Foto Galeri WebTV

25 Mart 2020 Çarşamba  18:20
Vali Karaloğlu: Lütfen Evinizde Kalın
Vali Münir Karaloğlu, koronavirüs nedeniyle yeni bir çağrıda daha bulundu.
 

QR Kodu
 

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, tüm Antalyalılara zaruri bir iş yoksa evlerinde kalma çağrısında bulunarak, 65 yaş üstü yalnız yaşayan ve kronik hastalığı bulunanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerinin hazır olduğunu açıkladı. Karaloğlu, acikkapi.gov.tr üzerinden de birçok işin dijital platform üzerinden takip edilebileceğini söyledi.

Vali Münir Karaloğlu, koronavirüs nedeniyle yeni bir çağrıda daha bulundu. “Sevgili Antalyalılar, sevgili hemşehrilerimiz" diyerek Antalyalılara seslenen Vali Karaloğlu, “Bildiğiniz gibi bütün dünyanın mücadele ettiği yeni tip koronvirüsle ilgili ülkemizde ve Antalya'mızda da ciddi bir mücadele devam etmekte. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yayınladığı genelgeler, İçişleri ve Sağlık Bakanlığı'mızın genelgeleri ve Sağlık Bakanlığı'nda oluşturulan Bilim Kurulu'nun tavsiyelerini harfiyen uyguluyoruz, uygulamaya da devam edeceğiz" dedi.

Sadece devlet olarak alınan tedbirlerin yetmeyeceğine dikkati çeken Vali Karaloğlu, vatandaşlardan da devletin aldığı tedbirlere destek ve yardımcı olmaları gerektiğini söyledi. Günlerdir 'Evde Kal Antalya, Evde Kal Türkiye' diye çağrı yaptıklarını belirten Karaloğlu, “Eğer zaruri işiniz yoksa lütfen evinizde kalın. E-devlet ve acikkapı.gov.tr üzerinden artık evinizden çıkmadan birçok işinizi dijital platformlar üzerinden de takip edebilirsiniz" diye konuştu.

65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmalarıyla ilgili bazı kısıtlamalar getirildiğini hatırlatan Karaloğlu, “Bu tamamen en büyük risk grubunu oluşturan vatandaşlarımızı koruma gayesiyle alınmış bir karardır. Ama devletimiz 81 ilde ve Antalya'mızda Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturarak, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen çağrılar dolayısıyla evinde yalnız yaşayan ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere ekiplerimiz hazır. Bu ekipler vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyor ve karşılamaya devam edecek" dedi.

Vali Karaloğlu, çağrısında Antalyalılara şöyle seslendi:“Sevgili Antalyalılar daha az hareket, daha az temas, daha çok hijyenle inşallah biz bu problemin üzerinden geliriz. Biz millet olarak geçmişte birçok badireyi dayanışma ve yardımlaşarak aştığımız gibi bu virüsü de Allah'ın izniyle yeneceğiz. Evde kal Antalya, sağlıkla kal Antalya." DHA

 
 

 

 

 

Serik, Göreve Hazır
22 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi...
2.04.2020 (0)
Yıldırım: “Sonuna Kadar Destek Olacağız
Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyerek başlattığı Milli Da...
2.04.2020 (0)
Erdoğan: “Tam Destek Veriyoruz”
Erdal Erdoğan; “Memur-Sen Ailesi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ‘Mil...
2.04.2020 (0)
“Gün, Birlik Ve Beraberlik Günüdür”
Coşkun; “Birleşirsek çok oluruz ayrılırsak yok oluruz sözünü unutmayalım. Birlik...
2.04.2020 (0)
Demir: ‘Çilek Üreticileri Perişan’
CHP Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir, çilek üreticilerinin ürünlerinin ellerinde...
2.04.2020 (0)
Demirkan: “Hepimize Huzur Verecek”
Avukat Rasim Demirkan; “Eğer bu önerimizi hayata geçirebilir ve neticelendirebil...
2.04.2020 (0)
Antalya'da Üretim Sorunsuz Devam Ediyor
Karaloğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli koordinesinde Dışişleri Bakan...
2.04.2020 (0)
Taksiciler Şehirler Arası Seyahat Başlattı
Başka bir ile seyahat valilik iznine bağlanınca ve bu nedenle otobüs seferleri d...
2.04.2020 (0)
TURMEPA'dan Evde 'Online' Eğitim
TURMEPA Deniz Temiz Derneği, koronavirüs salgını eğitimleri uzaktan ve sosyal me...
2.04.2020 (0)
Koronavirüs Günlerinde Lens Takmayın
GÖZ Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Deniz Turgut Çoban: ''Bu dönemde lens kullanmay...
2.04.2020 (0)