Foto Galeri WebTV

28 Mayıs 2020 Perşembe  18:09
Kanal Korkuteli Açıldı
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’in seçim vaatleri arasında yer alan Kanal Korkuteli Projesi, 99 gün gibi kısa bir zaman dilimi içinde tamamlanarak hizmete açıldı.
 

QR Kodu
 

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’in seçim vaatleri arasında yer alan Kanal Korkuteli Projesi, 99 gün gibi kısa bir zaman dilimi içinde tamamlanarak hizmete açıldı.

Resmi açılış yapılmamasına rağmen Kanal Korkuteli Projesi’nin hizmete açılması esnasında; MHP Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun, MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar ve ilçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya Büyükşehir ve Korkuteli Belediye Meclis üyeleri, basın mensupları ve vatandaşlar hzır bulundular.

Sosyal mesafe ve maske uyarısı

Projenin hizmete açılması öncesinde toplanan vatandaşlara seslenen Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, içinde bulunduğumuz süreç sebebiyle, bunun resmi bir açılış olmadığının altını çizerek, öncelikle vatandaşların sosyal mesafeye uymaları ve maske takmaları konusunda uyarılarda bulundu. Başkan İşlek, daha sonra orada bulunan protokol üyelerine kısa birer konuşma yapmaları için söz verdi.

Sancaktar, "Ayağı yere basan proje"

İlk olarak söz alan Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar; "Bu akşam burada Korkuteli'mizin ufkunu açan, ayağı yere basan en güzel projelerinden bir tanesi Kanal Korkuteli, Korkutelililerle buluşuyor. Bizim Cumhur İttifakı olarak vermiş olduğumuz seçim beyannamesinde bulunan yatırımlardan bir tanesi olan Kanal Korkuteli'ni, içinde bulunduğumuz bu zor dönemde başarıyla tamamlayan Ömer Başkanı ben buradan bir kez daha kutluyorum. Hiç dur durak bilmeden projeyi hızla tamamladı ve bizlere sundu." dedi.

Yapılmışev, "Onurlu bir projenin açılışındayız"

MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev; "Onurlu bir proje Kanal Korkuteli'nin açılışındayız. Bu projeyi ilçemize kazandırdığı için Belediye Başkanımız Ömer İşlek beyefendiye şahsım ve teşkilatım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Halen devam etmekte olan Seyirpark ve Kapalı Hayvan Pazarı projeleri ve tamamlanmış projeler içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Burada bulunan Korkuteli halkına çok teşekkür ediyorum." dedi.

Durgun, "coronaya rağmen, 99 günde tamamlandı"

MHP Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun, "Yerel seçimlerden önce, Ömer Başkanın seçim vaatleri içerisinde yer alan Kanal Korkuteli projesini, Coronavirüs günlerine rağmen 99 gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak, yaz sezonu başlamasıyla birlikte Korkutelili hemşerilerimizin kullanımına açmasından dolayı, hepinizin huzurunda kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu projede benim dikkatimi çeken en önemli şey, Ömer Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Yörüklerle ilgili bir sözünü öne çıkarmış. Orada diyor ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk; "Toroslarda Yörük Çadırı olduğu ve bu çadırlarda duman tüttüğü müddetçe yüce Türk milletine bir şey olmaz" diyor. Kanal Korkuteli Yörük-Türkmen konseptine ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözündeki konsepte uygun yapılmış. Atatürk bu sözü 9 Mart 1935 tarihinde bizzat Antalya ilimizde söylemiştir. Bu açıdan çok önemlidir." dedi.

Çimşit, "Korkuteli, Antalya’nın parlayan yıldızı oluyor"

Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ise konuşmasında şunları söyledi; "Bugün ilçe olarak büyük bir projenin açılışının mutluluğunu yaşıyoruz. Bu devasa projeyi ilçemize kazandıran Belediye Başkanımıza ve ekibine, sizler adına ben yürekten teşekkür ediyorum. Bizler daha düne kadar komşu il ve ilçelerimizdeki yatırımları takip ediyor, gıpta ile bakıyorduk. Ama bugünden sonra eminim ki Korkuteli'miz, Antalya'mızın ve bölgemizin parlayan yıldızı olmaya başlıyor. Bundan sonrasında da bir cazibe ve çekim merkezi olacaktır. Daha düne kadar, ilçemizde ailemizle gidebileceğimiz sosyal alan yok diyorduk. Ama son dönemde yapılan 1071 Alparslan Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, Altuncan Hatun Kadın Merkezi ve Kanal Korkuteli projeleri ve devam etmekte olan Hayvan Pazarı, Seyirpark ile beraber, artık Korkutelili olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu heyecanı bizimle paylaşan siz değerli vatandaşlarımıza ve misafirlerimize ben hayırlı olsun diyorum. Başkan beyin "Az laf, çok iş" söylemi, bu projede karşılığını buluyor. Ben, çok kısa bir sürede ilçemizi böylesi güzel bir proje ile buluşturan Ömer Başkana, çok teşekkür ediyorum"

"Korkuteli’nden gidilmeyecek, Korkuteli’ne gelinecek"

