Foto Galeri WebTV

9 Aralık 2019 Pazartesi  18:04
Civcir: “Ne Mutlu Türk Eğitim-Senliyim Diyene”
Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcileri Eğitim ve İstişare Toplantısı geçtiğimiz hafta sonunda Kemer ilçesinde bir otelde yapıldı.
 

QR Kodu
 

Varol Civcir; “Türk Eğitim Sen üye olmak demek Atatürk milliyetçiliğinin altını imzalamak demektir, milli ve manevi değerlerin sonuna kadar arkasında durmak demektir. Türk Eğitim Sen üye olmak demek Ne mutlu Türk'üm demenin altına imza aramaktır.”

Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcileri Eğitim ve İstişare Toplantısı geçtiğimiz hafta sonunda Kemer ilçesinde bir otelde yapıldı. Antalya ve Türk Eğitim-Sen Serik Temsilciliği adına toplantıda bir konuşma yapan Türk Eğitim Sen Serik Temsilciliği Başkanı Varol Civcir, sendikal çalışmalarının yanı sıra projelendirerek hayata geçirdikleri sosyal çalışmalardan da örnekler verdi.

 Türk Eğitim Sen Serik Temsilciliği Başkanı Varol Civcir konuşmasında şunları söyledi; “Türk Eğitim-Sen Serik Temsilciliği olarak bizler tıpkı sizler gibi kapalı kapılar arkasından güdümlü odalardan değil öğretmenlerin aslı ikametgahı olan öğretmenler odasında, herkesin gözlerinin içine baka baka aleni bir şekilde, başı dik alnı ak açık bir şekilde sendikacılık yapıyoruz. Bizlere başı dik alnı açık bir şekilde sendikacılık faaliyeti yapma fırsatını tanıyan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Sayın Talip Geylan başkanımıza ve onun kıymetli yol arkadaşlarına arkadaşlarımıza saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Sevgili dava arkadaşlarım Türk Eğitim-Sen Temsilciliği olarak bizler genel merkezimizin onurlu mücadelesini, almış olduğu kararları, alınmış olan kazanımları öğretmenler odasında, sahalarda, alanlarda anlatmanın yanı sıra bizlere üye olan arkadaşlarımıza da açık yüreklilikle anlatıyoruz. Anlatırken de şunları ifade ediyoruz: Türk Eğitim Sen üye olmak demek Atatürk milliyetçiliğinin altını imzalamak demektir, milli ve manevi değerlerin sonuna kadar arkasında durmak demektir. Türk Eğitim Sen üye olmak demek Ne mutlu Türk'üm demenin altına imza aramaktır.”

Serik Temsilciliğinin Sosyal Projeleri

“Bugüne kadar bütün sendikal çalışmalarımızın yanında Serik Temsilciliği olarak sosyal tabağında çalışmalar da yaptık. Eylül ayında, ‘Gelin bir tat olalım’ sloganıyla kaynattığımız aşurelerimizi bütün okullarımızın öğretmenler odasında bütün eğitim çalışanlarımıza ulaştırdık.  Geçtiğimiz dönemde yaptığımız gibi Aralık ayı gelince ‘Çocuklar üşümesin’ sloganıyla farklı bir çalışmayla devam ettirdik. Tamamen üyelerimizin katkı ve gayretleriyle ilçemize tespit ettiğimiz ihtiyaç sahipleri çocuklarımıza giyim yardımlarında bulunduk. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde siyah kokartlar takarak Türk kadının toplumdaki yeri ile ilgili öğrencilerimize çevremize bilgiler verdik ve farkındalık oluşturmaya çalıştık. Ramazan ayları gelince son dönemlerde yaptığımız çalışmayı her ramazan ayında yaptık. ‘Askıda ekmek’ projesini hayata geçirdik. ‘Askıda bir pide siz de katılın bize’ sloganı ile hem üyelerimizin hem de vatandaşların katkıları ile ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştık. Türk Eğitim-Sen Serik Temsilciliği olarak Ramazan Bayramı'nda ise ‘Çocuklar gülerse bize bayram’ olur sloganı ile ilçemizde tespit ettiğimiz 100 öğrencimize 100’er lira hediye çekiyle onların Bayram sevincine ortak olmaya çalıştık.

Bu çalışmalarda beni yalnız bırakmayan yönetimimize, okul temsilcilerimize, kadın kollarımıza ve bütün üyelerimize teşekkür ediyorum, Türk Eğitim Sen Serik Temsilciliği olarak bizler yeri geldiğinde alanlarda yeri geldiğinde meydanlarda hepsinden önemlisi gönüllerde de sendika olma anlayışını gerçekleştirmek isteyen bir sendika gayretindeyiz.  Ne mutlu Türküm diyene Ne mutlu Türk Eğitim-Senliyim diyene.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Tatil Başladı
2019-2020 eğitim öğretim dönemi yarıyıl tatili başladı düzenlenen törenle öğrenc...
17.01.2020 (0)
Tatil Zili Yarın Çalıyor
Yarın Serik’te öğrenim gören 24 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline ...
16.01.2020 (0)
Civcir: “Öğretmenler Odası Yetersiz”
Varol Civcir; “9 Mart İlkokulu’ndaki öğretmenler odası yetersizliğinden kaynaklı...
16.01.2020 (0)
Jandarmadan Öğrencilere Trafik Semineri
SERİK İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri okullarda öğrencilere trafik sem...
16.01.2020 (0)
Kadriye’de Sergi Zamanı
Kadriye İlkokulunda ‘Ana dilimde yazma atölyem’ e-Twinning projesinin sene sonu ...
15.01.2020 (0)
Erdoğan’dan Değerlendirme
Eğitim İş Sendikası Serik Temsilciliği Başkanı Şafak Erdoğan yarıyıl tatili dola...
15.01.2020 (0)
Yeni Yıl Kartlarını Gönderdiler
Serik Kazım Karabekir Anaokulu öğrencileri Diyarbakırlı arkadaşlarına yenil kart...
14.01.2020 (0)
Öğrencilerden Mama Yardımı
Özel Serik Çözüm Akademi Anadolu Lisesi öğrencileri kermesten kazandıkları paray...
13.01.2020 (0)
Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi
Serik İmam Hatip Ortaokulu başarılı öğrencilerini ödüllendirdi....
13.01.2020 (0)
Yükselişli Öğrenci Birinci Oldu
Özel Akdeniz Yükseliş Fen Lisesi öğrencisi Ahmet Melih Tıraş’ın Türkiye geneli y...
9.01.2020 (0)