Foto Galeri WebTV

13 Ocak 2020 Pazartesi  18:06
CHP Kongresinden Notlar…
Pazar günü yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Kongresi’ne partililerin ilgisi yüksek oldu.
 

QR Kodu
 

Pazar günü yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Kongresi’ne partililerin ilgisi yüksek oldu.

Kongrede hafta sonunda hayatını kaybeden eski CHP Milletvekili Dr. Arif Bulut ve Mustafa Taş’ın üzüntüleri katılımcıların tamamına yansımış bir hava vardı.

İl Başkanı Ahmet Kumbul ile birlikte CHP Antalya Milletvekilleri Baykal dışında tam kadro kongredeydi, Serikli CHP’liler kadar, Antalya merkezinden ve Antalya’nın diğer ilçelerinden CHP’liler de kongreye katıldılar.

Kongrenin yapıldığı Karalar Düğün Salonu’nun girişinde duvarlara adaylar tanıtım görsellerini astılar. Asılan pankartlar içinde partililer içinde en duygusal olanı ise İbrahim Demir’in astırdığı; geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden CHP’ye simge olmuş isimlerden Mustafa Taş’ın pankartı oldu.

Salonun içinden önce dışarısında sabah saat 09.00’dan itibaren büyük bir hareketlilik yaşandı. Başkan adaylı ve ekipleri kongreye gelen Milletvekillerini, partilileri ve konukları kapıda karşılamak için yarıştılar. Kurulan çay ocağında kongreye gelenler soğuk hava sıcak çaylarını yudumlarken

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer tarafından merhum Mustafa Taş’ın hatırasına kurulan tatlı tezgahında yapılan lokmalara dağıtıldı.

Yine Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Başkanlığı adaylarında Yusuf Dinç’in binanın dışına asılan ‘Tabanımıza Taahhütlümüzdür’ başlıklı pankartı da ilgi çekti. Karalar Düğün Salonu’nun içerisi tüm adayların afişleri e CHP bayrakları ile süslenmişti. Saat 12.30 sularında başlayan kongrenin açılışı CHP’li Serik Belediye Meclis Üyesi Fikret Güler tarafında yapıldı.

Divan Başkanlığını CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı’nın yaptığı kongrenin katipliğini yapanlardan birisi CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer’in danışmanı Ali Rıza Akkaş olurken, bir diğer ise eski CHP ilçe başkanı adaylarından Özay Ceyhan oldu. Divan Başkanı CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

CHP İlçe Başkanı adaylarının hangi sırayla konuşma yapacakları ise Divan Başkanı Arı tarafında çekilen kur ile belli oldu. Kurada ilk konuşma İbrahim Demir’in olurken, ikinci Abdullah Akbaba, üçüncü Yusuf Etli son olarak ise Yusuf Dinç’e sıra çıktı.

Dört sandığın kurulduğu seçimlerde ise Kası m ayında yapılan delege seçimlerinde seçilen ve doğal üye olan toplam 246 delegeden birisi dışında 245 delege oy kullandı.

Haber: Osman Türkçe

 
 

  Bu haberle ilgili 1 kişinin yorumu bulunmaktadır.

 

Unuttunuz sanırım,divan 4 kişiden oluştu, 3 arkadaşı yazmışsınız,ama divan başkan yardımcısını unutmuşsunuz.Haber geçerli olması için tam yazılması gerekir diye düşünüyorum.Saygılarımla.

EDİTÖRÜN NOTU
Demir: “Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi Olmuştur” başlıklı haberimizin üçüncü paragrafında "Divan Başkanlığını CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı’nın yaptığı kongrede, divan başkanı yardımcısı Turgay Acar, katipler ise Ali Rıza Akkaş ve Özay Ceyhan oldular. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrede mevcut ilçe başkanı Yusuf Etli açılış konuşmasını yaparak parti faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Daha sonra ise CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ve milletvekilleri konuşmalarını yaptılar." şeklinde yazılmıştır. Haberde bir eksiklik yoktur.
Turgay Acar - 14.01.2020 23:27:00
Uyarı: Web sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.AYYILDIZ TOROS GAZETESİ yorum içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan AYYILDIZ TOROS GAZETESİ veya www.ayyildizgazetesi.com sorumlu tutulamaz.

 

 

Bahar Önal, CHP Kadın Kolları Yönetiminde
CHP Kadın Kolları 14. Olağan Kurultayı'nda, Aylin Nazlıaka Kadın Kolları Genel B...
10.08.2020 (0)
Bodur: “Hedefimiz İyi’lerin İktidarı”
Kadir Bodur; “Bizim amacımız mevcut durumu korumak değil, partimizi iktidara taş...
13.07.2020 (0)
Bodur: “Peşkeş Çekildiğini Görüyoruz”
İyi Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur;“Son gelinen noktada görülüyor ki Serik...
9.07.2020 (0)
Delege ‘Kadir Bodur’ Dedi
İYİ Parti Serik İlçe Teşkilatı olağan kongresi yapıldı. Kongrede mevcut başkan K...
22.06.2020 (0)
Demir: “Denenmişleri Denemeyeceğiz”
İbrahim Demir; “Ben artık denenmişlerin denenmesini istemiyorum. Örgütün içinde...
18.06.2020 (0)
Bodur, Adaylığını Açıkladı
İYİ Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur, İYİ Parti Olağan Kongresinde yeniden a...
18.06.2020 (0)
Bodur: “Serik Halkının Aklıyla Dalga Geçilmiştir”
İyi Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur, Serik’in sahillerinde buluna Kadriye v...
20.02.2020 (0)
Günal, Başkan Yardımcısı Oldu
CHP Antalya İl Yönetim Kurlu Üyesi Serikli Mehmet Günal, belediyelerden sorumu b...
20.02.2020 (0)
Gençlik Kolları Başkanı Teke Oldu
Cumhuriyet Halk Partisi Serik Gençlik Kolu Başkanlık seçimi yapıldı. CHP Serik G...
20.02.2020 (0)
Hülya Başkanla Devam
CHP Serik İlçe Kadın Kolları Hülya Yedek başkanla yola devam dedi....
19.02.2020 (0)