daha gelişmekte ve daha iyi pozisyonda devam etmekte" dedi. DHA

 

 

 
 

 

 

 

Devam Meclisi Cuma'ya Ertelendi
Serik Belediye Meclisi Aralık ayı devam toplantısı, muhalefet meclis üyelerinin ...
5.12.2019 (0)
Havva Erdoğan İle Devam
Genel kurullarını yapan Mimarlar Odası Serik Temsilciliği başkanlığa Havva Erdoğ...
5.12.2019 (0)
Kurdoğlu’ndan, İnşaat Mühendislerine Ziyaret
Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Dünya Mühendisler Günü sebebiyle İnşaat Mühendisleri O...
5.12.2019 (0)
Liderler, Turizmin Başkentinde Bir Araya Gelecek
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ilk defa Türkiye'de Antalya Diplomasi Foru...
5.12.2019 (0)
Sigarada 'Kara Paket' Uygulaması Başladı
Dere, sigara ve tütün mamullerinde standart kara paket uygulamasının 5 Aralık 2...
5.12.2019 (0)
'Ucuz Ekmek İçin Kaliteden Ödün Verdiler'
“Bu tür ekmekler insanda karın ağrısı, şişkinlik ve ciddi sağlık sorunlarına ne...
5.12.2019 (0)
Kepez'den Antalya'ya Köy Pazarı
KEPEZ Belediyesi, kentin kırsal kesimlerinde tarımsal ve hayvansal üretime dest...
5.12.2019 (0)
Kemer’de Aralık Ayında Turistlerin Deniz Keyfi
Kemer ilçesinde, yerli ve yabancı turistler denize girerek sıcak havanın tadını ...
5.12.2019 (0)
Deri Ve Kürk Moda Fuarı Defileyle Yapıldı
Serik ilçesinde düzenlenen Deri ve Kürk Moda Fuarı'nın açılışında podyuma çıkan ...
5.12.2019 (0)
Başkan Hamamcıoğlu'ndan 'Mühendisler Günü' Mesajı
MAKİNA Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, 5 Aral...
5.12.2019 (0)