Foto Galeri WebTV

24 Şubat 2020 Pazartesi  10:56
Serik’ten Geleceğe Miras
Serik Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından çekilen Iklığ Ustası Emin Kök filmi Türkiye geneli ilk 11 eser arasına girdi. Bu eserle Serik geleceğe kültürel bir miras bırakmış oldu.
 

QR Kodu
 

Serik Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından çekilen Iklığ Ustası Emin Kök filmi Türkiye geneli ilk 11 eser arasına girdi. Bu eserle Serik geleceğe kültürel bir miras bırakmış oldu.

İyi Uygulama Örnekleri Kapsamında Iklığ Sazı konulu çalışma ile Türkiye Geneli İlk 11 eser arasına girmeye hak kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İyi Uygulama Örnekleri projesinde Serik Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından çekilen; Kabak Kemane (Iklığ Sazı) dalında yerel sanatçı Emin Kök’ün hayat hikayesini anlatan belgesel film Türkiye geneli dereceye giren 11 eser arasında yer aldı.

Serik Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fahrettin Canlı Türkiye genelinde barı sağlayan proje ile ilgili şu bilgileri verdi; “Serik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzce; Türk Halk Müziği Seviye-I Kursu öğrencilerimizden oluşan Türk Halk Müziği Koromuzun konserine Iklığ Sazı’nın yaşayan son temsilcisi Emin Kök’ü evinde ziyaret edip konsere davet ederek koromuz ve halkımızla buluşturduk. Bakanlığın düzenlemiş olduğu İyi Uygulama Örnekleri kapsamında Kabak Kemane (Iklığ Sazı)dalında yerel sanatçı Emin Kök’ün hayat hikayesini anlatan belgesel filmimiz, ilde bulunan 19 Halk Eğitimi Müdürlüğü arasında 1. olmuş ve Milli Eğitim Bakanlığınca Türkiye genelinde yapılan yarışmada derece yaparak yayınlanması uygun görülen ilk 11 eser arasına girmiştir. Bize bu gururu yaşattığı için Emin Kök, İsmail Tunç ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.”

128 uygulama örneği

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, bu yıl üçüncüsü yapılan çalışmaya tüm kurumlardan toplam 128 iyi uygulama örneği gönderildiğini belirterek şu bilgileri veriyor; "Genel Müdürlük Seçim Komisyonu" tarafından belirlenen kriterler göz önünde bulundurularak tüm örnekler incelemiş ve 11 tanesi yayınlanmaya başlamıştır. "Hayat Boyu Öğrenmede İyi Uygulama Örnekleri" çalışmasına seçilen halk eğitimi merkezleri müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenleri ile çalışmada emeği geçen kursiyer ve usta öğreticilerine teşekkürlerimizi sunar başarılarınızın devamını dileriz.”

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İyi Uygulama Örnekleri" başlığı altında Genel Müdürlük web sayfasında (http://hbogm.meb.gov.tr/iuo/) yayınlanıyor.

Haber: Osman Türkçe


 
 

 

 

 

Serikli Futbolcularından Örnek Davranış
Serikli Futbolcularından Örnek Davranış...
30.03.2020 (0)
Hükümet Konağı Tapusu Alındı
Yeni Serik Hükümet Konağı’nın yapılması planlanan arsanın tapusu alındı....
30.03.2020 (0)
Serik’e Vefa
Serik Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu vatandaşların ihtiyaçlarını gideriyo...
30.03.2020 (0)
Gitarlı Korona Önlemi
Serik ilçesinde bir müzik markette koronavirüse (Covid-19) karşı sosyal mesafeyi...
30.03.2020 (0)
Karpuz Üreticisinde Fiyat Endişesi
Serik ilçesinde erkenci karpuz üreticileri koronavirüs nedeniyle pazar sıkıntısı...
30.03.2020 (0)
Serik'te Cadde Ve Sokaklar Dezenfekte Edildi
Serik ilçesinde cadde ve sokaklar deterjanlı suyla yıkandı....
30.03.2020 (0)
Soysal, Hürriyet’te Çalık’a Yer Verdi
Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Soysal köşesinde Ramazan Çalık’ın...
30.03.2020 (0)
Duayen Turizmci Yaşamını Yitirdi
Serik ilçesinde yaklaşık 30 yıldır turizme hizmet veren ve son olarak BETUYAB'da...
30.03.2020 (0)
Ticari Taksilere Tek- Çift Plaka Sınırlaması
29 Mart 2020 tarihli yeni kararına göre, plakasının son hanesi tek ve çift rakam...
30.03.2020 (0)
Akıncı: Reel Sektör Krizde
ANTALYA Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Akın Ak...
30.03.2020 (0)