Foto Galeri WebTV

3 Aralık 2019 Salı  18:07
Meclisten Notlar…
Serik Belediye Meclisi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Pazartesi günü yapıldı.
 

QR Kodu
 

Serik Belediye Meclisi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Pazartesi günü yapıldı. Oldukça önemli konuların gündeme geldiği mecliste tüm meclis üyelerinin ittifakı ile Serik’e ait günü birlik tesislerin geri alınması mesajı gündeme damga vurdu.

20 maddelik gündem ile toplanan Serik Belediye Meclisi’nde Enver Aputkan’ın, ‘Burası Serik’in hakkıdır ve ben buraya geri alacağım’ sözleri; İyi Parti- CHP Grubu sözcüsü M. Ali Karacan’ın ‘Sahillerimiz için ne gerekiyorsa yapacağımızı ve mücadele edeceğimizi tüm kamuoyunun önünde açıklıyorum.’ sözü ve DSP Grubu Sözcüsü Mustafa Akın’ın ‘Günü birlik alanları için atılacak olan her adım da sonuna kadar destekleyeceğiz’ ifadeleri gündeme damga vurdu.

Tarihi Sorumluluk

Dolayısıyla Serik Belediye Meclisi Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nda tüm gruplardan günübirlik tesislerin Serik’e geri kazandırılması için güçlü bir ses yükseldi.  Bu konu ile ilgili geçtiğimiz Cuma günü Ayyıldız Toros Gazetesi’nde yazdığımız köşe yazımızda dediğimiz gibi, buralar Serik’e ve Seriklilere aittir. Aralık meclis toplantısında da bütün üyelerin katıldığı ifade ile buraların geri kazanımı siyaset üstü ve gelecek nesillere bırakılacak miras ile ilgili bir konu. Eğer bu alanları Serik’e kazandırmazsak, fırsatı kaçırırsak; yarın bir de bakarız ki çok geç kalmışız ve geri döndürülemeyecek bir noktaya gelmişiz. Bu doğal güzellikler Serik’in tarihten gelen hakkıdır. Buraların korunması ve millet için günü birlik alanlar olarak kullanılmasının sağlanması Seriklilerin, hepimizin omuzlarında tarihi bir sorumluluk olarak durmaktadır. Çünkü buralar bize görü milli bir mirastır.

Muhalefete Mor, İktidara Beyaz Çiçek

Günübirlik tesislerin görüşüldüğü Serik Belediye Meclisi Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nda ilginç anlar da yaşandı. İyi Parti-CHP Grubu Sözcüsü Mehmet Ali Karacan’ın Öğretmenler Günü dolayısıyla meclis üyesi olarak görev yapan emekli öğretmenlere birer çiçek hediye etmesi güzel bir hatıra olarak iz bırakırken; Karacan’ın muhalefet meclis üyelerine mor, iktidar partisi meclis üyelerine ise beyaz çiçek vermesi dikkat çekti. Renklerin bir anlamı var mıydı? Onu Sayın Karacan’a sorma fırsatımız olmadı!

Akın’dan İlginç Cümle…

DSP Grubu Sözcüsü Mustafa Akın’ın günü birlik alanlarla ilgili konuşmasında ifade ettiği; ‘Günü birlik alanları için atılacak olan her adım da sonuna kadar destekleyeceğimizi bilmenizi isteriz. Fakat seçim zamanlarında kapı kapı dolaşan bakanlar, milletvekilleri bu konuda nasıl bir tavır alacaklarını merakla bekliyoruz.’ Cümlesinin ise hangi adreslerden yankı bulacağını, cevap gelip gelmeyeceğini merakla bekliyoruz.

Bir İlginç Cümle de Karacan’dan

Akın’dan gelen cümlenin bir benzeri ve ilginç cümle de M. Ali Karacan’dan geldi. Karacan ; ‘Şimdi şu soruyu halkın iradesi Meclisin önünde Sayın Belediye Başkanına ve tüm Cumhur ittifakı değerli meclis üyelerine sormak istiyorum. Önceki başkan AKP’li, yeni başkanımız AKP’li, Bakanlık AKP’li, bürokratlar aynı bürokratlar. 1 milyon liralık bir bedel için neden bu plajların tahsisini geri alamıyoruz? Siyaset kurumu neden tüm dinamikleri ile devreye girmiyor? Bu kadar önemli bir konuda AKP Antalya Milletvekilleri, AKP üst yönetimi, genel merkezi neden elini kıpırdatmıyor? Yoksa bizim bilmediğimiz başka unsurlar mı devrede?’ Sanırız bu sorunun cevabını da muhatapları; yani AKP Antalya Milletvekilleri, AKP üst yönetimi ve Ak Parti Genel Merkezi verecektir.

