Foto Galeri WebTV

5 Aralık 2019 Perşembe  18:16
Farklı Kültürler Serik’te Buluştu
Koordinatör görevi Akdeniz Yükseliş Spor Kulübü Derneği tarafından üstlenilen erasmus projesinde farklı ülkelerin kültürleri Serik’te buluştu.
 

QR Kodu
 

Koordinatör görevi Akdeniz Yükseliş Spor Kulübü Derneği tarafından üstlenilen erasmus projesinde farklı ülkelerin kültürleri Serik’te buluştu.

Akdeniz Yükseliş Spor Kulübü Derneğinin koordinatör olduğu Erasmus+ projesi tamamlandı. Proje ile ilgili konuşan dernek başkanı Necmettin Çalık şunları söyledi; “Avrupa Birliği Gençlik Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+Gençlik Değişimleri Projesinde Akdeniz Yükseliş Spor Kulübü Derneği ve İlçe Kaymakamlığı AB Ofisi işbirliği ile yapılan başvurumuz 2019 Şubat ayında kabul edilmişti. Türkiye, Slovakya, Polonya ve Romanya'dan 17-24 yaş arası gençlerin katılımıyla uygulanan Aktif Gruplar ve Sosyal Değişim adlı proje, 16 Kasım Cumartesi günü başladı ve toplam 9 gün sürdü. İlk gün yapılan tanışma programının ardından her gün, farklı etkinlikler ve oyunlar ile gençlerin hareketli kalmaları ve birlikte bir şeyler başarabilmeleri sağlandı. Yeri geldi bizim geleneksel oyunlarımız oynandı, ülke günleri ve geceleri düzenlendi, yeri geldi Serik’imizin ekonomisinde büyük yer kaplayan tarım alanları ile seralar gezildi.

Bu projede farklı kültürlere sahip bireylerin aynı çatıda buluşup ortak beceriler geliştirmesi için çeşitli tanışma, spor etkinlikleri yapıldı, misafirler birbirine ülke kültürlerini (yemek, düğün, oyun, kıyafet açısından) keyifli sohbetlerle tanıttı. Bölgemiz tarihi, turistik ve kültürel alanlara yapılan turlarla misafirlere gezdirildi. Proje sayesinde yabancı dil ve iletişim becerilerini geliştiren gençler hayatlarına yeni arkadaşlar katmanın keyfine vardı.24 Kasım 2019 tarihinde projemiz tamamlandı ve misafirler ülkelerine döndü.

Ülkemizin tanıtımı için Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Turizm Müdürlüğü ile koordineli olarak bu gibi çalışmalara devam edeceğiz. Biz bu projede, İlk gün ülkemize misafir ettiğimiz gençlerin ülkemiz hakkındaki düşüncelerinin ne kadar kötü ve önyargılarla dolu olduğunu, dışarıda ülkemizin çok farklı ve kötü şekilde tanıtıldığını anladık. Ancak proje sonunda, misafirlerimizin başlangıçtaki düşüncelerinin ne kadar yanlış olduğunu fark ettiklerini gördük. Bu nedenle benzeri projeler üretmeye ülke tanıtımına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Bu süreçte bizlere yardımını esirgemeyen İlçe Kaymakamlığına teşekkür ederim.”

Haber: Osman Türkçe

 

 
 

 

 

 

MYO'da Değerlendirme Toplantısı
MYO'da Değerlendirme Toplantısı...
23.01.2020 (0)
Öğrenciler Ödüllendirildi
Kazım Karabekir Anaokulunda, ‘Ailemle okuyorum’ projesinin ödülleri sahiplerini ...
20.01.2020 (0)
“Köklü Sorunlara Gerçekçi Çözümler Gerekiyor”
Eğitim Birsen Serik İlçe Temsilciliği Başkanı Erdal Erdoğan, 2019-2020 eğitim-öğ...
20.01.2020 (0)
Kadriye’de Çevreci Çalışma
Kadriye İlkokulu’nun, Eko-Okul Programı kapsamında çalışmalarını sürdürüyor....
20.01.2020 (0)
Tatil Başladı
2019-2020 eğitim öğretim dönemi yarıyıl tatili başladı düzenlenen törenle öğrenc...
17.01.2020 (0)
Tatil Zili Yarın Çalıyor
Yarın Serik’te öğrenim gören 24 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline ...
16.01.2020 (0)
Civcir: “Öğretmenler Odası Yetersiz”
Varol Civcir; “9 Mart İlkokulu’ndaki öğretmenler odası yetersizliğinden kaynaklı...
16.01.2020 (0)
Jandarmadan Öğrencilere Trafik Semineri
SERİK İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri okullarda öğrencilere trafik sem...
16.01.2020 (0)
Kadriye’de Sergi Zamanı
Kadriye İlkokulunda ‘Ana dilimde yazma atölyem’ e-Twinning projesinin sene sonu ...
15.01.2020 (0)
Erdoğan’dan Değerlendirme
Eğitim İş Sendikası Serik Temsilciliği Başkanı Şafak Erdoğan yarıyıl tatili dola...
15.01.2020 (0)