Foto Galeri WebTV

16 Temmuz 2020 Perşembe  17:51
Bir Kez Daha Tebrikler Yükseliş…
Başarıyı alışkanlık haline getiren, emek veren, çalışan gayret eden ve Serik’in adını bir kez daha Türkiye’ye duyuran Yükseliş Ailesini tebrik ediyor kutluyorum.
 

QR Kodu
 

Başarıyı alışkanlık haline getiren, emek veren, çalışan gayret eden ve Serik’in adını bir kez daha Türkiye’ye duyuran Yükseliş Ailesini tebrik ediyor kutluyorum.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS ) sonuçları açıklandı. Yaklaşık 1,5 Milyon öğrencinin girdiği sınavda Türkiye genelinde 500 tam puan alan 181 öğrencinin arasına Serik’ten Yükseliş Koleji’nde de bir öğrenci girdi. Yine Yükseliş’ten 6 öğrenci yüzde 1’lik dilime girdi. 27 öğrencisi yüzde 6’lık dilme girme başarısını yakalayan Yükseliş Eğitim Kurumları’nın 37’ öğrencisi ilk yüzde 10’luk dilimde.

Uzun yıllardır başarı çıtasını hep yükselten Yükseliş bu yıl da bu başarılarını artırarak devam ettirdi. Bu okul adına olduğu kadar Serik eğitimi adına da gurur verici bir başarı olarak kayıtlara geçti.

Sınav sonuçlarının belli olmasından sonra Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık basın toplantısı yaparak, sonuçlardan dolayı çok mutlu, çok gururlu ve çok sevinçli olduğunu söyledi. Çalık, pandemi dönemine denk gelen sınav döneminde zorlukları çok çalışarak hep birlikte aştıklarını ifade etti. Gece gündüz demden öğretmenlerin öğrencilere destek olduklarını anlattı ki bu bize göre geçekten çok önemli bir ayrıntı.

Uzun yıllardır başarı grafiğini hep yükselten Yükseliş Eğitim Kurumları ile ilgili neredeyse son 10 yıldır her yıl her sınav dönemi başarılı sonuçlarının haberleri bir gelenek oldu. Yine her yıl bu haberler ile birlikte Yükseliş’in başarısı ile ilgi bir köşe yazısı yazıyoruz ki bunu da sonuna kadar hak ettiklerini düşünüyoruz.

Marifet iltifata tabidir derler ve bu iltifatı bu okul ve emeği geçen herkes hak ediyor. Şunu unutmayalım bu başarı sadece kurumun değil ilçenin ve bölgenin çocuklarının Serik’in eğitiminin başarısıdır.

7 öğrencesini ilk 1 ile ilk 14 bine, 27 öğrencisini ilk 15 bin ile ilk 80 bine kişi arasına; 37 öğrencisini ilk 80-140 bin kişi arasına sokmayı başarmış ve ülke birincisi çıkarmış bir kurum Serik’in bir kurumu ve bu ilçeye ve bu bölgenin çocuklarına hizmet veriyor.

Bir kez daha; ‘Eğer lider ülke olacaksak, muasır medeniyet seviyesine ulaşacaksak bu çocuklarımızın sayesinde olacağız bunun için çalışıyoruz.’ diyen Necmettin Çalık’ı, Yükseliş Eğitim Kurumları’nı, Kolej Müdürü Savaş Sargın’ı, tüm öğretmenleri, idarecileri, Yükseliş’in tüm çalışanlarını, öğrencileri ve ailelerini kutluyoruz.

 
 

 

 

 

CHP’nin Kalbi Serik'te Attı
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Kurban Bayramı ta...
4.08.2020 (0)
Bir Kez Daha Tebrikler Yükseliş…
Başarıyı alışkanlık haline getiren, emek veren, çalışan gayret eden ve Serik’in ...
16.07.2020 (0)
İyi Partili Bodur’dan Gündem Olacak Sözler…
İyi Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur, düzenlediği basın toplantısında yaptığ...
9.07.2020 (0)
Emin Adımlarla Zirveye
Serik Yarım Kalan Hikayeyi Tamamladı…...
9.07.2020 (0)
Milletin Sinirleri Bozuldu…
Serik’e ait olan ve aylardır tartışılan ‘Serik sahilleri günübirlik alanları ile...
6.07.2020 (0)
‘Yeni Normalde’ Normal Olmayan Şeyler
Serik Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı’nın yapıldığını gazetemizin ...
2.07.2020 (0)
Serik Siyaseti...
Serik Siyaset Kulisleri İçten İçe Kaynamaya Devam Ediyor…...
25.06.2020 (1)
Herkes Mutlu Olacak!!!
21 Haziran Pazar günü Serik’in sahilleri ile ilgili beklenen toplantı yapılacak....
18.06.2020 (0)
İyi Parti’de Önemli Kongre…
2018 genel seçimlerinde ise 20 binin üzerinde oy alan İyi Parti Serik İlçe Teşki...
18.06.2020 (0)
DP Serik’te Şahlanabilecek mi?
Serik’te Yaşar Emirdar’ın atamasının yapılması sonrasında DP tabanının heyecan...
15.06.2020 (0)