Foto Galeri WebTV

29 Haziran 2020 Pazartesi  18:07
Yaz Kuran Kursları Başladı
Serik İlçe Müftüsü İbrahim Keser, Yaz Kuran Kursları’nın koronovirüs salgını nedeniyle bu yıl Diyanet TV üzerinde yapılacağını açıkladı.
 

QR Kodu
 

Serik İlçe Müftüsü İbrahim Keser, Yaz Kuran Kursları’nın koronovirüs salgını nedeniyle bu yıl Diyanet TV üzerinde yapılacağını açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Serik İlçe Müftülüğü tarafında her yıl yaz aylarında, kuran kursları ve camilerde düzenlenen yaz kuran kursları ilk kez bu yıl televizyon üzerinde uzaktan eğitim şeklinde verilecek. Yapılan çalışmalar kapsamında Diyanet TV üzerinde yapılacak olan kurslar 29 Haziran itibariyle başladı.

İlçe Müftüsü İbrahim Keser konu ile ilgili olarak şu bilgileri verdi; “Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını ile mücadele ve salgının muhtemel etkilerinin azaltılması için devletimizin aldığı kararlar doğrultusunda 2020 yılı yaz Kur'an kurslarında eğitimler uzaktan eğitim yoluyla Diyanet TV üzerinden sürdürülecektir.

Üzülerek ifade ediyorum ki bu yıl öğrencilerimiz arkadaşları ile bir arada olamadan camilerimiz ve Kuran Kurslarımızın neşe, sevinç ve huzur dolu atmosferinden uzak olarak televizyon ortamında eğitim ve öğretim faaliyetlerini gerçekleştireceklerdir. Diğer yandan da öğrencilerimiz nerede olurlarsa olsunlar bulundukları yerde televizyon veya internet varsa Diyanet TV den Yaz Kuran Kurslarına katılım şansını yakalayacaklardır. Bununla birlikte öğrencilerimiz namaz vakitlerinde camilerimize giderek sosyal mesafe, maske, seccade ve hijyen kurallarına uyarak namaz kılabilecekleri gibi görevlilerimizden de destek alabileceklerdir.”

Yaz Kuran Kurslarında Eğitimler

Müftü İbrahim Keser kurslarda verilecek olan eğitimlerle ilgili olarak ise şunları söyledi; “Yaz Kuran Kurslarımızda, eğitim-öğretim faaliyetlerin 29 Haziran 2020 tarihinden itibaren 6 hafta süreyle hafta içi her gün saat: 10.30 da Diyanet TV'den uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.

Eğitimler; A-Kur’an-ı Kerim okumayı yeni öğrenenler için "Yaz Kur’an Kursları Kur’an Öğreniyorum",

B-Kur’an-ı Kerim okumayı bilen bununla beraber okuyuşunu güzelleştirmek ve tecvit öğrenmek isteyenler için "Yaz Kur’an Kursları Kur'an Okuyorum",

C-İtikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden faydalanmak isteyenler için "Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum" adları altında üç farklı programdan oluşacaktır.

3. Öğrenci kayıt ve takip işlemleri 22.06.2020 tarihinden itibaren Başkanlığımız web sayfası (www.diyanet.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmeye başlamış ve halen devam etmektedir.

4. Öğrenci veya velilerin online kayıt yapmalarına Camii görevlilerimiz ve Kuran Kursu Öğreticilerimiz yardımcı olacaktır.

5. Camii görevlilerimiz ve Kuran Kursu Öğreticilerimiz daha önceki yıllarda yaz Kur’an kurslarına iştirak eden öğrencilere veya velilerine ulaşarak kayıtların yaptırılması ve eğitimin tamamlanması hususunda yönlendirmelerde bulunacaktır.

6. Diyanet işleri Başkanlığı EHYS (Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi) üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerimize müftülüğümüze başvurmaları halinde yaz Kur’an kursu kitapları ve Diyanet Çocuk dergisi ücretsiz olarak verilecektir. Bununla beraber ilgili linkte kitapların PDF formatına da erişilebilecektir.

7. Eğitimin sonunda sistemde kayıtlı öğrencilere isteğe bağlı olarak EHYS üzerinden test usulü online değerlendirme yapılacak olup başarılı olanlara e-başarı belgesi verilecektir.

8. Diyanet TV üzerinden yayınlanacak olan dersleri takip edemeyen ya da tekrar izlemek isteyenler Diyanet TV YouTube kanalı vasıtasıyla ilgili eğitim videolarına erişebileceklerdir.”

Kurslara Davet

Serik İlçe Müftüsü İbrahim Keser açıklamalarının sonunda ise veli ve öğrencileri kurslara kayıt olmaya davet ederek şunları söyledi; “Uzaktan eğitim yoluyla Diyanet TV’den hafta içi her gün saat 10.30’dan itibaren gerçekleştireceğimiz Yaz Kuran Kurslarına velilerimizin ve öğrencilerimizin yakın ilgisini beklemekteyiz. Unutmayalım ki Dinimize Vatanımıza, Milletimize, Devletimize, Milli ve Manevi değerlerimize sahip çıkan bir nesil yetiştirme noktasında önemli katkılar sağlayan yaz kuran kurslarımızın verimli ve başarılı geçmesini yüce Mevla’dan niyaz ederken, tüm velilerimizi ve öğrencelerimizi www.diyanet.gov.tr üzerinden online kayıt yaptırmaya davet ediyorum.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Bakanlıktan Vatandaşa Serik Sahilleri Cevabı
Serikli bir vatandaşın sahillerle ilgili resmi başvurusuna cevaben; plan ve proj...
14.08.2020 (0)
Yazıcı: Vatandaşa Amirlik Yapanı Affetmem
ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, kamu kurum amirlerini, vatandaşlara amirlik yapılma...
14.08.2020 (0)
Yeni Hayatına Yeni Ailesiyle Başladı
Darp edilen,ateşli silahlarla ağır bir şekilde yaralanmış halde bulunan sokak kö...
14.08.2020 (0)
Polisten 847 Berbere Denetim
ANTALYA'da polis, Covid-19 tedbirleri kapsamında berber, kuaför ve güzellik salo...
14.08.2020 (0)
Pandemide 1064 Şirket Açıldı, 312 Şirket Kapandı
ATSO Sicil Müdürlüğü verilerine göre 1 Nisan – 22 Temmuz tarihleri arasında pand...
14.08.2020 (0)
Hayvansever Kadın Şikayetçi Oldu
Antalya'da beslediği sokak kedilerinin kulübelerine zarar verildiğini iddia eden...
14.08.2020 (0)
Manavgat’a 625 Milyon TL'lik Yatırım Sözü
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat'a Büyükşehir Beledi...
14.08.2020 (0)
İş Bulamayan Mühendislere İş Fırsatı
ÜNİVERSİTEDEN yeni mezun olan ve her iş başvurusunda önüne çıkan 'deneyim' şartı...
14.08.2020 (0)
5 Aydır Evde Bakılan Kulaklı Baykuş,Doğaya Salındı
ANTALYA'da 5 ay önce ormanlık alanda yavruyken yuvadan düşmüş halde bulunan kula...
14.08.2020 (0)
Başkan Esen, Tedbir Amaçlı Evde İzole
Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, tedbir amaçlı evde kendilerini izole etme kara...
14.08.2020 (0)