Proje ile ilgili olarak konuşan Belediye Başkanı Ömer İşlek, "Sanırım, bugünden itibaren, başta Antalya olmak üzere, çevre il ve ilçelerde; Korkuteli'ne gitmek konuşulmaya başlanacak. Korkuteli, gidilen yer değil, gelinen yer olacak. Önümüzdeki kalan 4 yılda, daha 1. yılımızı 1 ay geçtik, bu ve buna benzer projelerle ilçemize katma değer katmaya devam edeceğiz. Ticaretine, sosyal hayatına, çocuklarımızın gelişimine, katkı sunacaktır. Bu can bu bedende olduğu sürece, benim gecem de, gündüzüm de Korkuteli. Benim yazım da, kışım da Korkuteli. Benim anam, babam da Korkuteli. Benim çoluğum, çocuğum da Korkuteli. Ben sabah 06.00, gece 01.00 çalışmaya devam edeceğim. Bu projeleri de ayaklarını bastıra bastıra bitirmeye devam edeceğim. Bunu yaparken de, ben tek başıma ben yapmıyorum. Allaha şükürler olsun, arkamda dağ gibi duran ve her an dertleşebildiğimiz bir Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli var. Kuvvet, moral ve enerji veriyor. İl Başkanlığımıza, Milletvekilimiz Abdurrahman Başkan'a, aynı zamanda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Antalya'mızın medar-ı iftiharı Mevlüt Çavuşoğlu Bakanımıza teşekkür ediyorum. Ak Parti Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Ak Parti İlçe Başkanı vesilesiyle tüm teşkilatlarına, kendi teşkilatlarıma teşekkür ediyorum. Bu başarı, Cumhur İttifakının toplam bir başarısıdır. Bu projede sadece fikir benimdi, projenin takibi benimdi. Ama arkasında devasa bir bürokratik yapı, devasa izinler ve bütçeler var. Ben huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bir de tüm Belediye ekibimize çok teşekkür ediyorum. Bizim sloganımız "Az laf, çok iş", hepimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

İlk Tekne Gezintisi; Ömer Başkan Ve Protokol Üyelerinin

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek tarafından yapılan konuşmanın ardından, Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, tarafından okuduğu dua ile Kanal Korkuteli projesi hizmete açılmış oldu. Okunan duanın ardından kanal boyunca rengarenk bir ışık gösterisi ile birlikte nostaljik parçalardan oluşan ses sistemi devreye girdi. Vatandaşlar tarafından hayranlıkla izlenen ses ve ışık gösterisinin hemen ardından, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Kanal Korkuteli'de ilk tekne gezintisi gerçekleşti. Kanal etrafına toplanan çok sayıda vatandaş, teknede bulunan Ömer Başkan ve protokol üyelerine alkışlarla eşlik ederek, sevgi gösterilerinde bulundular.

Kanal Korkuteli’nin 1. Etabı, yörük kültürünü yaşatacak

99 günde tamamlanan Kanal Korkuteli projesi; Yaklaşık 22.700 m2'lik alan üzerinde planlandı. İlçe merkezinin tam ortasından geçen Kanal Korkuteli, Dere ıslahı, Çevre Düzenleme Projesi 1. etabında yaklaşık 1 km uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde tekne gezinti alanı bulunmaktadır. Bu sayede kanal içerisinde vatandaşlar tekne gezintileri ile hoşça vakit geçirebilecekler. Projenin dün itibari ile hizmete açılan 1. etabını Yörük Yaşamı Konsepti oluşturmaktadır. Proje içerisinde vatandaşların keyifle vakit geçirecekleri yürüyüş alanları, oturma alanları, oyun alanları bulunmaktadır. Alan içerisinde Yörük Kültürünü yansıtacak, açık ve kapalı Yörük Müzesi bulunmaktadır. Proje kapsamında; her akşam belirli saatlerde ses ve ışık gösterileri ile vatandaşlara görsel şölen sunulmaktadır.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Yeni Normalin İlk Meclisi Yapıldı
Serik Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan toplantısı Serik Belediye Başkanı Enver...
2.07.2020 (0)
Özlem Saat’in Hedefi Büyük
Korkmaz; “Türkiye’nin her yerine ürün gönderiyoruz. Hedefimiz sadece Türkiye paz...
2.07.2020 (0)
Süral Opet Petrol Ödüllendirildi
Opet Bravo programı kapsamında Türkiye genelindeki bin 200 bayi içerisinde ilk 1...
2.07.2020 (0)
Acısu'da Taşkın Riski Minimuma İndi
Antalya'da,Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce ha...
2.07.2020 (0)
Kız Kardeşlerin Biri 119, Diğeri 101 Yaşında
Serik ilçesinde yaşayan 119 yaşındaki Havva Çevik ve kız kardeşi 101 yaşındaki C...
2.07.2020 (0)
Mezbahalara ''Koronavirüs'' Ayarı
Kovid-19 tedbirlerinin ön planda tutulacağı mezbahalarda, baret ve maske takıp ö...
2.07.2020 (0)
Türkiye'den 196 İsim
Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde Türkiye'den 196 İsim...
2.07.2020 (0)
İlk Meclis Binasından Müzik Sesi Yükseldi
Antalya Büyükşehir Belediyesi 2 bin yıllık mirasıyla tarihe ışık tutan Patara An...
2.07.2020 (0)
Çocuklar 'Sahilde Sinema'da Buluştu
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı Sahili'nde gerçekleştirdiği 'Sahilde...
2.07.2020 (0)
CK'dan Hastanelere Şarj İstasyonu Desteği
CK Enerji Akdeniz Elektrik ekibi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbir...
2.07.2020 (0)