Foto Galeri WebTV

25 Şubat 2020 Salı  18:20
Süper Lüks Yatın Tasarımına Uluslararası İki Ödül
DÜNYANIN en önemli süper lüks yat yapım merkezlerinden Antalya Serbest Bölge'deki bir firmanın 46.85 metrelik süper lüks yat projesi, uluslararası iki ödül aldı.
 

QR Kodu
 

DÜNYANIN en önemli süper lüks yat yapım merkezlerinden Antalya Serbest Bölge'deki bir firmanın 46.85 metrelik süper lüks yat projesi, uluslararası iki ödül aldı.

Antalya'da bir yat yapım firması, 46.85 metre uzunluğunda olacak hybrid yatın çizim ve altyapı projesini geçen yıl tamamladı. Üretim aşamasına hazırlanan firma, 'XSR 155' adı verilen ultra süper lüks yatın projesiyle, 2019 yılında A'Design Awards Platinum ödülünü aldı. Firma, aynı projeyle bu yıl da dünyanın en prestijli ödüllerinden 2020 German Design Awards Winner ödülünü kazandı.

Sarp Yachts Genel Müdürü Emre Sandan, XSR serisinden 26 metrelik XSR 85'in de bir yıl önce benzer uluslararası ödüller aldığını belirterek, şu anda bu yattan üç adet üretim halinde olduğunu, ilkinin ağustos ayında denize indirilmesinin planlandığını açıkladı. Aynı seriden aynı özelliklere sahip 46 metrelik XSR 155'in ise proje aşamasında olduğunu aktaran Sandan, konseptin, ferah iç hacmi, konforu ve sessizliğiyle yat sahibine stilinden ödün vermeyen mükemmel bir uyum sunduğunu kaydetti. Emre Sandan, sipariş gelmesi durumunda bu yatın üretimine başlanacağını söyledi.

2029 German Design Awards Winner'ın dünyaca ünlü birçok otomobil şirketi ve bütün tasarım dünyasının da almak için büyük çaba gösterdiği prestijli bir ödül olduğunu belirten Sandan, bu ödülü Antalya'ya getirmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Sandan, "Proje aşamasındaki XSR 155, 2019 A'Design Awards Platinum ve 2020 German Design Awards Winner ödüllerini kazanarak, firmamızın yenilikçi ve doğa dostu tavrını bir kez daha gözler önüne seriyor" dedi.

'SAHİBİNE RAHATLIK VE ESNEKLİK SUNACAK'

Tasarımda ana unsurun, konseptin tamamını çevreleyen camlar olduğunu belirten Sandan, "Eşsiz üst gövde tasarımı ve tüm gövdeyi çevreleyen camlar, kapalı alanı, dış alan ve ışıkla bütünleştirerek yat sahibine daha iyi görüş için doğal gün ışığından faydalanma olanağı sunuyor. Ayrıca, bütünüyle camla çevrelenmiş yaşam alanı, geniş ferah dış tasarımı yat sahibine rahatlık ve esneklik sunmayı amaçlıyor. Sofistike çizgileri ve cam mimarisi XSR 155'i, 500 GT altındaki diğer tüm süper yatlara karşı ayrıcalıklı hale getiriyor" diye konuştu.

Süper lüks yatın genel özellikleri ve hybrid teknolojisi hakkında da bilgi veren Sandan, şunları söyledi:"Hybrid teknolojide ise lityum iyon piller kullanılıyor. Yat normal yakıtla yol alırken ve jeneratör çalıştığı sırada, lityum iyon pili de şarj ediyor. Pilde depolanan enerjiyle de yat ayrıca 4-5 saatlik, yani yaklaşık 50 mil daha yol yapabiliyor. Yatın özellikleri, azami hız 16 deniz mili, 60 bin litre yakıt kapasitesi, 9'u mürettebat toplam 19 kişilik, çelik gövde ve kompozit üst yapıdan oluşuyor. Serinin diğer tüm yatları gibi, tasarımın hybrid sevk sistemi ile üretilecek olması gürültü, titreşim ve emisyondan kaçınma imkanı sağlıyor." DHA

 
 

 

 

 

Serik, Göreve Hazır
22 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi...
2.04.2020 (0)
Yıldırım: “Sonuna Kadar Destek Olacağız
Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyerek başlattığı Milli Da...
2.04.2020 (0)
Erdoğan: “Tam Destek Veriyoruz”
Erdal Erdoğan; “Memur-Sen Ailesi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ‘Mil...
2.04.2020 (0)
“Gün, Birlik Ve Beraberlik Günüdür”
Coşkun; “Birleşirsek çok oluruz ayrılırsak yok oluruz sözünü unutmayalım. Birlik...
2.04.2020 (0)
Demir: ‘Çilek Üreticileri Perişan’
CHP Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir, çilek üreticilerinin ürünlerinin ellerinde...
2.04.2020 (0)
Demirkan: “Hepimize Huzur Verecek”
Avukat Rasim Demirkan; “Eğer bu önerimizi hayata geçirebilir ve neticelendirebil...
2.04.2020 (0)
Antalya'da Üretim Sorunsuz Devam Ediyor
Karaloğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli koordinesinde Dışişleri Bakan...
2.04.2020 (0)
Taksiciler Şehirler Arası Seyahat Başlattı
Başka bir ile seyahat valilik iznine bağlanınca ve bu nedenle otobüs seferleri d...
2.04.2020 (0)
TURMEPA'dan Evde 'Online' Eğitim
TURMEPA Deniz Temiz Derneği, koronavirüs salgını eğitimleri uzaktan ve sosyal me...
2.04.2020 (0)
Koronavirüs Günlerinde Lens Takmayın
GÖZ Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Deniz Turgut Çoban: ''Bu dönemde lens kullanmay...
2.04.2020 (0)