Foto Galeri WebTV

5 Aralık 2019 Perşembe  18:16
Farklı Kültürler Serik’te Buluştu
Koordinatör görevi Akdeniz Yükseliş Spor Kulübü Derneği tarafından üstlenilen erasmus projesinde farklı ülkelerin kültürleri Serik’te buluştu.
 

QR Kodu
 

Koordinatör görevi Akdeniz Yükseliş Spor Kulübü Derneği tarafından üstlenilen erasmus projesinde farklı ülkelerin kültürleri Serik’te buluştu.

Akdeniz Yükseliş Spor Kulübü Derneğinin koordinatör olduğu Erasmus+ projesi tamamlandı. Proje ile ilgili konuşan dernek başkanı Necmettin Çalık şunları söyledi; “Avrupa Birliği Gençlik Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+Gençlik Değişimleri Projesinde Akdeniz Yükseliş Spor Kulübü Derneği ve İlçe Kaymakamlığı AB Ofisi işbirliği ile yapılan başvurumuz 2019 Şubat ayında kabul edilmişti. Türkiye, Slovakya, Polonya ve Romanya'dan 17-24 yaş arası gençlerin katılımıyla uygulanan Aktif Gruplar ve Sosyal Değişim adlı proje, 16 Kasım Cumartesi günü başladı ve toplam 9 gün sürdü. İlk gün yapılan tanışma programının ardından her gün, farklı etkinlikler ve oyunlar ile gençlerin hareketli kalmaları ve birlikte bir şeyler başarabilmeleri sağlandı. Yeri geldi bizim geleneksel oyunlarımız oynandı, ülke günleri ve geceleri düzenlendi, yeri geldi Serik’imizin ekonomisinde büyük yer kaplayan tarım alanları ile seralar gezildi.

Bu projede farklı kültürlere sahip bireylerin aynı çatıda buluşup ortak beceriler geliştirmesi için çeşitli tanışma, spor etkinlikleri yapıldı, misafirler birbirine ülke kültürlerini (yemek, düğün, oyun, kıyafet açısından) keyifli sohbetlerle tanıttı. Bölgemiz tarihi, turistik ve kültürel alanlara yapılan turlarla misafirlere gezdirildi. Proje sayesinde yabancı dil ve iletişim becerilerini geliştiren gençler hayatlarına yeni arkadaşlar katmanın keyfine vardı.24 Kasım 2019 tarihinde projemiz tamamlandı ve misafirler ülkelerine döndü.

Ülkemizin tanıtımı için Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Turizm Müdürlüğü ile koordineli olarak bu gibi çalışmalara devam edeceğiz. Biz bu projede, İlk gün ülkemize misafir ettiğimiz gençlerin ülkemiz hakkındaki düşüncelerinin ne kadar kötü ve önyargılarla dolu olduğunu, dışarıda ülkemizin çok farklı ve kötü şekilde tanıtıldığını anladık. Ancak proje sonunda, misafirlerimizin başlangıçtaki düşüncelerinin ne kadar yanlış olduğunu fark ettiklerini gördük. Bu nedenle benzeri projeler üretmeye ülke tanıtımına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Bu süreçte bizlere yardımını esirgemeyen İlçe Kaymakamlığına teşekkür ederim.”

Haber: Osman Türkçe

 

 
 

 

 

 

Yüz Yüze Eğitim 21 Eylül’de Başlayacak
Ziya Selçuk; ''31 Ağustos'ta uzaktan eğitim başlayacak. Yüz yüze eğitim 21 Eylül...
13.08.2020 (0)
Güner: “Maksimum Özenle Başlıyoruz”
Güner; “17 Ağustos’ta aldığımız bu yeni kararlar çerçevesinde yeni eğitim öğreti...
13.08.2020 (0)
Serik’e Yeni Okul Yapılıyor
Serik’e yeni bir anaokulu yapılması ile ilgili ihale ilanı yayınlandı. Yeni anao...
12.08.2020 (2)
Çalık; “Türkiye Çapında Marka Olduk”
Necmettin Çalık; “Allah'a şükür ki artık Yükseliş Eğitim Kurumları Türkiye çapın...
12.08.2020 (0)
Gedik’te LGS Sevinci
Gedik Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerini Antalya'nın en gözde okullarına uğurladı....
11.08.2020 (0)
Yüzde 5’te 9 Öğrenci Var
Serik İmam Hatip Ortaokulu’nun 9 öğrencisi LGS’de yüzde 5’lik dilime girmeyi baş...
11.08.2020 (0)
Sanal Fuarda AÜ'ye Yoğun İlgi
AKDENİZ Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak gençler için düzenlenen 'Üniver...
10.08.2020 (0)
Tezler, Elektronik Ortamda İmzalandı
Prof. Dr. Mustafa Ünal, Türkiye'de ilk defa Yüksek Lisans ve Doktora Tez E-İmza ...
6.08.2020 (0)
Çözüm’de Mezuniyet Sevinci
Çözüm Akademi Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında mezun olan öğrenci...
5.08.2020 (0)
Yedisu: “Eğitime Hazırız”
Yedisu Koleji Serik Kampüsü yetkilileri faaliyetleri hakkında bilgiler verdiler....
5.08.2020 (0)