Foto Galeri WebTV

24 Şubat 2020 Pazartesi  17:49
Ücretsiz Glutensiz Gıda Yardımı Yüz Güldürdü
Antalya Büyükşehir Belediyesi, sadece glutensiz gıda tüketmek zorunda olan çölyak hastaları için son derece önemli bir hizmete imza attı.
 

QR Kodu
 

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çölyak hastalarına duyarsız kalmadı. Ömür boyu glutensiz gıdalarla beslenmek zorunda olan çölyak hastalarının sesine kulak veren Büyükşehir Belediyesi, glutensiz un, makarna ve bisküviden oluşan gıda yardımını sahiplerine ücretsiz ulaştırmaya başladı. Paketlerini teslim alan vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sadece glutensiz gıda tüketmek zorunda olan çölyak hastaları için son derece önemli bir hizmete imza attı. Büyükşehir Belediyesi, ömür boyu glutensiz gıdalarla beslenmek zorunda olan ancak bu ürünlerin maliyetinin yüksek olması nedeniyle temin etmekte zorlanan vatandaşlara ücretsiz glutensiz gıda desteği sağlıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Aşevi'nde hazırlanan glutensiz un, makarna ve bisküviden oluşan gıda paketleri, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personeli tarafından başvuruda bulunan ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim ediliyor.

GLUTENSİZ GIDALAR ÇOK PAHALI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında glutensiz gıda yardımı paketini teslim alan Nebile Kocabaş'a, 2008 yılında çölyak teşhisi konuldu. Hastalığının ne olduğunu bilmediği günlerde yanlış beslenmeden dolayı 48 kiloya kadar düştüğünü belirten Kocabaş, “Hiç duymadığım bir hastalıktı. Doktor bana 'Ömür boyu diyet yapacaksın' dedi. Bana verdiği listede market gıdalarının hepsi yasaktı. Glutensiz gıdalar da çok pahalıydı. O zaman eşim çalışıyordu, ben çalışıyordum alabiliyorduk. Ama 1.5 yıl önce eşimi kaybettim glutensiz malzemelere ulaşmak artık daha zor" dedi.

ÇOCUKLAR ADINA SEVİNDİRİCİ

Haberlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin glutensiz gıda yardımı yapacağını duyunca başvuruda bulunduğunu söyleyen Kocabaş, kendisinden çok çölyak hastası çocuklar için mutlu olduğunu söyledi. “Bizim gıdalarımız gerçekten çok pahalı" diyen Kocabaş, şunları söyledi: “Markete gittiğinizde büyükler nefsine hakim olabilir ama bir çocuğa 'Bunu alma' diyemezsin. Antalya Büyükşehir Belediyemize çölyak hastalarını düşündüğü ve böyle bir projeyi hayata geçirdiği için çok teşekkür ederim."

EKMEĞİNİ KENDİSİ YAPACAK

Dilek Sarı da Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin gıda yardımından yararlanıyor. “Çölyak hastası olduğumu öğrendiğimde aç kalacağım diye çok korktum" diyen Sarı, Büyükşehir Belediyesi'nin gıda yardımı paketinde yer alan glutensiz un ile ekmeğini bundan sonra kendisinin yapacağını söyledi.

ENES'TEN MUHİTTİN AMCASINA TEŞEKKÜR

8 yaşındaki oğlu Enes'e 4 yaşındayken çölyak teşhisi konulan Şennur Avcıkol ise oğlu için glutensiz gıda bulmakta çok zorlandıklarını belirterek Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin son derece önemli bir çalışma yaptığını söyledi. Büyükşehir'in yardım paketinde bulunan glutensiz bisküvinin tadına bakan Enes ise “Muhittin Amca'ya teşekkür ederim" diyerek mutluluğunu dile getirdi.

'TALEPLERE DUYARSIZ KALMADIK'

Antalya'da dertlere derman olmak sözüyle göreve geldiğini hatırlatan Başkan Muhittin Böcek, “Zor durumdaki vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Çölyak gibi bir ömür boyu özel beslenme gerektiren hastalarımızın sesine de duyarsız kalamazdık. Glutensiz gıda yardımı taleplerini değerlendirerek harekete geçtik ve maliyeti son derece yüksek olan bu gıdaların bir bölümünü belediye olarak ücretsiz karşılama kararı aldık. Bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını karşılama yönündeki çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE

Hizmetten yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi çölyak hastalarının Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na sağlık raporu ile başvuru yapması gerekiyor. Glutensiz gıda yardımı hakkında bilgi almak isteyenler ise Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nda görevli sosyal servis uzmanlarına 249 54 28 numaralı telefondan ulaşabilir. DHA

 
 

 

 

 

Serikli Futbolcularından Örnek Davranış
Serikli Futbolcularından Örnek Davranış...
30.03.2020 (0)
Hükümet Konağı Tapusu Alındı
Yeni Serik Hükümet Konağı’nın yapılması planlanan arsanın tapusu alındı....
30.03.2020 (0)
Serik’e Vefa
Serik Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu vatandaşların ihtiyaçlarını gideriyo...
30.03.2020 (0)
Gitarlı Korona Önlemi
Serik ilçesinde bir müzik markette koronavirüse (Covid-19) karşı sosyal mesafeyi...
30.03.2020 (0)
Karpuz Üreticisinde Fiyat Endişesi
Serik ilçesinde erkenci karpuz üreticileri koronavirüs nedeniyle pazar sıkıntısı...
30.03.2020 (0)
Serik'te Cadde Ve Sokaklar Dezenfekte Edildi
Serik ilçesinde cadde ve sokaklar deterjanlı suyla yıkandı....
30.03.2020 (0)
Soysal, Hürriyet’te Çalık’a Yer Verdi
Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Soysal köşesinde Ramazan Çalık’ın...
30.03.2020 (0)
Duayen Turizmci Yaşamını Yitirdi
Serik ilçesinde yaklaşık 30 yıldır turizme hizmet veren ve son olarak BETUYAB'da...
30.03.2020 (0)
Ticari Taksilere Tek- Çift Plaka Sınırlaması
29 Mart 2020 tarihli yeni kararına göre, plakasının son hanesi tek ve çift rakam...
30.03.2020 (0)
Akıncı: Reel Sektör Krizde
ANTALYA Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Akın Ak...
30.03.2020 (0)