Mini Gerilim…

Oldukça güzel geçen meclis toplantısında bir ara Belediye Başkanı Enver Aputkan ile İyi Parti-CHP Grubu meclis üyesi Faik Çıtak arasında usulü ile ilgili tartışma çıktı. Gerilimi artıran tartışma sonrası meclis devam etti.

Şifreli Diyalog!

Bir başka minin gerilim de daha doğrusu tartışma da İyi Parti-CHP Grubu Sözcüsü Mehmet Ali Karacan ile DSP Grubu Sözcüsü Mustafa Akın arasında yaşandı. Tam olarak anlaşılamayan şifreli diyalog şöyle gerçekleşti. Karacan, Kadriye Beach Park ile ilgili açıklama yaparken; Mustafa Akın’ın o dönemlerde Kadriye Belediyesi’nde görev yaptığını belirterek; ‘Bu mecliste bize bu konuda en yeterli bilgiyi Sayın Mustafa Akın verir. Çünkü o tarihlerde Sayın Akın Kadriye Belediyesi’nde danışmanlık yapıyordu ve imara falan bakıyordu. Bu süreçte Kadriye Belediyesi’ne sahilde tahsis iptali ile ilgili yazı geldi mi? Düzeltin bunları diye uyarıldınız mı? Geldi ise gerekli düzenlemeler neden yapılmadı? Sahilin tahsis iptalini neden engellemediniz?’ dedi

Bu sözler üzerine söz isteyerek cevap veren DSP Grubu Sözcüsü Mustafa Akın, bu konularda karar verici ve yetkilisinin belediye başkanları olduğunu belirterek; ‘Bu konunun bire bir muhatabı ben değildim. Bu soruyu bana sormanda önce sizin belediye başkan adayınız bu konuya muhatap olan birisiydi keşke daha önce ona sorsaydınız daha fazla bilgi alabilirdiniz’ dedi.

İyi Parti-CHP Grubu Sözcüsü Mehmet Ali Karacan ise; ‘Sayın Akın sakın ha sakın oralara girmeyin şimdi oralara girersek çıkamayız. Biliyorsunuz Belek Beach’in bir sağ tarafı vardır bir de sol tarafı vardır.’ diye karşılık verdi.

 

Neredeyse Bütün Karalar Oy Birliği İle Geçti

Bütün tartışmalara, mini gerilimlere sahne olsa da Serik Belediye Meclisi Aralık Ayı Meclis Toplantısında görüşülen bütün kararlar neredeyse oy birliği ile geçti. Yılın son meclisi de geride kalan 9 mecliste olduğu gibi bizce çok verimli geçti. Biz buradan naçizane bütün Serik Belediye Meclisi üyelerine, Serik’in ve Serik’te yaşayan herkesin sorunlarına sahip çıkmalarından dolayı kutluyoruz.

 

 

 

 
 

 

 

 

Serik LGS’den Başarıyla Çıktı
Liselere Geçiş Sistemi (LGS ) tercih sonuçlarına göre Serik eğitimi genel anlamd...
10.08.2020 (0)
Ankara Toplantısı Rahatsızlığı…
Bugünkü manşetimizde okuduğunuz gibi haberimizin içinde, ‘Serik Belediye Meclisi...
10.08.2020 (0)
CHP’nin Kalbi Serik'te Attı
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Kurban Bayramı ta...
4.08.2020 (0)
Bir Kez Daha Tebrikler Yükseliş…
Başarıyı alışkanlık haline getiren, emek veren, çalışan gayret eden ve Serik’in ...
16.07.2020 (0)
İyi Partili Bodur’dan Gündem Olacak Sözler…
İyi Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur, düzenlediği basın toplantısında yaptığ...
9.07.2020 (0)
Emin Adımlarla Zirveye
Serik Yarım Kalan Hikayeyi Tamamladı…...
9.07.2020 (0)
Milletin Sinirleri Bozuldu…
Serik’e ait olan ve aylardır tartışılan ‘Serik sahilleri günübirlik alanları ile...
6.07.2020 (0)
‘Yeni Normalde’ Normal Olmayan Şeyler
Serik Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı’nın yapıldığını gazetemizin ...
2.07.2020 (0)
Serik Siyaseti...
Serik Siyaset Kulisleri İçten İçe Kaynamaya Devam Ediyor…...
25.06.2020 (1)
Herkes Mutlu Olacak!!!
21 Haziran Pazar günü Serik’in sahilleri ile ilgili beklenen toplantı yapılacak....
18.06.2020 (0)