Foto Galeri WebTV

15 Haziran 2020 Pazartesi  17:59
DP Serik’te Şahlanabilecek mi?
Serik’te Yaşar Emirdar’ın atamasının yapılması sonrasında DP tabanının heyecanlandığı ve siyasi kulislerin hareketlendiği görülüyor.
 

QR Kodu
 


Serik’te Yaşar Emirdar’ın atamasının yapılması sonrasında DP tabanının heyecanlandığı ve siyasi kulislerin hareketlendiği görülüyor. Burada önemli olan soru şu; bu heyecan DP’yi Serik’te şaha kaldırabilecek mi?

Demokrat Parti Serik İlçe Başkanlığına atanan Yaşar Emirdar, geçtiğimiz günlerde basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelerek atama süreci, çalışmaları ve hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili haberi bugünkü gazetemizin manşetinde sizlere taşıdık.

Geçmişte merhum Süleyman Demirel’i çok seven büyük bir kitlenin Serik ve Antalya siyasetine etki ettiği dönemler bu çizgiye gönül verenlerce anlatılır. Serik’te DP, DYP, DP çizgisine gönül veren kitlenin; Yaşar Emirdar’ın atamasının yapılması sonrasında heyecanlandığı ve siyasi kulislerin hareketlendiği görülüyor. Burada önemli olan soru şu bu heyecan DP’yi Serik’te şaha kaldırabilecek mi?

Başkan Emirdar, açıklamalarında kökten Demokrat Parti’den geldiklerini belirterek, Serik’te iktidar olacaklarını, hizmetin ve çalışmanın yerelden başladığını söyledi. Siyasette hiçbir yerin hiç kimsenin tapulu malı olmadığını belirten Emirdar, kimseyi ayaklarını çağırmayacaklarını kendilerinin milletin ayağına gideceklerini ifade etti.

Başkan Emirdar’ın söylediklerinin ne kadarının gerçekleşeceğini önümüzdeki süreçte hep birlikte göreceğiz. Ancak Emirdar, inandıkları ve söylediklerine sanırız Serik’teki DP geleneğini referans yaparak konuşuyor ki bu da bizce doğru bir yol.

Nitekim resmi kökleri 1946 yılında Celal Bayar tarafından kurulan Demokrat Parti'ye çizgisi Türkiye'de merkez sağ siyasal akım olarak; Celâl Bayar, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Turgut Özal, Mesut Yılmaz ve Tansu Çiller zamanlarında defalarca iktidar olmuştur. Bu siyasi çizgiden 3 cumhurbaşkanı, 7 başbakan çıkarmıştır. Birçok diğer sağ parti ve siyasetçilerin çoğunun ilk çıkış noktası Demokrat Parti geleneğidir.

Son 20 yılda yani 200’lernde bu yana da DP geleneği Serik’te her zaman siyasi parti kulislerinde, seçim sathında bir alternatif olarak gündeme gelmeye devam ediyor. Ancak son 20 yılda Serik aynı geleneği devam ettiren bir partinin iktidarı ile tanışamadı.

Bakalım DP’nin çiçeği burnunda yeni başkanı ve yönetimi bu iddialarını gerçekleştirebilecekler mi?

 
 

 

 

 

CHP’nin Kalbi Serik'te Attı
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Kurban Bayramı ta...
4.08.2020 (0)
Bir Kez Daha Tebrikler Yükseliş…
Başarıyı alışkanlık haline getiren, emek veren, çalışan gayret eden ve Serik’in ...
16.07.2020 (0)
İyi Partili Bodur’dan Gündem Olacak Sözler…
İyi Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur, düzenlediği basın toplantısında yaptığ...
9.07.2020 (0)
Emin Adımlarla Zirveye
Serik Yarım Kalan Hikayeyi Tamamladı…...
9.07.2020 (0)
Milletin Sinirleri Bozuldu…
Serik’e ait olan ve aylardır tartışılan ‘Serik sahilleri günübirlik alanları ile...
6.07.2020 (0)
‘Yeni Normalde’ Normal Olmayan Şeyler
Serik Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı’nın yapıldığını gazetemizin ...
2.07.2020 (0)
Serik Siyaseti...
Serik Siyaset Kulisleri İçten İçe Kaynamaya Devam Ediyor…...
25.06.2020 (1)
Herkes Mutlu Olacak!!!
21 Haziran Pazar günü Serik’in sahilleri ile ilgili beklenen toplantı yapılacak....
18.06.2020 (0)
İyi Parti’de Önemli Kongre…
2018 genel seçimlerinde ise 20 binin üzerinde oy alan İyi Parti Serik İlçe Teşki...
18.06.2020 (0)
DP Serik’te Şahlanabilecek mi?
Serik’te Yaşar Emirdar’ın atamasının yapılması sonrasında DP tabanının heyecan...
15.06.2020 (0)