Foto Galeri WebTV

9 Aralık 2019 Pazartesi  18:04
Civcir: “Ne Mutlu Türk Eğitim-Senliyim Diyene”
Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcileri Eğitim ve İstişare Toplantısı geçtiğimiz hafta sonunda Kemer ilçesinde bir otelde yapıldı.
 

QR Kodu
 

Varol Civcir; “Türk Eğitim Sen üye olmak demek Atatürk milliyetçiliğinin altını imzalamak demektir, milli ve manevi değerlerin sonuna kadar arkasında durmak demektir. Türk Eğitim Sen üye olmak demek Ne mutlu Türk'üm demenin altına imza aramaktır.”

Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcileri Eğitim ve İstişare Toplantısı geçtiğimiz hafta sonunda Kemer ilçesinde bir otelde yapıldı. Antalya ve Türk Eğitim-Sen Serik Temsilciliği adına toplantıda bir konuşma yapan Türk Eğitim Sen Serik Temsilciliği Başkanı Varol Civcir, sendikal çalışmalarının yanı sıra projelendirerek hayata geçirdikleri sosyal çalışmalardan da örnekler verdi.

 Türk Eğitim Sen Serik Temsilciliği Başkanı Varol Civcir konuşmasında şunları söyledi; “Türk Eğitim-Sen Serik Temsilciliği olarak bizler tıpkı sizler gibi kapalı kapılar arkasından güdümlü odalardan değil öğretmenlerin aslı ikametgahı olan öğretmenler odasında, herkesin gözlerinin içine baka baka aleni bir şekilde, başı dik alnı ak açık bir şekilde sendikacılık yapıyoruz. Bizlere başı dik alnı açık bir şekilde sendikacılık faaliyeti yapma fırsatını tanıyan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Sayın Talip Geylan başkanımıza ve onun kıymetli yol arkadaşlarına arkadaşlarımıza saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Sevgili dava arkadaşlarım Türk Eğitim-Sen Temsilciliği olarak bizler genel merkezimizin onurlu mücadelesini, almış olduğu kararları, alınmış olan kazanımları öğretmenler odasında, sahalarda, alanlarda anlatmanın yanı sıra bizlere üye olan arkadaşlarımıza da açık yüreklilikle anlatıyoruz. Anlatırken de şunları ifade ediyoruz: Türk Eğitim Sen üye olmak demek Atatürk milliyetçiliğinin altını imzalamak demektir, milli ve manevi değerlerin sonuna kadar arkasında durmak demektir. Türk Eğitim Sen üye olmak demek Ne mutlu Türk'üm demenin altına imza aramaktır.”

Serik Temsilciliğinin Sosyal Projeleri

“Bugüne kadar bütün sendikal çalışmalarımızın yanında Serik Temsilciliği olarak sosyal tabağında çalışmalar da yaptık. Eylül ayında, ‘Gelin bir tat olalım’ sloganıyla kaynattığımız aşurelerimizi bütün okullarımızın öğretmenler odasında bütün eğitim çalışanlarımıza ulaştırdık.  Geçtiğimiz dönemde yaptığımız gibi Aralık ayı gelince ‘Çocuklar üşümesin’ sloganıyla farklı bir çalışmayla devam ettirdik. Tamamen üyelerimizin katkı ve gayretleriyle ilçemize tespit ettiğimiz ihtiyaç sahipleri çocuklarımıza giyim yardımlarında bulunduk. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde siyah kokartlar takarak Türk kadının toplumdaki yeri ile ilgili öğrencilerimize çevremize bilgiler verdik ve farkındalık oluşturmaya çalıştık. Ramazan ayları gelince son dönemlerde yaptığımız çalışmayı her ramazan ayında yaptık. ‘Askıda ekmek’ projesini hayata geçirdik. ‘Askıda bir pide siz de katılın bize’ sloganı ile hem üyelerimizin hem de vatandaşların katkıları ile ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştık. Türk Eğitim-Sen Serik Temsilciliği olarak Ramazan Bayramı'nda ise ‘Çocuklar gülerse bize bayram’ olur sloganı ile ilçemizde tespit ettiğimiz 100 öğrencimize 100’er lira hediye çekiyle onların Bayram sevincine ortak olmaya çalıştık.

Bu çalışmalarda beni yalnız bırakmayan yönetimimize, okul temsilcilerimize, kadın kollarımıza ve bütün üyelerimize teşekkür ediyorum, Türk Eğitim Sen Serik Temsilciliği olarak bizler yeri geldiğinde alanlarda yeri geldiğinde meydanlarda hepsinden önemlisi gönüllerde de sendika olma anlayışını gerçekleştirmek isteyen bir sendika gayretindeyiz.  Ne mutlu Türküm diyene Ne mutlu Türk Eğitim-Senliyim diyene.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Yüz Yüze Eğitim 21 Eylül’de Başlayacak
Ziya Selçuk; ''31 Ağustos'ta uzaktan eğitim başlayacak. Yüz yüze eğitim 21 Eylül...
13.08.2020 (0)
Güner: “Maksimum Özenle Başlıyoruz”
Güner; “17 Ağustos’ta aldığımız bu yeni kararlar çerçevesinde yeni eğitim öğreti...
13.08.2020 (0)
Serik’e Yeni Okul Yapılıyor
Serik’e yeni bir anaokulu yapılması ile ilgili ihale ilanı yayınlandı. Yeni anao...
12.08.2020 (3)
Çalık; “Türkiye Çapında Marka Olduk”
Necmettin Çalık; “Allah'a şükür ki artık Yükseliş Eğitim Kurumları Türkiye çapın...
12.08.2020 (0)
Gedik’te LGS Sevinci
Gedik Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerini Antalya'nın en gözde okullarına uğurladı....
11.08.2020 (0)
Yüzde 5’te 9 Öğrenci Var
Serik İmam Hatip Ortaokulu’nun 9 öğrencisi LGS’de yüzde 5’lik dilime girmeyi baş...
11.08.2020 (0)
Sanal Fuarda AÜ'ye Yoğun İlgi
AKDENİZ Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak gençler için düzenlenen 'Üniver...
10.08.2020 (0)
Tezler, Elektronik Ortamda İmzalandı
Prof. Dr. Mustafa Ünal, Türkiye'de ilk defa Yüksek Lisans ve Doktora Tez E-İmza ...
6.08.2020 (0)
Çözüm’de Mezuniyet Sevinci
Çözüm Akademi Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında mezun olan öğrenci...
5.08.2020 (0)
Yedisu: “Eğitime Hazırız”
Yedisu Koleji Serik Kampüsü yetkilileri faaliyetleri hakkında bilgiler verdiler....
5.08.2020 (0)