Foto Galeri WebTV

13 Şubat 2020 Perşembe  18:08
Pırlantalı Baget ve Tektaş Yüzüklere Yoğun İlgi
SEVGİLİLER günü nedeniyle kuyum sektöründe ciddi hareketlenme yaşandı.
 

QR Kodu
 

SEVGİLİLER günü nedeniyle kuyum sektöründe ciddi hareketlenme yaşandı. Hediye seçiminde kuyumculuğun ilk akla gelen sektör olduğunu anlatan Antalya Kuyumcular Odası Başkanı Ali Çelik, en çok pırlantalı baget ve tektaş yüzüklerin tercih edildiğini söyledi.

Kuyumcular Odası Başkanı Çelik, Antalya'da toplam 450 kuyumcu olduğunu, bireysel olarak 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel kendi kampanyalarını oluşturduklarını kaydetti. Her bütçeye uygun hediye bulunabileceğini anlatan Çelik, zirkon taşlı, pırlanta görünümlü yüzüklerin 350 TL, tek taş pırlantanın 750 TL, baget yüzüklerin 800 TL, altın kolyelerin 250 TL ve bilekliklerin ise 750 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu söyledi.

SEVGİLİLER GÜNÜ HAREKETLİLİĞİ

Antalya'daki kuyum sektörüyle ilgili değerlendirmede bulunan Ali Çelik, turizmin etkisiyle ve düğün sezonu olan Mayıs ve Ekim ayları arasında hareketlilik yaşandığını belirtti. Anneler günü, yılbaşı ve sevgililer günü gibi özel günlerde kuyumculuk sektöründe ciddi bir hareketlenme yaşandığını belirten Çelik, sevgililer günü dolayısıyla satışların arttığını söyledi.

Önemli günlere özel kampanyaların olduğunu ve ürün çeşitliliğinin arttığını belirten Ali Çelik, büyük firmaların bu dönemde reklam verdiğini anlattı. Çelik, “Özel günlerde kuyumculuk ilk akla gelen sektördür. Ünlü pırlanta markalarının özellikle televizyon reklamlarında baget taşlı ürünleri göstermesi insanları bagete yöneltti. Artık genellikle pırlantalı baget yüzükler tercih ediliyor. Tektaşa ilgi hala devam ediyor. Beştaş ve elmas yüzük modellerine ise ilgi azaldı. Pırlantalı ürünlerde baget ve tektaş yüzükler, altında ise kolye ve bileklik tarzındaki ürünler tercih ediliyor" dedi.

İNTERNETTEKİ ÜRÜNLERE DİKKAT

İnternet ortamında altın, pırlanta gibi değerli ziynet eşyalarının satıldığını anlatan Ali Çelik, vatandaşlara uyarılarda bulundu. Çelik, “Her zaman olduğu gibi halkın yerli esnafı tercih etmesini öneriyoruz. Vatandaşların altın, pırlanta ve bilezik gibi ürünleri aldıkları yerleri görmesini istiyoruz. İnternet üzerinden yapılan bazı alışverişler ne yazık ki sahtekarlıkla sonuçlanabiliyor. Pırlantanın rengi, kalitesi çok farklıdır. Özelliği ve karatı çok önemlidir. Bu nedenle rastgele internet üzerinden özellikle kuyumculuk sektöründe alışveriş yapmalarını tavsiye etmiyorum. Tanıdıkları, bildikleri kuyumculardan alışveriş yapsınlar" diye konuştu.

ÇEYREK ALTIN 510 TL

Son dönemdeki altındaki artışa dikkat çeken Ali Çelik, külçe altının gramı 305 TL, çeyrek altın 510 TL, yarım altın 1020 TL, cumhuriyet altını 2085 TL ve 22 ayar bileziğin gramının 297 TL olduğunu söyledi. Çelik, “En güvenilir liman altındır. Uluslararası piyasada da bu durum geçerlidir. Dünyada olan savaş ve ekonomik krizler altın fiyatlarının yükselmesine sebep oluyor. Uluslararası işlem gören altının ons fiyatı 1400'den 1580'e yükseldi. Halk genellikle bankalarda altın hesaplarına yöneldi. Bu dönemde de bankalardaki altın hesaplarında artış olduğu söyleniyor" dedi.

ÇEYREK GÖRÜNÜMLÜ 22 AYAR GRAM ALTIN

Birikim yapmak isteyenlerin genellikle gram ve çeyrek altın tercih ettiğini vurgulayan Ali Çelik, “Çeyrek altının çok yüksek olması sebebiyle düğünlerdeki takı tercihi değişti. Artık genellikle çeyrek görünümlü gram 22 ayar altınların satışı arttı. Çeyrek altın 1.70 gramdan oluşuyor fakat çeyrek görünümlü gram 22 ayar altın 1 gramdan oluşuyor" diye konuştu. DHA

 
 

 

 

 

Serikli Futbolcularından Örnek Davranış
Serikli Futbolcularından Örnek Davranış...
30.03.2020 (0)
Hükümet Konağı Tapusu Alındı
Yeni Serik Hükümet Konağı’nın yapılması planlanan arsanın tapusu alındı....
30.03.2020 (0)
Serik’e Vefa
Serik Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu vatandaşların ihtiyaçlarını gideriyo...
30.03.2020 (0)
Gitarlı Korona Önlemi
Serik ilçesinde bir müzik markette koronavirüse (Covid-19) karşı sosyal mesafeyi...
30.03.2020 (0)
Karpuz Üreticisinde Fiyat Endişesi
Serik ilçesinde erkenci karpuz üreticileri koronavirüs nedeniyle pazar sıkıntısı...
30.03.2020 (0)
Serik'te Cadde Ve Sokaklar Dezenfekte Edildi
Serik ilçesinde cadde ve sokaklar deterjanlı suyla yıkandı....
30.03.2020 (0)
Soysal, Hürriyet’te Çalık’a Yer Verdi
Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Soysal köşesinde Ramazan Çalık’ın...
30.03.2020 (0)
Duayen Turizmci Yaşamını Yitirdi
Serik ilçesinde yaklaşık 30 yıldır turizme hizmet veren ve son olarak BETUYAB'da...
30.03.2020 (0)
Ticari Taksilere Tek- Çift Plaka Sınırlaması
29 Mart 2020 tarihli yeni kararına göre, plakasının son hanesi tek ve çift rakam...
30.03.2020 (0)
Akıncı: Reel Sektör Krizde
ANTALYA Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Akın Ak...
30.03.2020 (0)