Foto Galeri WebTV

9 Ocak 2020 Perşembe  17:53
Altın Harflerle Tarihe Geçtiler…
Serik Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi Genç Kız Voleybol Takımı, üst üste 5. kez Antalya Okul Sporları Genç Kızlar Voleybol Şampiyonu olarak altın harflerle tarihe geçti.
 

QR Kodu
 

Serik Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi Genç Kız Voleybol Takımı, üst üste 5. kez Antalya Okul Sporları Genç Kızlar Voleybol Şampiyonu olarak altın harflerle tarihe geçti.

Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi Genç Kız Voleybol Takımı, 2016 yılında başladığı Antalya Şampiyonluğu dizisinin; 2020 yılının 8 Ocak Çarşamba günü yayınlanan son bölümünde yine muhteşem bir finalle altın madalyaya ve şampiyonluk kupasını 5. kez uzandı.

Sanki hiç bitmeyecek bir pembe dizi rüyası gibi Yükseliş’in Genç Kızları 5 yıldır başarıdan başarıya koştular ve Çarşamba günü muhteşem bir başarı ile Serik ve Antalya tarihine altın harflerle yazıldılar.

Serik Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi Genç Kız Voleybol Takımı’nın Antalya Liseler Arası Voleybol İl Birinciliğinde son 5 yılda üst üste 5. kez şampiyon olması demek; karşımızda duran ete kemiğe bürünmüş somut hale gelmiş muhteşem bir başarı öyküsü demektir.

Herhangi bir spor dalında ya da herhangi bir yarışmada 5 yıl üst üste elde edilmiş bir şampiyonluk öyküsüne çok sık rastlanmaz. Yani bazıları belki küçümseyerek bakabilir ama bu bakış açısı tamamen yanlıştır. Elde edilen bir başarıyı periyodik olarak bırakın 5 defayı 1 ya da 2 kez bile tekrar etmek çok zordur.

Öncelikle bu başarıdan dolayı,Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık’ı, Yükseliş Anadolu Lisesi Okul Müdürü Halil Topçuoğlu’nu, Takım Koçu Beden Eğitimi Öğretmeni Özgür Demir’i, Yükseliş Koleji Beden Eğitimi Öğretmenlerini, okul idarecilerini, öğretmenleri, velileri tebrik ediyoruz. Tabii ki en önemlisi Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi Genç Kız Voleybol Takımı’nın genç kızlarını kutluyoruz.

Antalya’da 200’ün üzerindeki lisenin arasında Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi Genç Kız Voleybol Takımı’nın 2016 yılından bu yana üst üste tam 5 kez tekrarladığı istikrarlı şampiyonluklar her zaman kolay kolay elde edilebilecek sıradan bir başarı değil, tarihi bir rekorlar dizisidir.

Bu başarı önce Serik sonra da Yükseliş adına Antalya eğitim ve spor tarihine altın harflerle yazılmıştır. Yükseliş Eğitim Kurumları’nın geçen 14 yılda oluşturdukları ‘BAŞARI’ sistemi ve zinciri içerisine bir altın madalya daha katılmış, bir başarı çentiği daha atılmıştır.

Elde edilen bu muhteşem başarıdan dolayı Serik kamuoyu ve kendi adımıza, bir kez daha kendilerini kutluyor 2019-2020 Okul Sporları Genç Kızlar Voleybol Türkiye Birinciliğinde yollarının açık olmasını temenni ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 
 

 

 

 

Beton Zeminden Bölge Finallerine…
2019-2020 Okul Sporları Voleybol Antalya İl Birinciliğinde son 3 yıldır Serik’e ...
13.01.2020 (0)
Altın Harflerle Tarihe Geçtiler…
Serik Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi Genç Kız Voleybol Takımı, üst üste 5....
9.01.2020 (0)
Enver Aputkan Başardı!!!
Önemli olan Serik’in menfaatlerine hep birlikte sahip çıkmak ‘Suyu bulandırmak i...
31.12.2019 (0)
Muhittin Böcek’e Teşekkürler
Bugün gazetemizin manşetinde okuduğunuz üzere; Antalya Büyükşehir Belediyesi, Se...
17.12.2019 (0)
Siyasetin Sıcaklığı Karları Eritecek mi?
2019’u geride bırakmaya çeyrek ay kala ısınmaya başlayan Serik siyaseti Toroslar...
16.12.2019 (0)
Sağlık Turizmini Kaçırmayalım
Serik her açıdan sahip olduğu potansiyel açısından bize göre sağlık turizmi açıs...
13.12.2019 (0)
Sağlık Turizmini Kaçırmayalım
Serik her açıdan sahip olduğu potansiyel açısından bize göre sağlık turizmi açıs...
13.12.2019 (0)
Serik, Bu İşi Başaracak
Gazetemizin bugünkü manşeti olan, ‘1000 TL. Verecek Hayırsever Aranıyor’ başlıkl...
9.12.2019 (0)
1000 TL. Verecek Hayırsever Aranıyor
Serik Devlet Hastanesi’nin poliklinikler koridorları artık adım atılmayacak kada...
9.12.2019 (0)
Meclisten Notlar…
Serik Belediye Meclisi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Pazartesi günü yapıldı. ...
3.12.2019 (0)