Foto Galeri WebTV

23 Nisan 2020 Perşembe  18:20
Azrail’e Meydan Okumayın!
Tüm Dünya’yı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Corona Virüs Covid-19 Pandemisi ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti ve Sağlık Bakanlığı her türlü önlemi alıyor.
 

QR Kodu
 

Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Yusuf Kara uyarıyor; “Azrail’e meydan okumayın. Evlerde kalarak çok sıkılmış olabilirsiniz ama sıkılacak bir canınızın olması, hiç canınızın olmamasından iyidir. Hatta evde televizyon izlemek, hastanede yoğun bakımın tavanını izlemekten çok daha iyidir.”

Tüm Dünya’yı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Corona Virüs Covid-19 Pandemisi ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti ve Sağlık Bakanlığı her türlü önlemi alıyor. Hekimlerimiz, hemşirelerimiz, hasta bakıcılarımız, hastane temizlik personeli kısacası tüm sağlık çalışanları virüs ile göğüs göğüse savaşıyorlar. İşte bu sebeple cephede hayati risk alarak savaşan sağlık çalışanlarımızın söyledikleri de bizim için çok önemli.

Antalya’nın pandemi hastanelerinden birisi olan ve haftalardır Serikli hastalar için mücadele veren Serik Devlet Hastanesi’nin Başhekimi Uzman Doktor Yusuf Kara Serikli vatandaşları ısrarla uyararak, ‘Azrail’e meydan okumayın. Sizlere söylenen uyarıları dikkate alın.’ Diyor.

Dr. Kara, özellikle bu virüs salgınının ‘Şaka olmadığının altını çizerek, ‘Evde kalın hem kendinizi hem sevdiklerinizi koruyun. Dışarı çıkmak zorunda olanlar, çarşıda olanlar, çalışanlar mutlaka maske taksın. El temizliğini ihmal etmesin, sosyal mesafeyi korusun’ diyor.

“Bu basit bir nezle ya da grip değil”

İzolasyon, Sosyal Mesafe, Temas, Hijyen ve Maske 5'lisinin olmazsa olmaz olduğunu belirten Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Yusuf Kara; ‘Evlerde kalarak çok sıkılmış olabilirsiniz ama sıkılacak bir canınızın olması, hiç canınızın olmamasından iyidir. Hatta evde televizyon izlemek, hastanede yoğun bakımın tavanını izlemekten çok daha iyidir.’ Diyor ve ekliyor; ‘Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'nın son açıkladığı rakamlarla Türkiye’de vaka sayısı 100 bine ulaştı. Ülkemizin her şehrinde olan bu hastalık ilimizde olduğu gibi ilçemizde de var. Bu sebeple sağda solda, çarşıda pazarda işimiz yoksa boş boş gezmeyelim. İşimiz varsa da maskesiz dolaşmayalım. Bu basit bir nezle ya da grip değil. Lütfen hepimiz kurallara uyarak en kısa sürede sağlıklı ve güzel günlere ulaşabilelim.’ Diyor…

Yani Sayın Başhekim daha ne desin? Lütfen biraz dikkat biraz sabır gösterelim, kurallara uyalım.

Serik Devlet Hastanesi’nde çalışan sağlık görevlileri, aile hekimleri, diş hekimler, eczacılar, Serik’teki diğer tüm sağlık görevlileri ve hastalığa karşı mücadele veren tüm kamu ve özel sektör çalışanları bizler için, sizler için, hepimiz için mücadele ediyorlar. Lütfen Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Yusuf Kara’nın söylediklerini ciddiye alın.

 
 

 

 

 

Çiftçi Her Günün Kahramanıdır
‘Çiftçi zor günün değil her günün kahramanıdır.’ Sloganı gerçekten bir hakkın t...
27.04.2020 (0)
Azrail’e Meydan Okumayın!
Tüm Dünya’yı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Corona Virüs Covid-19 Pandemisi i...
23.04.2020 (0)
Sadece Alkış ve Teşekkür Yeter (mi) ?
Önemli olan iyi günde 40 defa aradığımız!!! Doktorları, başhekimler, hastane ida...
2.04.2020 (0)
Gıda Üretim Üssü Serik
Koronavirüs olayı sonucu gıda maddelerine yönelik büyük talep patlaması gıda üre...
17.03.2020 (1)
Hep Birlikte…
Hep birlikte, birlik ve beraberlik içinde bilinçli bir şekilde ülke olarak bu so...
16.03.2020 (0)
Hem ‘Hal’i Hem ‘OSB’yi İstiyoruz
Serik’e kurulması planlananSerik Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışmalar d...
7.02.2020 (0)
OSB Serik’in Geleceği İçin Önemli
2019’da gündeme getirdiğimiz ve oldukça güzel bir çalışma ile yola koyulan Serik...
29.01.2020 (0)
Depreme Hazır mıyız?
Depremlere ve Afetlere Hazırlıklı mıyız? ...
27.01.2020 (0)
Beton Zeminden Bölge Finallerine…
2019-2020 Okul Sporları Voleybol Antalya İl Birinciliğinde son 3 yıldır Serik’e ...
13.01.2020 (0)
Altın Harflerle Tarihe Geçtiler…
Serik Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi Genç Kız Voleybol Takımı, üst üste 5....
9.01.2020 (0)