Foto Galeri WebTV

16 Aralık 2019 Pazartesi  10:38
Siyasetin Sıcaklığı Karları Eritecek mi?
2019’u geride bırakmaya çeyrek ay kala ısınmaya başlayan Serik siyaseti Torosların karlarını eritebilecek bir sıcaklığa doğru evrilecek mi?
 

QR Kodu
 

2019’u geride bırakmaya çeyrek ay kala ısınmaya başlayan Serik siyaseti Torosların karlarını eritebilecek bir sıcaklığa doğru evrilecek mi? Partilerin ilçe kongreleri acaba 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi ve sonrasında yaşananlardan etkilenecek mi?

Hasan Yıldırım’ın Ak Parti’de başkanlığı atanması sonrasında Ak Parti’de şu anda merak edilen sadece yönetime hangi isimlerin gireceği konuşuluyor. Şu anda siyaset gündeminin merak edilen ana konuları CHP’de kimin başkan olacağı, İyi Parti kongresinde kimlerin aday olacağı ve yeni kurulan Gelecek Partisi’nin Serik ilçe başkanlığına kimin geleceği.

CHP’de 4 aday kongrede başkanlık için çalışmalarını sürdürüyor. Mevcut ilçe başkanlığı görevini yürüten Yusuf Etli, yerel seçimlerde Antalya İl Başkanlığı tarafından Serik koordinatörü olarak görevlendirilen eski Antalya İl Yöneticilerinden Yusuf Dinç, CHP Serik eski ilçe başkanlarında İbrahim Demir ve emekli veteriner hekim Nail Kuş 12 Ocak Pazar günü CHP’nin Serik bayrağını devralmak için yarışacaklar. Ancak bu 4 adayın seçime doğru azalabileceği ya da artabileceği de konuşuluyor.

2020 yılı Şubat ayında sonraki süreçte yapılacak olan İYİ Parti Serik Kongresi için ise mevcut başkan Kadir Bodur, ‘İlçe başkanlığına aday olacak mısınız? sorumuza; ‘Arkadaşlarımızla ve partililerimizle yapacağımız istişarelerden sonra kararımızı vereceğiz’ dedi. Tabii şu andaki kulislere göre İYİ Parti’de başka adayların da çalışma yaptıkları ve kongrede aday olacakları belirtiliyor.

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ve arkadaşları tarafından yeni kurulan Gelecek Partisi ise şu anda gündemde en çok konuşulan konulardan birisi. Tabii ki yeni parti ile ilgili Serik’te merak edilen Gelecek Partisi’nin Serik İlçe Başkanlığının kimin üstleneceği ve kimlerin yönetim kadrosunda bulunacağı.

Herhangi bir takvim açıklanmayan MHP’de ise şu anda sular durgun gözüküyor. Tabii ki yerel seçimler ve sonrasında MHP’nin başarı ile yerel seçimlerden çıktığı yorumları ve yükselen grafiği Serik’te MHP ilçe başkanlığı için iştah kabartan bir durum olduğu da kulislerde konuşuluyor.

Köşemizin girişinde, ‘Partilerin ilçe kongrelerinde acaba 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi ve sonrasında yaşananlardan etkilenecek mi?’ sorusunu sormuştuk. Serik siyaset kulislerinde kaynayan ve pişmesi beklenen söylentilere bakılırsa partilerin kongre süreçleri ile 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi ve sonrasının oldukça iç içe girmiş girift ilişkileri olacağı belirtiliyor.

Neyse biz önce Toroslara yağan karları bekleyelim… Hele bir karlar yağsın, kısa süre sonra sonuçlarını da görmeye başlarız…

 
 

 

 

 

‘Yeni Normalde’ Normal Olmayan Şeyler
Serik Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı’nın yapıldığını gazetemizin ...
2.07.2020 (0)
Serik Siyaseti...
Serik Siyaset Kulisleri İçten İçe Kaynamaya Devam Ediyor…...
25.06.2020 (1)
Herkes Mutlu Olacak!!!
21 Haziran Pazar günü Serik’in sahilleri ile ilgili beklenen toplantı yapılacak....
18.06.2020 (0)
İyi Parti’de Önemli Kongre…
2018 genel seçimlerinde ise 20 binin üzerinde oy alan İyi Parti Serik İlçe Teşki...
18.06.2020 (0)
DP Serik’te Şahlanabilecek mi?
Serik’te Yaşar Emirdar’ın atamasının yapılması sonrasında DP tabanının heyecan...
15.06.2020 (0)
DİTAP’ta Yerinizi Alın
Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna tanıtımı yapılan Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) ile ...
11.06.2020 (0)
Çiftçi Her Günün Kahramanıdır
‘Çiftçi zor günün değil her günün kahramanıdır.’ Sloganı gerçekten bir hakkın t...
27.04.2020 (0)
Azrail’e Meydan Okumayın!
Tüm Dünya’yı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Corona Virüs Covid-19 Pandemisi i...
23.04.2020 (0)
Sadece Alkış ve Teşekkür Yeter (mi) ?
Önemli olan iyi günde 40 defa aradığımız!!! Doktorları, başhekimler, hastane ida...
2.04.2020 (0)
Gıda Üretim Üssü Serik
Koronavirüs olayı sonucu gıda maddelerine yönelik büyük talep patlaması gıda üre...
17.03.2020 (1)