Foto Galeri WebTV

17 Aralık 2019 Salı  18:23
Muhittin Böcek’e Teşekkürler
Bugün gazetemizin manşetinde okuduğunuz üzere; Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi’nde çalışmalara başladığını bildirdi. Bu Serik adına oldukça güzel bir gelişme.
 

QR Kodu
 

Bugün gazetemizin manşetinde okuduğunuz üzere; Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi’nde çalışmalara başladığını bildirdi. Bu Serik adına oldukça güzel bir gelişme. Öncelikle bu kararı aldığı için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ediyoruz.

Çünkü Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi çok uzun yıllardır Serik’in özlemle beklediği projelerden birisiydi. 22 Şubat 2019 tarihinde temeli atılan ve inşaatına başlanan Serik Kongre ve Kültür Merkezi'nin inşaatını yapan şirkete Mayıs ayında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen bir yazı ile projenin ikinci bir talimata kadar durdurulması istenmişti. O günden sonra ise biz konunun takipçisi olmuştuk. 12 Haziran 2019 tarihinde ise ‘Serik Cevap Bekliyor’ başlıklıköşe yazımızda konuyu dile getirerek; ‘Şimdi son 2-3 haftadır akıllarda birçok soru dolaşıyor. Acaba Serik Kültür Merkezi projesi tamamen iptal mi olacak? Acaba Serik Kültür Merkezi inşaatı devam edecek mi? Acaba Serik Kültür Merkezi ile ilgili plan değişikliği mi olacak? Yoksa şirket mi değişecek? Başkan Böcek ne yapacak? Millet İttifakını oluşturan CHP ve İYİ Parti Serik yönetimleri; Belediye Meclis Üyeleri ne düşünüyor ve ne yapacaklar?’ şeklinde giriş yapmış ve Serik gündemine taşımıştık.

Serik Sahip Çıktı

Serik kamuoyu da konuya ciddiyetle sahip çıkarak o günden sonra çeşitli girişimlerde bulunmuştu. Birçok kişi Başkan Böcek’e konuyu iletmeye çalıştığını bize bildirmişti. Siyasiler ve Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar konuya sahip çıkmıştı. Serik Doğru Yol Partisi eski İlçe Başkanlarından Avukat Rasim Demirkan bizi bizzat telefonla arayarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e konuyu anlattığını ve bu projenin devam etmesinin Serik için önemini vurguladığını söylemişti.

CHP’li Serik Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ali Karacan da Antalya Büyükşehir Belediyesi nezdinde konuyu takip edeceğini belirtmişti. Millet İttifakı Meclis Grup Sözcüsü Karacan bir önceki meclis toplantısında da, Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi’nin devam edeceğini açıklamıştı.

Biz bir kez daha projeye sahip çıkan tüm Serikli vatandaşlarımıza ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ediyor Serik kültür merkezi inşaatının bir an önce bitmesini temenni ediyoruz.

 
 

 

 

 

‘Yeni Normalde’ Normal Olmayan Şeyler
Serik Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı’nın yapıldığını gazetemizin ...
2.07.2020 (0)
Serik Siyaseti...
Serik Siyaset Kulisleri İçten İçe Kaynamaya Devam Ediyor…...
25.06.2020 (1)
Herkes Mutlu Olacak!!!
21 Haziran Pazar günü Serik’in sahilleri ile ilgili beklenen toplantı yapılacak....
18.06.2020 (0)
İyi Parti’de Önemli Kongre…
2018 genel seçimlerinde ise 20 binin üzerinde oy alan İyi Parti Serik İlçe Teşki...
18.06.2020 (0)
DP Serik’te Şahlanabilecek mi?
Serik’te Yaşar Emirdar’ın atamasının yapılması sonrasında DP tabanının heyecan...
15.06.2020 (0)
DİTAP’ta Yerinizi Alın
Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna tanıtımı yapılan Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) ile ...
11.06.2020 (0)
Çiftçi Her Günün Kahramanıdır
‘Çiftçi zor günün değil her günün kahramanıdır.’ Sloganı gerçekten bir hakkın t...
27.04.2020 (0)
Azrail’e Meydan Okumayın!
Tüm Dünya’yı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Corona Virüs Covid-19 Pandemisi i...
23.04.2020 (0)
Sadece Alkış ve Teşekkür Yeter (mi) ?
Önemli olan iyi günde 40 defa aradığımız!!! Doktorları, başhekimler, hastane ida...
2.04.2020 (0)
Gıda Üretim Üssü Serik
Koronavirüs olayı sonucu gıda maddelerine yönelik büyük talep patlaması gıda üre...
17.03.2020 (1)