Foto Galeri WebTV

7 Ağustos 2020 Cuma  17:47
Çalık; “Başarılarımız Taçlandı”
“Yükseliş Ortaokulumuzun başarıları üstüne; Yükseliş Anadolu Lisemizin üniversite sınavlarındaki güzel dereceleri de gelince Yükseliş Eğitim Kurumları olarak başarılarımız adeta taçlandı.”
 

QR Kodu
 

Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık; “Yükseliş Ortaokulumuzun başarıları üstüne; Yükseliş Anadolu Lisemizin üniversite sınavlarındaki güzel dereceleri de gelince Yükseliş Eğitim Kurumları olarak başarılarımız adeta taçlandı.”

Yükseliş Anadolu Lisesi’nde üniversite sınavlarında elde edilen dereceler yüzleri güldürdü. Yükselişin öğrencileri ilk 1000 ve ilk 5 binde yer almayı başardılar. Yükseliş’in 2 öğrencisi ise ilk bine 3 derece ile girdiler.

Serik’in köklü kurumlarından Yükseliş Eğitim Kurumları bünyesindeki Yükseliş Anadolu Lisesi’nden bu yıl mezun olarak üniversite sınavlarına giren öğrenciler başarılı sonuçlar elde ettiler. Yaklaşık 2.5 milyon öğrencinin katıldığı YKS sınav sonuçlarına göre Yükseliş Anadolu Lisesi öğrencilerinde 2’si ilk binde, 8 tanesi ilk 5 binde yer aldılar. Eşit ağırlık, sayısal, sözel ve dil puanlarına göre Yükseliş Eğitim Kurumları bünyesindeki Yükseliş Anadolu Lisesi’nden 8 öğrenci ilk 5 binde 14 derece yaptılar. Yükseliş’in 2 öğrencisi ise ilk bine 3 derece ile girdiler. Zirveye ismini yazdıran öğrenciler, okullarına, ailelerine ve öğretmenlerine büyük gurur yaşattılar.

Topçuoğlu; “Şampiyonların okulu

Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi Müdür Halil Topçuğlu elde edilen bu önemli başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek bu başarıların, öğretmenler, öğrenciler, aileler, idareciler ve Yükseliş Eğitim Kurumları’nın emekleri ve gayretleri ile ortaya çıktığını belirtti. Topçuoğlu; “İlçemizdeki en başarılı on öğrencinin ilk altısı Yükselişli. Eğitimde kalitenin devamlılığın, kararlılığın adı olan Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi 2012’den beri başarılı olma geleneğini ‘Şampiyonların Okulu’ unvanını sürdürdü. Pandemi sürecinde eğitim öğretimi internet üzerinden sürdüren, işlenmesi gereken konuları tamamlayan, eski konuları tekrar eden, deneme tekrar sınavlarını hijyen kuralları dahilinde öğrencilerine ulaştıran okulumuz bu başarıyı yakaladı.” şeklinde bilgi verdi.

Çalık; “Büyük emekler harcadık”

Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık ise LGS’de alınan çok başarılı sonuçlar sonrasında, üniversite sınavlarında alınan ülke çapındaki başarılardan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Necmettin Çalık elde edilen başarılar hakkında şu değerlendirmeleri yaptı; “Yükseliş Ortaokulumuzun başarıları üstüne Yükseliş Anadolu Lisemizin üniversite sınavlarındaki güzel dereceleri de gelince Yükseliş Eğitim Kurumları olarak başarılarımız adeta taçlandı. Bu başarılar elbette kolay olmuyor. Üstelik bu yıl tüm dünyada olduğu gibi bizde de yaşanan pandemi sürecinde Yükseliş Eğitim Kurumları olarak bütün öğrencilerimizle her türlü iletişim imkanını kullanarak bire bir ilgilendik büyük emekler harcadık. Elde ettiğimiz sonuçlara baktığımda bu emeklerin karşılığını hep birlikte aldığımızı gördük. Ben bu taçlanmış başarılardan dolayı, tüm idarecilerime, tüm öğretmenlerime, tüm öğrencilerime, bütün velilerime ve emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Toplu Ulaşım Araçları Denetlendi
Serik’te toplu ulaşım araçlarında Büyükşehir Belediyesi tarafından denetimler ya...
25.09.2020 (0)
Altun: “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kararlılığı''
İletişim Başkanı Altun: “Doğu Akdeniz’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlılığı il...
25.09.2020 (0)
Altın Portakal Pazar Günü Serik’te
Altın Portakal Sinema Tırı film gösterimi için Pazar günü Serik Çınaraltına gele...
25.09.2020 (0)
Prof. Dr. Karpuzoğlu, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Türkiye'de organ ve doku nakli uygulamalarının öncüsü Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğl...
25.09.2020 (0)
Taksicilerden Karpuzoğlu'na Vefa Örneği
AKDENİZ Üniversitesi Tıp Taksi Durağı şoförleri, Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlunun ...
25.09.2020 (0)
Yılan Balıklarını İhraç Etmeye Başladı
Antalya'daki girişimci Mehmet Damar, hobi olarak oltayla tutmaya başladığı yılan...
25.09.2020 (0)
1204 Yaşındaki Zeytin Ağacı Meyve Veriyor
Vakıf Zeytinliği olarak da bilinen Zeytinpark'a dört yıl önce dikilen 1204 ve 7...
25.09.2020 (0)
Sümer Ezgü'den Sağlık Çalışanları İçin Şarkı
TÜRK halk müziği sanatçısı Sümer Ezgü, koronavirüs sürecinde büyük fedakarlık gö...
25.09.2020 (0)
Kırtasiye Esnafımıza Özel Olarak Destek Verilmeli
Adlıhan Dere, 2020 - 2021 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda okul öncesi öğrencileri ile...
25.09.2020 (0)
Akdeniz Foku, Antalya'da Turistlerle Yüzdü
DENİZ canlılarının en nadir memeli türlerinden olan Akdeniz foku, Antalya'da tur...
25.09.2020 (0)