Foto Galeri WebTV

17 Aralık 2019 Salı  18:23
Muhittin Böcek’e Teşekkürler
Bugün gazetemizin manşetinde okuduğunuz üzere; Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi’nde çalışmalara başladığını bildirdi. Bu Serik adına oldukça güzel bir gelişme.
 

QR Kodu
 

Bugün gazetemizin manşetinde okuduğunuz üzere; Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi’nde çalışmalara başladığını bildirdi. Bu Serik adına oldukça güzel bir gelişme. Öncelikle bu kararı aldığı için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ediyoruz.

Çünkü Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi çok uzun yıllardır Serik’in özlemle beklediği projelerden birisiydi. 22 Şubat 2019 tarihinde temeli atılan ve inşaatına başlanan Serik Kongre ve Kültür Merkezi'nin inşaatını yapan şirkete Mayıs ayında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen bir yazı ile projenin ikinci bir talimata kadar durdurulması istenmişti. O günden sonra ise biz konunun takipçisi olmuştuk. 12 Haziran 2019 tarihinde ise ‘Serik Cevap Bekliyor’ başlıklıköşe yazımızda konuyu dile getirerek; ‘Şimdi son 2-3 haftadır akıllarda birçok soru dolaşıyor. Acaba Serik Kültür Merkezi projesi tamamen iptal mi olacak? Acaba Serik Kültür Merkezi inşaatı devam edecek mi? Acaba Serik Kültür Merkezi ile ilgili plan değişikliği mi olacak? Yoksa şirket mi değişecek? Başkan Böcek ne yapacak? Millet İttifakını oluşturan CHP ve İYİ Parti Serik yönetimleri; Belediye Meclis Üyeleri ne düşünüyor ve ne yapacaklar?’ şeklinde giriş yapmış ve Serik gündemine taşımıştık.

Serik Sahip Çıktı

Serik kamuoyu da konuya ciddiyetle sahip çıkarak o günden sonra çeşitli girişimlerde bulunmuştu. Birçok kişi Başkan Böcek’e konuyu iletmeye çalıştığını bize bildirmişti. Siyasiler ve Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar konuya sahip çıkmıştı. Serik Doğru Yol Partisi eski İlçe Başkanlarından Avukat Rasim Demirkan bizi bizzat telefonla arayarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e konuyu anlattığını ve bu projenin devam etmesinin Serik için önemini vurguladığını söylemişti.

CHP’li Serik Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ali Karacan da Antalya Büyükşehir Belediyesi nezdinde konuyu takip edeceğini belirtmişti. Millet İttifakı Meclis Grup Sözcüsü Karacan bir önceki meclis toplantısında da, Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi’nin devam edeceğini açıklamıştı.

Biz bir kez daha projeye sahip çıkan tüm Serikli vatandaşlarımıza ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ediyor Serik kültür merkezi inşaatının bir an önce bitmesini temenni ediyoruz.

 
 

 

 

 

Beton Zeminden Bölge Finallerine…
2019-2020 Okul Sporları Voleybol Antalya İl Birinciliğinde son 3 yıldır Serik’e ...
13.01.2020 (0)
Altın Harflerle Tarihe Geçtiler…
Serik Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi Genç Kız Voleybol Takımı, üst üste 5....
9.01.2020 (0)
Enver Aputkan Başardı!!!
Önemli olan Serik’in menfaatlerine hep birlikte sahip çıkmak ‘Suyu bulandırmak i...
31.12.2019 (0)
Muhittin Böcek’e Teşekkürler
Bugün gazetemizin manşetinde okuduğunuz üzere; Antalya Büyükşehir Belediyesi, Se...
17.12.2019 (0)
Siyasetin Sıcaklığı Karları Eritecek mi?
2019’u geride bırakmaya çeyrek ay kala ısınmaya başlayan Serik siyaseti Toroslar...
16.12.2019 (0)
Sağlık Turizmini Kaçırmayalım
Serik her açıdan sahip olduğu potansiyel açısından bize göre sağlık turizmi açıs...
13.12.2019 (0)
Sağlık Turizmini Kaçırmayalım
Serik her açıdan sahip olduğu potansiyel açısından bize göre sağlık turizmi açıs...
13.12.2019 (0)
Serik, Bu İşi Başaracak
Gazetemizin bugünkü manşeti olan, ‘1000 TL. Verecek Hayırsever Aranıyor’ başlıkl...
9.12.2019 (0)
1000 TL. Verecek Hayırsever Aranıyor
Serik Devlet Hastanesi’nin poliklinikler koridorları artık adım atılmayacak kada...
9.12.2019 (0)
Meclisten Notlar…
Serik Belediye Meclisi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Pazartesi günü yapıldı. ...
3.12.2019 (0)