Foto Galeri WebTV

13 Ağustos 2020 Perşembe  18:15
Konyaaltı'na Burdur'dan Kardeş Geldi
KONYAALTI Belediyesi, sınırlarında Türkiye'nin Maldivleri olarak adından bahsedilen Salda Gölü'yle adını dünyaya duyuran Burdur'un Yeşilova Belediyesi'yle kardeş oldu.
 

QR Kodu
 

KONYAALTI Belediyesi, sınırlarında Türkiye'nin Maldivleri olarak adından bahsedilen Salda Gölü'yle adını dünyaya duyuran Burdur'un Yeşilova Belediyesi'yle kardeş oldu. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Yeşilova Belediyesi ile sözde değil özde bir kardeşlik ilişkisi kurduklarını söyledi.

Konyaaltı Belediyesi, kardeş şehir ağına Burdur'un Salda Gölü'yle adından sıklıkla bahsedilen Yeşilova Belediyesi'ni de ekledi. Haziran ayında gerçekleştirilen meclis toplantısında, Konyaaltı Belediyesi'nin Yeşilova Belediyesi ile kardeş belediye olma teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Prosedürlerin tamamlanmasının ardından Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ile Başkan Yardımcısı Şevket Korkut, Yeşilova Belediyesi'ni ziyaret etti. Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel'i makamında ziyaret eden Başkan Esen, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Şenel, daha sonra Başkan Esen'e ilçenin en önemli değeri olan Salda Gölü'nü gezdirdi. İki başkan, daha sonra kardeş kent protokolünü imzaladı.

"YEŞİLOVA'YA HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ"

Konyaaltı Belediyesi Meclisi'nde görüşülen ve kabul edilen kardeş kent protokolünü, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ile birlikte attıkları imzalarla resmiyete kavuşturduklarını dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, "Yeşilova Belediyesi ile kardeş belediye olmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Sınırları içerisinde yer alan Salda Gölü ile ünlenen Yeşilova Belediyesi, tarihi ve doğa güzelliği ile büyük değere sahip. Belediyecilik alanında tecrübelerimizi kendilerine aktaracağız. Konyaaltı Belediyesi olarak ekonomik anlamda da üzerimize düşen desteği sağlayacağız. Siz bizim abimizsiniz, biz bu anlamda üzerimize düşeni yapacağız. İnşallah sözde değil özde bir kardeşlik yaşarız. İki ilçe halkımızın bu birliktelikten hem sosyal hem de kültürel kazanımlar elde edeceklerine inanıyorum" dedi.

RESTORASYON DESTEĞİ

Protokol töreni sonrası Başkan Mümtaz Şenel ile birlikte Salda Gölü kıyısında yer alan Yeşilova Belediyesi Sosyal Tesisini ziyaret eden Başkan Esen, buranın da restorasyonuna destek olabileceklerini söyledi. Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ise konuşmasında Yeşilova ilçe nüfusunun yaz döneminde yaklaşık 5 katına çıktığını belirterek, zaten kısıtlı olan bütçeyle aynı oranda hizmet ulaştırmanın zorluğunu yaşadıklarını söyledi. Konyaaltı Belediyesi ile yaptıkları protokolün hem kültürel hem ekonomik büyük fayda sağlayacağına inandığını dile getiren Başkan Şenel, Salda Gölü'nün bir resmini hediye ederek Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'e destekleri için teşekkür etti. DHA

 
 

 

 

 

Toplu Ulaşım Araçları Denetlendi
Serik’te toplu ulaşım araçlarında Büyükşehir Belediyesi tarafından denetimler ya...
25.09.2020 (0)
Altun: “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kararlılığı''
İletişim Başkanı Altun: “Doğu Akdeniz’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlılığı il...
25.09.2020 (0)
Altın Portakal Pazar Günü Serik’te
Altın Portakal Sinema Tırı film gösterimi için Pazar günü Serik Çınaraltına gele...
25.09.2020 (0)
Prof. Dr. Karpuzoğlu, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Türkiye'de organ ve doku nakli uygulamalarının öncüsü Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğl...
25.09.2020 (0)
Taksicilerden Karpuzoğlu'na Vefa Örneği
AKDENİZ Üniversitesi Tıp Taksi Durağı şoförleri, Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlunun ...
25.09.2020 (0)
Yılan Balıklarını İhraç Etmeye Başladı
Antalya'daki girişimci Mehmet Damar, hobi olarak oltayla tutmaya başladığı yılan...
25.09.2020 (0)
1204 Yaşındaki Zeytin Ağacı Meyve Veriyor
Vakıf Zeytinliği olarak da bilinen Zeytinpark'a dört yıl önce dikilen 1204 ve 7...
25.09.2020 (0)
Sümer Ezgü'den Sağlık Çalışanları İçin Şarkı
TÜRK halk müziği sanatçısı Sümer Ezgü, koronavirüs sürecinde büyük fedakarlık gö...
25.09.2020 (0)
Kırtasiye Esnafımıza Özel Olarak Destek Verilmeli
Adlıhan Dere, 2020 - 2021 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda okul öncesi öğrencileri ile...
25.09.2020 (0)
Akdeniz Foku, Antalya'da Turistlerle Yüzdü
DENİZ canlılarının en nadir memeli türlerinden olan Akdeniz foku, Antalya'da tur...
25.09.2020 (0)